28.05.2020, 08:27 | czytano: 8702

Wykonawca zszedł z placu budowy. Inwestycja przerwana

Zdjęcie archiwalne
Stanęła budowla wodnego placu zabaw w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Jedna atrakcji parku miała być gotowa do końca maja, ale już wiadomo, że jej budowa nie zostanie zakończona, bo wykonawca przerwał prace.
Doszło do sporu pomiędzy urzędnikami a firmą APIS POLSKA z Jarosławia o zapłatę za dodatkowe roboty. Nie wiadomo, czy uda się dojść do porozumienia, a cała sprawa nie skończy się w sądzie. Do tej pory, jak oceniają urzędnicy, zrealizowano ok. 60% prac.
- Na razie czekamy do końca terminu zakończenia prac. Trzeba zinwentaryzować te prace, które zostały wykonane. Potem zobaczymy - mówi burmistrz Leszek Świder.

Wodny plac powstaje w centrum parku, w sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci. Składał się będzie z kilku fontann m.in. fontanny skalnej, edukacyjnej ze zlokalizowanymi w jej nawierzchni fontanną gejzer, wiru wodnego i kuli wodnych. Będzie też strumyk z kołem młyńskim i półkami wodnymi. W otoczeniu placu przewidziano rabaty z zielenią oraz miejsce odpoczynku ze stołkami i parasolami.

r/
zobacz także
komentarze
piotrek29.05.2020, 12:10
spoko , inwestycje dokonczy firma kociołek z podegrodzia ...
j2328.05.2020, 19:34
rdzawka plus podegrodzie kończe wykańczanie rabki
hmm28.05.2020, 15:18
Nie jestem w temacie wiem jednak dobrze ktos tu napisal - wykonawca moze wpasc w pulapke... wspolczuje wszystkim prowadzacym dzis firmy budowlane i przystepujacych do zamowien publicznych, nie dosc ze biurokracja to jeszcze ceny poszly w gore materialy bo wszyscy budowali remontowali w czasie pandemii, koszty wzrosly a zeby utrzymac ludzi trzeba placic... tak naprawde nikt nie troszczy sie o wykonawce, masz zrobic i tyle, wykonawce ma sie za pachołka a ten musi szukac dodatkowych zrodel, kredytow.. to nie jest dzis latwy chleb jak sie komus wydaje. zaplata na koncu a zeby zrobic trzeba zainwestowac o tym nikt nie mysli...
epo28.05.2020, 11:54
W/g informacji dodatkowe prace muszą być wcześniej uzgodnione , co i za ile , potwierdzone dokumentem zgodnie z umową , oraz nadzorem inwestorskim, bardzo często praktyka mówi inaczej , wykonawca zaniża kosztorys aby wygrać przetarg ,nie uwzględniając wzrostu kosztów , a potem szuka kasy , lub też wykonuje dodatkowe prace które to niby muszą być wykonane, żeby zarobić dodatkową kasę.kto wygra ten spór w dużym procencie zależy od sporządzonej umowy, jak dobrze spisana i jest respektowana to wykonawca może dużo zapłacić , jak nie to Urząd zabuli .
papka28.05.2020, 10:36
niestety to się często zdarza ,inflacja wzrost cen usług i towarów, wykonawca wpada w pułapkę
Elżbieta28.05.2020, 10:14
Za pracę trzeba zapłacić bo ludzie muszą żyć.
klajmber28.05.2020, 09:39
a ktoś wie dlaczego na duzej sciance wspinaczkowej na bulwarach jest zakaz wspinania?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl