18.09.2020, 15:26 | czytano: 2777

W tym roku nie będzie "dnia bez biletu"

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Od kilku lat Miejski Zakład Komunikacji włączał sie w obchody "dnia bez samochodu". Pod koniec września, w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu pasażerowie mogli korzystać z przejazdów autobusami za darmo. Tym razem zrezygnowano z tej formy promocji ekologicznych środków podróżowania.
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu przypada w tym roku w terminie od 16 do 22 września. Celem kampanii jest promocja ekologicznych form mobilności, takich jak: środki transportu zbiorowego, rower, czy ruch pieszy. Tegoroczna edycja akcji odbywa się w temacie pn. "Zeroemisyjna mobilność dla każdego". W związku z tym, przez cały tydzień odbywa się szereg inicjatyw związanych z ideą zrównoważonego transportu.
W tym roku MZK zrezygnował z elementu tej kampanii, jakim jest "Dzień bez samochodu", oferując tego dnia darmową komunikację dla wszystkich. W zamian postawiono na promocję rozwiązań, które sprawiają, że transport publiczny jest bezpieczniejszy i atrakcyjniejszy. Uznano, że Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu jest dobrą okazją do promowania proekologicznych rozwiązań transportowych. - Organizowany jest w tych dniach Małopolski Wyścig Górski, z metą jednego z etapów w Nowym Targu. Ponadto promujemy w ramach kampanii istniejące ścieżki rowerowe, a także zgłosiliśmy inwestycje będące w trakcie realizacji - typu "park and ride" - wyjaśnia Marian Matejczyk z Referatu ds. Drogownictwa i Transportu nowotarskiego Urzędu Miasta.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ze wsi19.09.2020, 17:00
Ja proponuję powrócić do chlubnej tradycji dnia "pieszego pasażera".
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl