26.07.2020, 15:49 | czytano: 4778

Rozbudowa drogi Skawa - Raba Wyżna oraz Łapsze Wyżne - Jurgów

zdj. ilustracyjne
Z Funduszu Dróg Samorządowych dofinansowane zostaną dwa kolejne projekty rozbudowy dróg w powiecie nowotarskim. Chodzi o rozbudowę drogi powiatowej Skawa - Raba Wyżna, w miejscowości Spytkowice i Raba Wyżna oraz drogi powiatowej Łapsze Wyżne - Jurgów w miejscowości Łapsze Wyżne i Jurgów.
W ramach pierwszej inwestycji powstanie chodnik po obu stronach jezdni, poszerzona zostanie jezdnia, powstanie kanalizacja wraz z przepustami, przebudową zjazdów i ogrodzeń.
Prace zakończy położenie nowej nawierzchni, montaż barier ochronnych, wykonanie zatoki autobusowej oraz przejścia dla pieszych.

"Celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i parametrów technicznych lokalnej sieci drogowej, a także poprawę oraz zwiększenie atrakcyjności i dostępności terenów inwestycyjnych. Całkowita wartość inwestycji przekracza 3,5 mln zł z czego blisko 1,8 mln to wartość dofinansowania" - informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu.

Termin wykonania inwestycji zaplanowany jest na listopad 2020 roku.

Z kolei w ramach realizacji zadania pn.: „Rozbudowa drogi powiatowej Łapsze Wyżne - Jurgów" zostanie rozbudowany odcinek drogi łączący te miejscowości.
Projekt obejmuje budowę chodnika, poszerzenie jezdni oraz nakładki wzmacniającej, utwardzenie pobocza, przebudowę zjazdów indywidualnych, budowę kanalizacji deszczowej i korytek betonowych.

Wartość inwestycji to ponad 990 tysięcy zł, a dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych przekracza 490 tys. Wykonanie projektu zaplanowano na okres do października br.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
~a~29.07.2020, 20:05
W Rabie to mogliby dokończyć asfalt kłaść.... już 3 rok jest zdrapany odcinek przed zjazdem na Sienawę oraz zaraz za mostem poprzedzającym owy zjazd od strony Raby...

Widać można robotę zacząć i zostawić na lata i żadna fajtłapa z urzędu tego nie goni bo i po co... lepiej nowe inwestycje zacząć a te zaczęte a nie skończone niech stoją.
:)28.07.2020, 07:32
Jest to droga na Łapszankę, a chodnik budowany jest w Łapszach Wyżnych na odconku między mostami na ul. Kościelnej
b26.07.2020, 21:08
Odcinek łączący te dwie miejscowości Łapsze Wyżne-Jurgów:-pytam czy to przez Łapszankę i Rzepiska czy przez Trybsz ,Czarną Górę -Zagórę????Bo to dwie różne drogi...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl