10.09.2020, 18:39 | czytano: 9364

Zwolennicy LGBT powiesili tęczową flagę na pomniku św. Mikołaja (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Po południu na pomniku św. Mikołaja w Rabce-Zdroju zawisła tęczowa flaga - symbol LGBT.
Powiesiły ją osoby, które uważają, że homoseksualiści, biseksualiści czy transwestyci są w Polsce dyskryminowani. Koło pomnika pojawił się też manifest, w którym napisano: "Drogie osoby LGBT. Wszystko z wami w porządku. Jesteście wspaniałe i silne. Jeśli Kościół zwraca się przeciwko wam - to grzeszy Kościół nie wy. Homofobia nie jest chrześcijańską wartością. Jeżeli zarzuca się wam niszczenie rodziny - obnaża to tylko słabość polskiej rodziny. Homofobia nie łączy rodzin - ona je rozbija. Homofobia nie jest patriotyczna - ona dzieli kraj. Jesteście dzielne, jesteście ważne - my o was walczymy. Przyzwoici rabczanie".
Na miejscu pojawiła się Straż Miejska. Strażnicy, wobec braku zgody na powieszenie flagi na pomniku, nakazali ją zdjąć.

Manifestacja ta nie była wcześniej nigdzie zapowiedziana. Na miejscu obecne były dwie osoby, związane z tym wydarzeniem. Manifestacja nie wzbudziła szerokiego zainteresowania przechodniów.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
klio14.09.2020, 20:37
Islam też nie toleruje zboków,a w wa-wie są meczety,niech tam idą z tymi flagami.Co się tak przyczepili tylko do katolików,strach ich obleciał,że koło meczetu dostaną w ryja?''Bohaterzy".
ol14.09.2020, 20:31
A czy ja zmuszam tych z LGBT aby chodzili do kościoła albo byli heteroseksualni? Oni mnie nie obchodzą,więc po co oni nas zmuszają do tego co my nie chcemy.Gdzie tu tolerancja i poszanowanie każdego człowieka.Sieją tylko nienawiść dla samych siebie, myśląc,że tymi zadymami coś zyskają,chyba nienawiść i obrzydzenie.
KAKA11.09.2020, 21:36
Przecież to są Owieczki Boże, a Wy jedziecie po Nich jak burej suce. Dlaczego?
Ganton11.09.2020, 21:31
Real i szakal macie racje

Zgadzam się z wami na 100
Wektor11.09.2020, 20:30
Kiedyś coś takiego napisałem do jakiegoś lemingway.
Myśle, że to pasuje do obecnej sytuacji.

Lewactwo w odmianie dzisiejszej, czyli SEKTA CZERWONEGO ODKUPIENIA (LGBT+@), to komunizm,
socjalizm zmodyfikowany. Kluczowe jest tu słowo tolerancja, które jest na sztandarach tej
sekty. Tolerancja jest papierkiem lakmusowym w ocenie tej czerwonej ośmiornicy, która
znowu zagraża Polsce. I jak się okazuje nie tylko Polsce, wystarczy włączyć telewizornie.
Krótko mówiąc, czym jest tolerancja jedno kierunkowa? TOLERANCJA JEDNO KIERUNKOWA to nic
innego jak, NIE TOLERUJEMY WAS, ale WY TOLERUJCIE NAS, bo my TAK CHCEMY. To jak dziecko,
które płacze i wije się na podłodze w sklepie, żądając od rodzica, aby mu kupiła kolejną
zabawkę, BO CHCE.

I na koniec jeszcze raz.

Dożyliśmy czasów, kiedy komuniści i zdrajcy Polski uczą nas demokracji i patriotyzmu,
aktywiści LGBT tolerancji, ateiści wiary, a stacja TVN obiektywnego myślenia.
Do tolerancyjny11.09.2020, 19:17
Tolerancja polega na klepaniu się po genitaliach na balkonie, udawaniu księdza i "odprawianiu" mszy z rondlem na głowie, obwieszaniu pomników kultu chrześcijańskiego tęczowymi sztandarami etc? "Gratuluję" oglądania i czytania ze zrozumieniem.. I potem się dziwią, że nie są traktowani jak partnerzy do rozmowy.. O
Szakal11.09.2020, 15:25
Najwyższa pora aby powstała ustawa która zmusi do leczenia tych psychicznie chorych ludzi.
zenon11.09.2020, 14:59
nie piszcie tęczowa flaga, bo to nie tęcza tylko kolorowy znak dewiantów sesualnych !
tolerancyjny11.09.2020, 14:12
BRAWO WY!!!
Może by tak popatrzeć na siebie11.09.2020, 11:29
Poniżej krótki opis przyczyn homofobii ;) Jak widać po komentarzach to osób LGBT na Podhalu jest więcej niż sądzimy ;)
"Istnieje wiele teorii na temat tego, jakie są przyczyny homofobii. Najpopularniejszymi teoriami są niepewność co do własnego poczucia kobiecości i męskości, lęk przed własnym, skrywanym homoseksualizmem, niewiedza oraz strach przed odrzuceniem i obawa przed byciem postrzeganym jako osoba nieheteroseksualna."
strachu11.09.2020, 10:34
ładniej teraz wyglada ten mikołaj
@DiDi11.09.2020, 10:33
Trochę ci się pomieszało. Argumenty których użyłeś były odniesieniem do prowokacji ze strony tego ruchu POLITYCZNO-SPOLECZNEGO a nie atakiem. Słowa biskupa Jędraszewskiego o zarazie zostały wypowiedziane po prowokacjach ze strony LGBcoś tam. To ja jako katolik czuje się przez was dyskryminowany, poniżany i obrażany przez rzeczy które "oni" wyprawiają, mam wymieniać? Proszę bardzo o to kilka z nich :
Profanacja mszy świętej, bezczeszczenie symboli katolickich, obraża wszystkiego i wszystkich którzy nie podzielają waszych postulatów. Czy to nazywasz tolerancją? Czego to środowisko oczekuje od reszty społeczeństwa, bo jeżeli tego co teraz prezentują swoim zachowaniem to współczuję "normalnym" gejom i lesbijkom.
kulfon11.09.2020, 10:29
ideologia lgbt ...wywodzi się z korzenia komunizmu i marksizmu. Dodatkowo aktywiści lgbt propagują dewiacje i mają programy by zaburzać tożsamość płciową dzieci. Profanują świętości katolickie na marszach i domagają się tolerancji..??Sprytnie ukrywają się pod hasłami równości i tolerancji a tak naprawdę nienawidzą wszystkich myślących inaczej. Całe lgbt to marionetki zła zauroczone cywilizacją śmierci. Oto prawda o całej ideologii lgbt.
mm11.09.2020, 10:28
Brawo, walczcie o swoje prawa. Popieram Was! Jeżeli nie macie takich samych praw (choćby nawet w jednym aspekcie prawnym) jak heteronormatywni, to nic innego Wam nie pozostaje.

Do tych którzy twierdzą, że homoseksualni mają takie same prawa jak hetoro kieruję 2 uwagi:
1. Brak możliwości dziedziczenia ustawowego po partnerze i konieczność sporządzenia testamentu, co w przypadku zwykłych małżeństw nie jest wymagane.
2. Brak możliwości skorzystania ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. W formularzu SD-Z2 w rubryce H nie ma opcji "parter życiowy".

Przykłady można mnożyć, a już tylko te 2 pokazują na występowanie nierówności w w sytuacji prawnej osób homoseksualnych w porównaniu do heteroseksualnych.
ppf11.09.2020, 10:16
Tzw aktywiści lgbt coś tam tyle mają wspólnego z homoseksualistami co komunisći z robotnikami których praw rzekomo bronili a jak to się skończyło dla robotników pod rządami bolszewików wszyscy wiemy
PAL11.09.2020, 10:07
Rybka P
Idż POpływaj w Wiśle
normal11.09.2020, 08:48
zauważyłem że w sprawach LGBT to manifestują praktycznie same baby - o co im chodzi ?
Do Rybka P.11.09.2020, 08:46
Powinnaś się podpisywać: Hipokryzja. I nie rozwinę tematu dzielenia, kodu, puczu i innych pierdół. Jak nie wychodzi jedno to może ochrona środowiska, albo tęcza, węgiel etc. Co następne? Wegetarianizm? Zakaz produkcji parówek, ketchup czy musztarda? Jak ktoś atakuje policję jest ok? A jak agresywny dostanie pałą to zagrożona demokracja? Naprawdę, żadna partia to nie moja bajka, ale manipulacji nie znoszę..
tomek11.09.2020, 08:33
niech sobie powiesi na swojej chałpie albo w konie, a nie na pomniku św. Mikołaja
DiDi11.09.2020, 08:17
Bardzo dobrze, pomniki nie są święte, a katolicy w przewadze tym bardziej. A co do prowokowania, czemu nie pytacie dlaczego mężczyźni klęczą na Krupówkach w modlitewnym uniesieniu, dlaczego w większych miastach jeżdżą ciężarówki z obraźliwymi i nieprawdziwymi hasłami, dlaczego prezydent i niejeden biskup nazywa LGBT zarazą i twierdzi że to nie ludzie? Rozumiem że flagi równoważą te działania kościoła i rządu. No i dobrze że to tylko flagi. Walka z częścią własnego społeczeństwa która jest jaka jest nie ze swojej winy i nie swojego wyboru jest haniebnym czynem i rząd oraz hierarchowie powinni się bardzo wstydzić. Ale na głupotę naszych polityków i politykierów nie ma rady.
Marcus11.09.2020, 08:01
@Rybka P
Ty się w ogóle zastanawiasz zanim coś napiszesz? Jaka agresja wobec LGBT? Na razie to agresja i to ogromna płynie z czynów osób LGBT wobec innych nie wspominając już jak oni drą te gęby, wyzywają, przeklinają! Jest na to lekarstwo - guma i ciasne drzwi, wtedy zobaczysz co się kiedyś działo. Jaką krzywdę robi ci TVP? Nie pasuje to oglądaj TVN!
jaga211.09.2020, 07:00
Może się kiedyś zmęczą nie będzie przepychanek kto ważniejszy. Chodzisz do kościoła masz się za coś lepszego więc czuj się tak. A mnie po prostu żal tych ludzi bo są skrzywdzeni przez los i geny po co im jeszcze dokladać
taka prawda11.09.2020, 05:27
Rybka P weź ty se baranka w ścianę walnij... takiego solidnego. Przestaniesz może pieprzyć bez sensu.
Real11.09.2020, 03:56
Homoseksualizm się leczy. To jest choroba.

Dokładnie

prezes International Healing Fundation w Waszyngtonie

Od piętnastu lat jestem psychoterapeutą i pomagam ludziom. 99,9 procent psychoterapeutów zupełnie nie wie, w jaki sposób pomóc kobietom i mężczyznom, którzy mają problem niechcianego pociągu do tej samej płci. Napisałem książkę "Wyjść na prostą" po to, aby powiedzieć ludziom prawdę, czym jest homoseksualizm. Stosuję praktykę czterech kroków, by człowiek, który jest homoseksualistą czy biseksualistą, mógł zmienić orientację płciową na heteroseksualną. W rzeczywistości nie ma homoseksualizmu jako takiego, tylko jest człowiek, który ma pewne odczucia. Trzeba zrozumieć, w jaki sposób one się rodzą, by pomóc wyleczyć się z nich.
Miś11.09.2020, 00:52
Tolerancyjny ma rację. Niech każda lesbijka, gej, biseksualista, transwestyta + cokolwiek jak tak się utożsamiają z tęczową flagą to niech sobie ją wieszają na swoich domach. Ja jestem Polakiem i wieszam naszą Biało Czerwoną flagę w każde państwowe święto.
Tolerancyjny11.09.2020, 00:21
Wieszają te szmaty na naszych Św pomnikach a później chcą tolerancji. Przecież to jest czysta prowokacja. Jak się tak utożsamiają z LGBT to niech sobie to powieszą na swoich przydomowych płotach.
lekarz11.09.2020, 00:13
Homoseksualizm się leczy. To jest choroba.
Jóźwa Butrym10.09.2020, 22:55
@Rybka P , proponuję wybrać się do dobrego okulisty i spojrzeć na sprawę jak należy....
@pedagog , ma nadzieję, że to tylko taka ksywka wymyślona , bo jeśli faktycznie jesteś pedagogiem to współczuje młodzieży , która jest pod Twoją opieką ....
pedagog10.09.2020, 22:04
Brawo ! Badzcie sobą ! Fakt. W każdym mieście, w każdym kraju Europejskim, na każdym kontynencie, w każdej części świata są osoby homoseksualne.
Somsiad Złodziej10.09.2020, 22:02
Swoją drogą trochę dziwne, że zwolennicy LGBT, którzy szydza z Kościoła i nie zgadzają się z jego doktrynami, ku czci swoich poległych, palą znicza na którym jest znak krzyża. A może jeszcze "Panie, świeć nad ich duszami"?
Mikołaj Rej10.09.2020, 21:50
lgbt to stan umysłu..u nich nie trzeba leczyć odchyleń seksualnych - bo co kogo obchodzi co kto robi pod kołudrą..ich trzeba leczyć z pernamentnych prowokacjii reszty normalnego społeczenstwa..
Maniek10.09.2020, 21:49
Ludzie po co ta nienawiść. Pamiętajcie że słowa mogą zabić.
normalny10.09.2020, 21:24
Nie lubię od nie dawna tęczy na niebie.Brzydko mi się kojarzy.Tfuuuu...
?10.09.2020, 21:16
Czy w Rabce nie ma nikogo kto by przeciwstawił się temu homoterrorowi?
Ja10.09.2020, 21:06
serio?
Miś10.09.2020, 21:03
To juh ta informacja na portalach internetowych. Nikt się dewiacją nie iinteresuje.
ggg10.09.2020, 20:57
Manifestacja...ja tam nikogo manifestującego nie widzę. Jeden dzieciak i tyle
mwm10.09.2020, 20:46
Znów kodziarze w akcji
sikorka10.09.2020, 20:25
Dość tęczowego terroru. Wszyscy równi wobec prawa.
Czytelnik2410.09.2020, 20:25
Wszędzie to LPG już boję się otwierać lodówkę...
SKINHEADS REAGGE10.09.2020, 20:21
Brawo badzcie soba,niech nikt nie wnika w prywatne sprawy drugiego czlowieka...
czerwony10.09.2020, 20:20
Rodzice brońcie swoje dzieci przed pedofilami, tęczowymi zboczeńcami i homo-terrorystami !
Rabczanin10.09.2020, 20:12
Dobrze że strażnicy miejscy maja ja......!
Pepe10.09.2020, 20:05
Szkoda ,nie rozumieją tego że takim zachowaniem sami sobie szkodzą i odpychają od siebie. Tylko tyle, bo nic więcej pisać nie warto..
Stan Wojenny10.09.2020, 19:58
Kiedyś mówiono że więcej jak dwóch to zbiegowisko, dziś widzę że 2 to już manifestacja :)
mb10.09.2020, 19:46
Proszę o konkretne przykłady dyskryminacji osób lgbt w Polsce.
Któraś z tych osób straciła pracę? Dostaje niższą pensję za tę samą pracę? Nie wpuszczono jej do teatru, kina, innego miejsca publicznego? Wyrzucono z uczelni? Zabroniono chodzić do szkoły? Jeśli tak, to kierujcie sprawy do sądów, kuratoriów, władz uniwersyteckich, ale jeśli nie macie takich przykładów, nie nadużywajcie słowa dyskryminacja.

Kiedy osoby lgbt zrozumieją, że takie akcje, jak opisana powyżej, do nich zniechęcają!
Ja10.09.2020, 19:25
Po prostu szkoda słów Ci co to robią to Dramat :(
pp10.09.2020, 19:13
znowu prowokują ! gdzie kres tych chorobliwych fobii ?
Precz z Komuną10.09.2020, 19:03
Jeśli ktoś miał wątpliwości, na czym polega POSTKOMUNIZM, to już teraz powinien się ich
pozbyć. Okazuje się bowiem, że gdy tylko interes beneficjentów podziału wpływów po 1989
roku jest poważnie zagrożony, to nic poza jego OBRONĄ nie ma znaczenia. Nie liczą się
demokratyczne procedury, nie liczy praworządność, ci ludzie niczym MAFIA będą deptać
wszystko to, czym jeszcze przed chwilą wycierali sobie usta, by ratować WŁADZĘ i WPŁYWY.
By dalej żerować na Polsce.
Hahahhaah10.09.2020, 18:59
Śmiechu warte, śmieszą mnie ci ludzie którzy tylko prowokują chrześcijan i nazywają nas homofobami,,, i rasistami itd, śmieszą mnie ludzie którzy mówią że się jest rasistą jak się powie na człowieka czarno skorego że jest czarny,,,, ja się pytam a jaki jest? Jak mi ktoś powie że jestem biało skóry też się mam obrażać i nazywać kogoś rasistą, mówmy i nazywajmy rzeczy po imieniu
nerok10.09.2020, 18:49
Kogo to jeszcze obchodzi?
Rybka P10.09.2020, 18:46
Niesamowite, co PiS zrobił z naszym pięknym krajem.
Podzielili nas jak nigdy.

Agresja wobec ludzi LGBT przypomina to co działo się u nas przed wojną.
Fakt, że wielu ludzi czerpie jedyną wiedzę o świecie z TVP powoduje, powoduje wiele krzywdy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl