11.09.2020, 12:54 | czytano: 1313

Prace przy korycie potoku Młyniska będą kontynuowane

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Kwestii regulacji koryta potoku Młyniska poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa z udziałem wiceburmistrza Tomasza Filara i przedstawiciela spółki Wody Polskie Radosława Radonia.
Zapewniono, że prace będą kontynuowane, ale z zachowaniem wszystkich norm, które pozwolą na przywrócenie ekosystemu wodnego w jak najkrótszym czasie. Inwestorzy doszli do porozumienia z środowiskami ekologów.
Zostanie też naprawiona część muru, który został źle wykonany przez poprzedniego wykonawcę - i w skutek wezbrania potoku zawalił się.

Prace przy budowie nowego koryta mają potrwać do przyszłego roku. Obejmują prawie kilometrowy odcinek koryta.

O protestach mieszkańców i ich obiekcjach co do sposobu prowadzenie remontu pisaliśmy przed miesiącem w artykule Nie wszyscy chcą zabetonowania potoku"...''

pk/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Krzysiek12.09.2020, 16:56
@sołtysiak napisał: "Ile czasu mieszkańcy musieli walczyć z urzędnikami o swoje racje?"

No właśnie, ile - oświeć nas. I jakie były te tzw. "racje". Ponadto którzy mieszkańcy - bo przecież nie wszyscy (nawet ograniczając się do obszaru inwestycji)?
Wygląda na to, że nawet tak oczywista sprawa jak regulacja potoku budzi jakieś "sprzeciwy" i jeszcze trzeba mieć zgodę tzw. "ekologów". Pytanie jest też których - bo tych organizacji to jest chyba w Polsce z tysiąc co najmniej.
sołtysiak11.09.2020, 12:58
Ile czasu mieszkańcy musieli walczyć z urzędnikami o swoje racje?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl