07.05.2020, 15:04 | czytano: 3996

Nowy skarbnik ochotnickiej gminy

Fot. UG Ochotnica Dolna
Adam Górnicki 1 czerwca obejmie stanowisko skarbnika gminy Ochotnica Dolna.
Przypomnijmy, iż dotychczasowa szefowa gminnych finansów Agnieszka Zabrzewska po 20 latach pracy złożyła wypowiedzenie. Na jej zastępcę wójt Tadeusz Królczyk zaproponował Adama Górnickiego, 30-latka z Tylmanowej. W ostatnich wyborach kandydował na radnego z komitetu, z którego pochodzi wójt i pracował przy jego kampanii wyborczej. To absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie o kierunku rachunkowość i finanse. Ma doświadczenie w pracy w urzędzie gminy. - Bóg nad nami czuwa, bo pan Adam ma także doświadczenie jako analityk finansowy, więc jego umiejętności w czasie czekającego nas kryzysu finansowego będzie przydatne - przekonywał.
- Cieszę się, że nowe, młode pokolenie mieszkańców naszej gminy, angażuje się w życie społeczne i samorządowe naszej gminy - podkreślił. - Nikt się nie urodził wójtem, skarbnikiem, radnym, przedsiębiorcą, matką czy ojcem. Tego wszystkiego trzeba się nauczyć - uspokajał wójt, odnosząc się do wątpliwości dotyczących wieku i doświadczenia młodego urzędnika.

- To wybór polityczny, ewidentnie, nie widzę tu żadnego doświadczenia - skomentował wybór wójta radny Jan Franczyk. - Doświadczenie ten pan będzie zdobywał dopiero w gminie.

Podczas sesji wójt podziękował dotychczasowej skarbnik za wytężoną i sumienną pracę na rzecz gminy. - Jestem za to bardzo wdzięczny - dodał.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Czystka w gmine09.05.2020, 13:11
Czystka w Urzędzie Gminy trwa kto następny ????? pewnie pani sekretarz , niewygodni dyrektorzy szkół itd ... patologia władzy - dokąd zmierzasz Ochotnico.... ????
Stan07.05.2020, 20:00
Zrezygnowała to jej nie ma, jest ktoś nowy i koniec. A, że młody, hm... miałem 25 lat kiedy zostałem mistrzem oddziału w Kombinacie. Przeważnie zawsze krytykują nieudacznicy i frustraci. Pozdrawiam wszystkich.
TW Turnia07.05.2020, 17:15
Masakra to poprzednik :)
Ochotniczan07.05.2020, 16:08
Masakra co się dzieje. Pani skarbnik sama na pewno by nie zrezygnowała !!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl