24.07.2020, 18:52 | czytano: 4980

Przebudowa ronda w Krościenku nad Dunajcem - oficjalnie zakończona

zdj. UMWM
W Krościenku nad Dunajcem w ciągu drogi wojewódzkiej 969, na skrzyżowaniu z drogą powiatową, zakończyły się prace przy przebudowie istniejącego dotychczas ronda na rondo turbinowe.
W ramach inwestycji przebudowano rondo wraz z towarzyszącą infrastrukturą. Teraz posiada ono po dwa pasy na woltach od strony Nowego Sącza oraz Szczawnicy. Przebudowane zostały także chodniki oraz przejścia dla pieszych, które wyposażono w dedykowane oświetlenie, co podniosło poziom bezpieczeństwa pieszych oraz komfort jazdy kierowcom. W obrębie skrzyżowania zainstalowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.
- Dzięki przebudowie korzystający z ronda będą mogli przemieszczać się sprawniej i bezpieczniej. Jako Zarząd Województwa Małopolskiego podjęliśmy decyzję, by w naszych działaniach kierować się ideą zrównoważonego rozwoju i w ten sposób działamy. Ta inwestycja jest tego doskonałym przykładem - mówił marszałek Witold Kozłowski podczas konferencji prasowej.


Koszt przebudowy ronda to ponad 1,7 mln zł.

- Realizacja tej inwestycji pozwoliła zwiększyć przepustowość ważnego węzła drogowego, co istotnie wpłynie na płynność ruchu pojazdów w tej okolicy. Warto przy tej okazji wspomnieć, że dziś w Krakowie podpisaliśmy list intencyjny dotyczący przygotowania infrastruktury drogowej w całym regionie w związku z Igrzyskami Europejskimi w 2023 roku. Zaplanowano duże modernizacje i remonty. Dzięki tym inwestycjom nasz region będzie zdecydowanie lepiej skomunikowany - dodał marszałek Kozłowski.

opr. s/ zdj. UMWM
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Goral26.07.2020, 16:26
Zapraszam dzisiaj na rondo wszystkich tych cotak pozowali do zdjęcia i twierdzili ze już po problemie korek od urzędu miasta w Szczawnicy i od kingi pieninskiej brawo wy !!!
Bystry26.07.2020, 16:17
Może powinni to dzisiaj odbierać - korek ze Szczawnicy jak zwykle. Nie trudno było przewidzieć że takie rozwiazanie nic nie pomoże. Ciekawe czy ktoś za ten bubel odpowie...
Pozdrowienia ze Szczawnicy
???25.07.2020, 07:59
To rondo to klasyczny przykład jak można źle wydać państwowe pieniądze i nie ponieść za to konsekwencji. A dodatkowo jeszcze jak interes koleżeński jest ważniejszy od interesu ogółu. Drugi raz wydano "kupę"pieniędzy nie do końca przemyślanie. Nasuwa się też pytanie jak polskie uczelnie kształcą dziesiejszych inżynierów? Słabo to wygląda.
rondo 2.024.07.2020, 23:37
Propaganda jak za dawnych niby dobrych czasów Prawie dwie banie poszły w ...... bo nic ta przebudowa nie da A ile kary zapłacił wykonawca za nie dotrzymanie terminu?
Kiepski24.07.2020, 22:11
Jadąc od Nowego Sącza ciężarówka w kierunku Nowego Targu należy zająć lewy pas w kierunku Szczawnicy i objechać dookoła rondo.
Niestety krawężnik jest za bardzo ostry i szkoda żeby ktoś z kołem robił zaraz za rondem.
Pozdrawiam
Aśka24.07.2020, 19:39
No i pięknie ,teraz korki powinny być sporadyczne.Brak tylko oznakowania informacyjnego jak się ustawiać do ruchu kierunkowego.
kierowca24.07.2020, 19:13
wspaniała inwestycja genialna korki jak były tak będa
KNT24.07.2020, 19:05
Projektant nic nowego nie wymyślił, ponieważ kierowcy na starym rondzie jeździli jak po turbinowym.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl