26.04.2020, 11:13 | czytano: 3469

Wymiana kotłów w Mieście. Magistrat nawiązał współpracę z Bankiem Ochrony Środowiska

NOWY TARG. Bank Ochrony Środowiska oraz Urząd Miasta Nowy Targ rozpoczynają współpracę na rzecz poprawy jakości powietrza. Jak czytamy w komunikacie: "dzięki niej mieszkańcy Gminy Miasto Nowy Targ zadbają o swoje zdrowie korzystając ze specjalnej pożyczki na wymianę starego pieca w domu".
Bogusław Białowąs – Prezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska oraz Grzegorz Watycha – Burmistrz Miasta Nowy Targ podpisali umowę o współpracy, której głównym celem jest wspieranie mieszkańców w wymianie systemów ogrzewania na ekologiczne, realizacji projektów termomodernizacyjnych oraz innych komplementarnych z rządowym programem „Czyste Powietrze”.
W ramach współpracy Bank Ochrony Środowiska uruchomił specjalną „Przejrzystą Pożyczkę” dla mieszkańców Gminy Miasto Nowy Targ. Otrzymane z niej środki będzie można wykorzystać na:
- wymianę starych, szkodliwych dla środowiska kotłów grzewczych na nowe, ekologiczne urządzenia gazowe lub olejowe oraz prace związane z demontażem starego kotła i montażem nowego,
- zakup i montaż wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
- budowę węzłów cieplnych oraz podłączenie do sieci ciepłowniczej i gazowej,
- zakup i montaż instalacji odzysku ciepła, rekuperatorów, modułów fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych czy pomp ciepła.

- Nawiązanie współpracy z Gminą Miasto Nowy Targ pokazuje, że Bank Ochrony Środowiska konsekwentnie współrealizuje rządowy program „Czyste Powietrze”. Nasza oferta zwiększa dostępność finansowania umożliwiającego podjęcie działań przyczyniających się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń z domów jednorodzinnych - stwierdził Bogusław Białowąs, Prezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska, a burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha dodaje: - Mam ogromną nadzieję, że udzielane wsparcie informacyjne naszym mieszkańcom przez wytypowanych pracowników Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Nowy Targ o preferencyjnej pożyczce z Banku Ochrony Środowiska, ułatwi realizację proekologicznych zadań inwestycyjnych, co w konsekwencji przełoży się na poprawę stanu jakości powietrza w naszym pięknym Mieście.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Rak09.08.2020, 12:49
Panie Burmistrzu Watycha, a kiedy popłynie ciepło geotermalne do Nowego Targu, obiecał Pan w pierwszej kadencji już mamy drugą i nic.
góralski biznes26.04.2020, 13:10
A w Szczawnicy urząd miasta finansuje wymianę pieców na pelet pomimo nowobudowanej sieci gazowej. Do ogrzewania na gaz miasto nic nie dopłaca ani nie udziela preferancyjnych kredytów.
Hu26.04.2020, 12:44
Smogowa Stolica Polski. Wychodzą zaniedbania z ostatnich czterech lat i wieszanie wstążek zamiast rzetelnej pracy
Wiesiek26.04.2020, 12:28
Niech wymienią komin na Ceramicznej 10 :x
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl