04.11.2020, 15:29 | czytano: 5242

Gazyfikacja gminy Szaflary staje się faktem

Arch. Podhale24.pl
Wójt Rafał Szkaradziński poinformował o porozumieniu z Polską Spółką Gazownictwa w sprawie budowy gazociągu.
Miejscowości Szaflary, Bór, Zaskale i część Bańskiej Niżnej gmina planuje zaopatrzyć w wodę geotermalną. - Dla pozostałych wsi nie mogliśmy niestety stworzyć warunków do rozwoju sieci geotermalnej. Wspólnie z sołtysami Maruszyny i Skrzypnego staraliśmy się długo o to, aby na pozostałym obszarze mieszkańcy również mogli korzystać z ekologicznych rozwiązań, które na dziś są również bardzo ekonomiczne – mówił wójt na ostatniej sesji Rady Gminy Szaflary.
Jak dodał, po kilkuletnich rozmowach z PSG otrzymał informację, że Maruszyna, Skrzypne, Bańska Wyżna oraz część Szaflar i Bańskiej Niżnej, będą mogły skorzystać z gazu. - Planowany harmonogram realizacji inwestycji zakłada uruchomienie w najbliższym czasie postępowania przetargowego na wykonanie dokumentacji projektowej, a następnie na roboty budowlane i zakończenie zadania w 2025 roku – mówi wójt.

Żółte trójkąciki to planowane podłączenia do sieci gazowej, a zielone kwadraciki do sieci geotermalnej.r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
też mieszkaniec05.11.2020, 08:46
Oooooo....w mordę jak to przeczyta wójt z gminy Łapsze Niżne to następna sesja będzie o gazyfikacji gminy!!! Wójt podobnie robi wiele szumu wokół siebie i też na tym koniec. Zleca wykonanie projektów, które nie są realizowane . Niestety na nie jest wydawana duża kasa a ich realizacji nie widać .
mieszkaniec04.11.2020, 22:16
Pożyjemy, zobaczymy co z tego wyjdzie, bo Wójt pomysłów ma wiele, a żadnego zrealizować nie może, szumu wokół siebie robi dużo, i na tym się kończy...A projekty kosztują...
termos04.11.2020, 22:12
@zdrowy rozsądek. Gaz tańszy od geotermii nawet dla starych chałup no i kłopot z głowy jak Ci gazu w butli do kuchenki braknie.
zdrowy rozsądek04.11.2020, 19:49
Gaz tylko dla tych co mają dom jak termos zbudowany wtedy się oplaca a nie na stare chałupy.
My04.11.2020, 16:28
Cieszymy sie bardzo z możliwości podłączenia do sieci gazowej.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl