29.05.2020, 12:48 | czytano: 3345

Gminy otrzymały pieniądze na doposażenie szkolnych stołówek

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda małopolski Piotr Ćwik przedstawił rozstrzygnięcie tegorocznej edycji programu "Posiłek w szkole i w domu". Program został opracowany m.in. po to, aby stołówki stały się dla uczniów i pracowników szkół przyjaznymi i estetycznymi miejscami. Przyznane dofinansowanie wynosi od 20 do 80 tys. zł dla jednej szkoły.
Nowoczesny piec, mikser, szatkownica do warzyw, nowe naczynia, sztućce, stoliki czy krzesełka - to przykładowa lista zakupów, które mogą zostać zrealizowane w ramach modułu trzeciego rządowego programu.
- Wspólnie z samorządami zmieniamy szkolne stołówki i jadalnie. Dzięki nowym sprzętom szkolne kuchnie działają sprawniej, a dzieci otrzymują zdrowsze posiłki. Z dotacji można zakupić np. stoły cateringowe i składane krzesełka, dzięki którym w sezonie wiosenno-letnim uczniowie mogą spożywać posiłki na zewnątrz. To są proste, a jakże ważne działania, pozwalające uatrakcyjnić szkolne stołówki. Program „Posiłek w szkole i w domu” to jedna z rządowych propozycji opartych na ocenie bardzo konkretnych potrzeb lokalnych społeczności. W tym przypadku zakup nowego wyposażenia kuchni czy stołówki ma rzeczywiste przełożenie na poprawę komfortu przygotowywania i spożywania posiłków w szkołach - mówił wojewoda Piotr Ćwik.

W sumie do 40 małopolskich samorządów (w tym trzech powiatów) trafią środki w wysokości prawie 4 mln zł z przeznaczeniem na organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków w 60 szkołach podstawowych. Wśród samorządów, które otrzymały wsparcie jest Gmina Bukowina Tatrzańska (Szkoła Podstawowa w Jurgowie - 80 tys. zł) i Rabka-Zdrój (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława Orkana - 80 tys zł).

MUW, opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ED31.05.2020, 15:51
Ciekawe czy Wójt i Rada Gminy wie że w Lasku też piękna i z potrzebnym wsparciem jest szkoła podstawowa
ja to wiem!!!!!31.05.2020, 08:18
A Łapsze Niżne jak zwykle nie załapały się na nic,Wójtowi i Radzie najlepiej wychodzi likwidacja.Tak się im wydaje,że są tacy do przodu,jednak zawsze są w czarnej dziurze!!!!!! Rzesza pracowników od pozyskiwania środków unijnych i co klapa.... jak zwykle???
Do Z29.05.2020, 20:50
W zeszlej edycji SOSW w Nowym Targu dostala 100tys na doposazenie... niektorzy byli szybciej o rok przed Twoim komentarzem...brawo Ty ;-)
z29.05.2020, 13:36
Nowy Targ nic nie otrzymał. Brawo W.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl