07.03.2020, 10:23 | czytano: 4188

Zmiana na stanowisku skarbnika w gminie Ochotnica Dolna

Z końcem marca gmina Ochotnica Dolna będzie miała nowego skarbnika. Wypowiedzenie z pracy złożyła dotychczasowa szefowa gminnych finansów – Agnieszka Zabrzewska. Wójt Tadeusz Królczyk, odpowiadając na zarzuty radnego Jana Franczyka zapewniał, że nie miał żadnego konfliktu z panią skarbnik.
O powody odejścia skarbniczki Zabrzewskiej, pytał podczas ostatniej sesji właśnie radny Franczyk. Według niego była ona bardzo dobrym finansistą. - Skarbnik, to osoba najważniejsza w gminie po wójcie – argumentował radny.
Według niego, powinna mieć bezstresową pracę i cieszyć się zaufaniem wójta. Z wypowiedzi radnego nie trudno było odnieść wrażenie, że powodem odejścia szefowej gminnych finansów mógł być konflikt pomiędzy Tadeuszem Królczykiem, a Agnieszką Zabrzewską.

Sam wójt Królczyk stanowczo temu zaprzeczył, twierdząc jednoznacznie, że jego współpraca ze skarbnik Zabrzewską układała się dobrze. Chociaż, jak to stwierdził, były tematy, w których się zgadzali i te, które ich różniły.

- Pani skarbnik od 24 grudnia przebywa na zwolnieniu lekarskim – wyjaśniał wójt. – Obecnie złożyła wypowiedzenie. Z dniem 31 marca kończy się jej umowa o pracę. W dzisiejszych czasach migracja pracowników w poszukiwaniu lepszej pracy jest czymś normalnym. To samo jest chociażby w szpitalach, gdzie dyrektorzy tych placówek przyciągają nowych pracowników lepszymi warunkami finansowymi. Do nas też przychodzą pracownicy w poszukiwaniu pracy.

Wójt Ochotnicy nie zdradził na razie nazwiska następcy Małgorzaty Zabrzewskiej.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
MIESZKANIEC10.03.2020, 10:59
Wójta przerosła rola, całkowicie nie daje sobie rady.
JFK08.03.2020, 09:29
Nasz wÓJT robi kolejną lukratywną posadę dla ważnej dla jego sprawy(bo przeciez wójtem wiecznie nie bedzie) osobistosci z poza Ochotnicy. Zgodnie z zasadą: ja teraz tobie a ty mi późnej
Staszek Turnia07.03.2020, 14:32
Nie ma pracy bezstresowej.
Józef Wójcik07.03.2020, 13:47
Panie Wójcie!
Może jednak przed Wielkanocą zrobisz sobie rachunek sumienia?
Naprawdę nie widzisz nic niestosownego w swoim stylu zarządzania personelem?
I nic nie daje ci do myślenia, że po kilka razy musisz ogłaszać nabory na te same stanowiska?
Przecież nawet w korporacji szanuje się pracowników i przestrzega prawa pracy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl