05.10.2020, 18:00 | czytano: 3057

Remont drogi powiatowej w Niedzicy w przyszłym roku

Arch. Podhale24.pl
Radna powiatowa Irena Rataj zwróciła się do zarządu powiatu o remont drogi powiatowej w Niedzicy (ul. 3 Maja) na dwóch odcinkach. Wstępnie planowano, że roboty ruszą jesienią tego roku, ale plany się zmieniły.
Pierwszy z odcinków, który wymaga remontu, to odcinek od Ronda Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w kierunku centrum wsi, do skrzyżowania z ul. Św. Bartłomieja. - Na przedmiotowym odcinku drogi od ronda lewa część jezdni jest zapadnięta. Ten stan jest od paru lat i dalej się pogłębia. Po tym sezonie turystycznym istniejąca tam koleina jeszcze bardziej się powiększyła - mówiła na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego. Radna przypomniała, że Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu informował ją na początku tego roku, że jeżeli pozostaną oszczędności w budżecie, w ramach bieżącego utrzymania dróg, jesienią remont tej drogi zostanie wykonany.
Zdaniem radnej, pilny jest również remont odcinka tej drogi przed mostem na rzece Niedziczanka, przed GOK-iem. - Z uzyskanych informacji wiem, że dokumentacja dotycząca tego remontu była już przygotowana 2 lata temu. Na tym odcinku jest zagłębienie, są postawione tzw. pachołki (ograniczniki skrajni) po prawej stronie od centrum wsi Niedzica w stronę GOK-u, utrudniające poważnie ruch. Pachołki zostały umieszczone przez PZD na prośbę właściciela sąsiadującego w tym miejscu z drogą powiatową, ponieważ gromadząca się woda w zapadlisku niszczy jego zabudowania - przypomniała.

Starosta powiedział, że remont będzie, ale w przyszłym roku. - Miało to być robione w ramach bieżących remontów dróg, natomiast jest to dość duże przedsięwzięcie i będzie wpisane do budżetu jako zadanie inwestycyjne w przyszłym roku - odpowiedział radnej Krzysztof Faber.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mieszkaniec07.10.2020, 10:49
Gdzie są radni Gminy, a gdzie jest Wójt, co ślepi że nie widzą jaki jest stan drogi powiatowej przez Niedzice ??? Cała ta Gmina cała władza ma to w d....taka jest prawda. Tak to wygląda sprawiedliwy podział inwestycji w tej Gminie owszem buduje się drogi tyko nie tam gdzie trzeba od zaraz!!! Kiedy nastąpi to prawo kiedy będzie ta sprawiedliwość ????? Chyba to bardzo trudne pytanie.
Mieszkanka05.10.2020, 21:00
Może niech robią chodnik od mostu do Goku bo jak ktoś idzie zza wody to nie m jak bezpiecznie przejść.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl