06.05.2020, 12:55 | czytano: 7220

Ruszyły prace na rondzie (zdjęcia)

Rozpoczęły się długo wyczekiwane roboty budowlane na feralnym rondzie w Krościenku. Jest szansa na zmniejszenie weekendowych korków wakacyjnych, gdyż prace mają być zakończone przed końcem czerwca. Jednak do tego czasu kierowcy mogą spodziewać się utrudnień.
Najkorzystniejszą ofertę przebudowy ronda na rondo turbinowe złożyło Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych S.A z Nowego Sącza. Prace obejmować będą wykonanie robót budowlanych związanych z przebudowa małego ronda jednopasmowego na rondo turbinowe z dodatkowymi pasami do skrętu w prawo. W projekcie przewidziane jest także wykonanie niezbędnej infrastruktury towarzyszącej.
Termin zakończenia robót planowany jest na czerwiec tego roku.

jd/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
endriu08.05.2020, 13:44
na rynku też było za dużo miejsca parkingowego to trzeba było zmniejszyć ilość tych miejsc, będzie pięknie ale na pewno nie funkcjonalnie, za jakiś czas do przeróbki...
Optymista06.05.2020, 20:51
Rondo projektowali magistry doktory od łopatologii a nie PANOWIE inżynierowie. Takich rond w nowotarskim jest więcej. do tego należy doliczyć skrzyżowania na których chcący włączyć się do ruchu samochód pow. 3,5t musi wjechać na przeciwległy pas. Kto ich uczył i kto przyjął i zatwierdził tak idiotyczny projekt skrzyżowania. A pieniądze podatnika wywalone w błoto.
???06.05.2020, 19:30
Błąd w budowie ronda był ewidentny i każdy to odczuł. To rondo powinno być np. turbinowe jak choćby w Zabrzeży. Dobrze, że go spróbują poprawić ale dlaczego przejścia dla pieszych nadal będą w miejscach w których były ?
One też w znacznym stopniu spowalniały i blokowały rondo. Przejście przy zjeździe na Szczawnicę mogło być zrobione pod mostem i nie blokowało by ani wyjazdu z ronda ani wjazdu na rondo.
spostrzegawczy06.05.2020, 14:04
A już po tytule patrząc była nadzieja, że to chodzi o rondo Św. Anny - Grel w Nowym Targu!
jan06.05.2020, 13:00
Nic to nie da. Pieniądze poszły w błoto.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl