23.06.2020, 16:00 | czytano: 7022

Pijany kierowca Lexusa

W weekend zakopiańscy zatrzymali dwóch pijanych kierowców. Najpierw w piątek wieczorem w Białym Dunajcu zatrzymali 34-letniego mieszkańca tej miejscowości, który kierował lexusem mając w organizmie 3,1 promila alkoholu.
Kolejny pijany kierowca, to mieszkaniec Zakopanego, który zatrzymany został w niedzielę popołudniu na osiedlu Mrowce. 57-letni kierowca volkswagena zakończył jazdę na ogrodzeniu jednej z posesji mając w organizmie 2,8 promila alkoholu. W obu przypadkach kierowcy zostali zatrzymani do wytrzeźwienia.
Problemy z nadmiarem alkoholu w organizmie mieli też niektórzy turyści, którzy licznie przybyli pod Tatry. Policjanci w miniony weekend odnotowali kilkadziesiąt różnego rodzaju interwencji (kolizje, awantury, nieprawidłowe parkowanie, itp.), a kilkanaście z nich dotyczyło bezpośrednio turystów, którzy przesadzili z alkoholem. Na hałasy i zabawy „rozluźnionych” turystów skarżyli się mieszkańcy Zakopanego oraz inni turyści chcący odpocząć po trudach górskich wycieczek. Policjanci musieli upominać awanturujących się turystów na Krupówkach oraz w pensjonatach. Głownie były to interwencje dotyczące zakłócenia ciszy nocnej i awantur.

Źródło: KPP Zakopane, oprac. r/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl