30.09.2020, 19:45 | czytano: 18818

Dyrektorka straciła pracę zgodnie z prawem

Odwołanie przez Tadeusza Królczyka wójta Ochotnicy Józefy Grzywnowicz z funkcji dyrektorki szkoły odbyło się prawidłowo. Tak uznała Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim.
Od pierwszej opinii odwołała się nauczycielka. Odwołanie nie zostało jednak uznane. Tym samym zarządzenie, które od początku było kwestionowane przez samą dyrektorkę jest aktualne.
Przypomnijmy, że przed rozpoczęciem roku szkolnego wójt zdecydował się odwołać Józefę Grzywnowicz z pełnienia obowiązków dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Ochotnicy Dolnej.

Sama zainteresowana od początku przekonywała, że straciła swoje stanowisko w wyniku rozgrywek obecnego włodarza, a jego poprzednika Stanisława Jurkowskiego, który jest szwagrem Grzywnowicz.

Nauczycielka twierdzi, że sama chciała odejść ze stanowiska, ale jej tego nie umożliwiono. Podczas nieobecności w szkole związanej ze zwolnieniem lekarskim, z jej gabinetu zniknęły dwa laptopy i dokumenty. Zdecydowała się wtedy poinformować o całej sprawie policję.

- Wójt ustawicznie nie miał czasu na spotkanie ze mną. Umawiał się w urzędzie, a później twierdził, że nie ma czasu – zapewniała była już dyrektorka. Pedagog twierdziła, że była wręcz nękana przez włodarza. Chociażby kontrolą zdalnego nauczania.
Tadeusz Królczyk odpiera te zarzuty i mówi, że taka sytuacja nie miała miejsca. Podobnie, jak stwierdzenie, że dyrektorka była tylko raz na zwolnieniu lekarskim. – Było tych zwolnień na pewno więcej. Proszę zatem o powściągliwość w redagowaniu osądów i wypowiedzi zanim nie pozna się sprawy – apeluje do mieszkańców wójt Królczyk.

Obecnie obowiązki w szkole pełni Maria Tylecka.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
psycholog04.10.2020, 19:20
J.G. powinna krzyknąć do pana Wójta: "kończ waść! wstydu oszczędź! Historycy wiedzą skąd pochodzi cytat.
tabula rasa04.10.2020, 15:44
Amen!
Tadeusz Królczyk03.10.2020, 21:34
Komisja Dyscyplinarna podtrzymała również zawieszenie Pani Józefy Grzywnowicz jako nauczyciela na 6 miesięcy.

Szanowni Państwo,
W związku z tym, że sprawa zawieszenia Pani Józefy Grzywnowicz stała się przedmiotem publicznej debaty wywołanej przez samą Panią Grzywnowicz a przy tym przedmiotem licznych manipulacji, przekłamań i ataków na niewinne osoby, w ty na mnie, informuję o kolejnym postanowieniu wydawanym przez niezależną i obiektywną Komisję rozpatrującą sprawy dyscyplinarne dot. nauczycieli.

W dniu 28 września 2020 r. Komisja Dyscyplinarna dla Nauczycieli przy Wojewodzie Małopolskim, w pierwszej instancji, po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wydała postanowienie o utrzymaniu w mocy zawieszenie Pani Józefy Grzywnowicz również w pełnieniu obowiązków nauczyciela, nałożone w okresie od 1 września 2020 r. do dnia 28 lutego 2021 r.

Decyzja o zawieszeniu Pani Józefy Grzywnowicz w pełnieniu obowiązków nauczyciela została wydana w dniu 1 września 2020 r. przez Panią Marię Tylecką Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Ks. Prof. Józefa Tischnera W Ochotnicy Dolnej. Pani Grzywnowicz odwołała się od tej decyzji do ww. Komisji, ale Komisja nie uwzględniła odwołania i postanowiła zawieszenie utrzymać w mocy.

Przypominam, że ta sama, niezależna Komisja w dniu 7 września 2020 r. utrzymała w mocy moje zarządzenie z 17.08.2020r. o zawieszeniu Pani Józefy Grzywnowicz w pełnieniu obowiązków Dyrektora Szkoły w okresie 17-31 sierpnia 2020 r., uznając je za zasadne i zgodne z prawem.
Wszystkich Państwa proszę o powściągliwość w redagowaniu osądów i wypowiedzi, ale jednocześnie proszę o nieuleganie manipulacjom i propagandzie opartej na kłamstwach. Liczą się fakty, a te przytoczone powyżej mówią same za siebie.

Trzymajmy kciuki za całe środowisko naszej szkoły: nauczycieli, rodziców, uczniów i wszystkich pozostałych pracowników!
ptaś03.10.2020, 08:21
dzieciak z tego waszego wójta. Widac że chłop nie miał doczynienia z praca w administracji państwowej. tak po prostu spraw się nie załatwia.
Kala Turnia01.10.2020, 22:20
Pani Józefko jestem z Paniom!
Staszek Turnia01.10.2020, 20:42
Józefina powinna być dyrektorem dożywotnio a szwagier wójtem!
Mieszkanka01.10.2020, 20:35
czasy świetlności się skończa, oby i wójt i Pani T polecieli ze stołków.
psycholog01.10.2020, 17:42
Reasumując: były wójt i była dyrektorka stracili władzę. Żałosne skutki braku pogodzenia się z taką sytuacją widoczne są w internecie. Mowa nienawiści i pycha epatją z tych wpisów. Ale... pycha kroczy przed upadkiem. Ludzie żądni władzy wcześniej czy później kończą w rynsztoku i historia o nich zapomina.
gp01.10.2020, 15:17
nieprawdziwe, a nie nie prawdziwe!!!
or4501.10.2020, 12:48
Czyli jednak zgodnie z prawem a nie tak jak uważali i byli przekonani niektórzy, że wójt działa bezprawnie i wszystkie decyzje były bezprawne. Bardzo dobrze koniec tego chaosu jest bliski :D
Królewna Śnieżka01.10.2020, 12:02
Odniosę się do komentarza Pani Grzywnowicz.

Nie Pani Tylecka nie jest osobą karaną ani zawieszoną.

Jak Pani Grzywnowicz mogła zawiesić Pania Tylecką bedąc sama wcześniej zawieszona?

To już nie jest zabawa. To juz dorosłe życie. Rzeczy objęte prawem, którego nie da sie odwołać bo ktoś ma jakieś swoje widzimisie i zasad nie da sie zmienic od tak,. Pani Grzynwowicz będąc zawieszona jako pierwsza nie mogła zawiesić pani Tyleckiej :D
Pan Maruda01.10.2020, 11:52
Witam!

Zostań, usiądź spokojnie i przeczytaj proszę całość!

Bardzo ubolewam pomimo wszystkiego Pani Grzywnowicz proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Pani Tylecka NIE BYŁA NIGDY KARANA. Przed wypisywaniem tak grubych osądów proszę się zaznajomić z definicją terminu "osoba karana".

Wszystko już próbujecie na Panią wymyślić, piszecie w taki sposób ze szary człowiek lub ktoś kto nie zna sytuacji na prawdę pomyśli sobie ze Pani była karana za coś/ odbywała wyrok. Bardzo nieładne zachowanie.

Jednak jak ktoś choć trochę myśli to wie, że osoba karana w żadnym wypadku nie może potem odbywać takiego zawodu jak nauczyciel!

Rodzice są zadowoleni ze zmiany osoby na stanowisku.

Pani Tylecka bardzo dobrze sobie radzi jako dyrektor szkoły. Była już kiedyś krótki okres kiedy Pan Jurkowski objął posadę wójta. Jednak bardzo szybko stołek dyrektora został Pani Tyleckiej zabrany przez szwagierkę byłego już wójta Jurkowskiego (TEGO NIE ZAPOMNIMY!). Ten okres był ciężki dla wszystkich.

Miejmy nadzieję, że ten chaos szybko ustąpi a Pani Tylecka będzie mogła w końcu bez strachu iść do pracy i w spokoju wypełniać swoje obowiązki.

Pozdrawiam :)

P.S. a przypomnę jeszcze, że powstało forum Gminy na platformie Facebook. Gdzie bardzo ostro krytykowane są wszystkie działania wójta Królczyka oraz Pani Tyleckiej. Oczywiście wszystko pisane jest z fejkowych kont gdyż ludzie to piszący są tchórzami i sami sie pewnie wstydzą tego co piszą ale robia to tylko po to by wprowadzać chaos i ukazywać ludzi w złym świetle. Nie chcę utożsamiać z nikim tych fejkowych kont ale każdy kto śledzi tamtejszą sytuacje wie kto to a niektórzy się już po prostu domyślają. Komentarze które ukazują prawde zostają szybko usuwane :/

Podejrzane jest to, że na pana Królczyka mogą tam wpisać dosłownie wszystko, natomiast na pana Jurkowskiego złe komentarze są usuwane. Można się domyslać po której stronie stoją te fejkowe konta na forum które powinno być obiektywne :(

Jako szary właśnie człowiek zauważyłem, że po prostu to wszystko to godzenie w dobre imię Panu Wójtowi oraz Pani Tyleckiej i ukazania jacy oni to są źli i niedobrzy.

Najgorsze w tym jest to, że na tym wszystkim cierpią najwięcej dzieci które uczęszczają tam. Najważniejsze powinny być one.
Nieważnie jak nowy, jak piękny i jak ktoś jest DUMNY z budynku szkoły który zbudował ale ze szkołą jest jak z Kościołem nie liczy się budynek aż tak ale wspólnota która do niego uczęszcza.

Dobra ja już uciekam bo mógłbym tu spędzić cały dzień i pisać...

Miłego dnia wszystkim :)
Mieszkanka01.10.2020, 09:37
Straszne halo pani Jozefo skończyła się samowolka!!
nikt nie wypisuje co poprzedni wojt wyprawiał jak obłożył wszystkie stanowiska swoimi ludzmi jakie były przekręty tego nikt nie widział teraz ze dzieje się sprawa zgodna z prawem to straszny zal . Skończcie już ta głupia walkę z Tadkiem i dajcie mu pracowac !!!!! Bo to już jest żałosne rodzino pana byłego wojta !!!! Wstyd
Tadek brawo i powodzenia niech zapanuje wkoncu sprawiedliwość w tej wsi
Józefa Grzywnowicz30.09.2020, 23:23
Szanowni Państwo,

w pierwszej kolejności wskazuje, że nie prawdziwe są informacje jakobym została odwołana ze stanowiska dyrektora Szkoły Podstawowej w Ochotnicy Dolnej, w moim przypadku doszło do zawieszenia w pełnieniu obowiązków dyrektora na 6 dni przed upływem kadencji a nie odwołania ze stanowiska.
To są dwie odrębne sprawy.

Przyznaję, że w dniu 25 sierpnia 2020 r, odebrałam decyzję wójta o moim zawieszeniu. Od niniejszej decyzji wniosłam odwołanie do Komisji Dyscyplinarnej przy Wojewodzie Małopolskim. Komisja w żaden sposób nie odniosła się do podnoszonych przeze mnie w odwołaniu zarzutów. W uzasadnieniu zaskarżonego postanowienia organ I instancji nie wyjaśnił ani podstaw faktycznych zasadności zastosowania instytucji zawieszenia wobec mojej osoby, jak również nie doprowadził do wyjaśnienia zakresu sprawy, bowiem nie wskazał dlaczego zawieszenie mojej osoby w trybie art. 85t ust. 1 KN rzekomo było słuszne, a także nie wskazał żadnych przyczyn dla których nie uznał moich zarzutów podnoszonych w odwołaniu.

Pragnę zaznaczyć, że w dniu 28 września 2020 r, wniosłam zażalenie na postanowienie Komisji do Komisji Dyscyplinarnej przy Ministrze Edukacji w Warszawie. Pragnę zaznaczyć, że nie został wyczerpany jeszcze tryb odwoławczy w przedmiotowej sprawie.

Dodatkowo wskazuje, że nie toczy się przeciwko mnie na dzień dzisiejszy żadne postępowanie karne jak również dyscyplinarne, co więcej wskazane przez wójta zarzuty względem mojej osoby nie dotyczą dobra dzieci i uczniów.

Zdumiewającym jest fakt, że wójt powierzył pełnienie obowiązków Dyrektora pani Marii Tyleckiej która jest nauczycielem karanym i jednocześnie jest zawieszoną w pełnieniu funkcji nauczyciela. Ale jak widać, prawo prawem a obietnice wyborcze zostały spełnione.


Józefa Grzywnowicz
bolo30.09.2020, 22:56
Przeraża mnie myśl, że kiedy wybory wygra inna opcja niż pis, a tak się stanie to "CZYSTKI " będą do "Sprzątaczki" i na każdym stopniu władzy.
Aż tak nie było do 2015 roku.
Rzetelny autor30.09.2020, 21:02
Drogi Redaktorze /.../

Listy do redakcji proszę kierować na adres redakcja@podhale24.pl. Dziękuję.
Moderator.
JFK30.09.2020, 20:10
wÓJCIE zrobiłeś to bardzo nie elegancko oj bardzo... nawet nie startuj w nadchodzacych wyborach bo traume powyborczą bedziesz leczył latami.
Mieszkaniec30.09.2020, 20:04
Czy w Rządzie i w Spółkach Skarbu Państwa jest koś z PO jak u władzy jest PIS, odpowiedz NIE. W lokalnym wydaniu władzy jest tak samo. Władza ta duża jak i ta zaściankowa po dojściu do władzy urządza sobie świat według swojego widzimisię i tak jest od zawsze.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl