11.11.2020, 19:20 | czytano: 10549

Ronda na obwodnicy prawie gotowe (video)

Dobiega końca budowa pierwszego etapu obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna, który połączy drogę krajową nr 49 Nowy Targ - Jurgów z drogą powiatową z Ostrowska do Gronkowa.
Cały odcinek ma około 2,6 kilometra długości. Na części położona jest już ostatnia warstwa asfaltu. Gotowy jest most, który powstał na tej trasie. Na obu końcach wybudowanego odcinka powstały ronda. Inwestycja ma zostać oddana do użytku do końca tego roku. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.


We wrześniu wydane zostało pozwolenie na budowę drugiego etapu obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że można już przystępować do robót budowlanych. Wydana decyzja pozwala na kontynuację i zakończenie budowy obwodnicy. Długość projektowanej trasy w drugim etapie, która poprowadzi do Harklowej, wynosi ponad 4 km. Na końcu włączy się ona do istniejącej drogi wojewódzkiej 969.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
mirekkolarz16.11.2020, 10:56
@Yama. ja mam rower szosowy i jeżdżę nim po szosie, a nie po ścieżkach rowerowych. i droga musi byc na tyle szeroka, żeby kierowcy mogli mnie wyprzedzić zachowując CONAJMNIEJ 1,5 metra odstępu
K.12.11.2020, 09:40
@kierowiec

mordeczko, stosuj się do ograniczenia prędkości, prowadź uważnie a nie z telefonem w ręce, i już nie trzeba będzie uciekać w pole

To ma być OBWODNICA, a nie:
a) tor wyścigowy
b) droga biegnąca środkiem miejscowości z wyjazdami z posesji, skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych itd

Nie mogę się doczekać ukończenia prac, prawdopodobnie tak samo jak mieszkańcy "trójmiasta", którym naprawdę duży ruch zniknie sprzed domów
kierowiec12.11.2020, 09:33
@Yama. Jeszcze długo za nim obwodnica powstanie(prędzej wytępią grypę). Na razie jest ,,dróżka,,z i do nikąd .Jadąc do pracy na rowerze nie będę sto kilometrów nadkładał żeby dojechać do ścieżki rowerowej i nią jechać. ,,Pasterze,, ścieżek rowerowych unikają.
Yama12.11.2020, 07:27
Do kierowcy:
To ma być obwodnica a nie droga rowerowa ścieżki są we Waksmundzie jak i obok lotniska
kierowiec11.11.2020, 22:34
Pobocza? Bieda na rowerze się zmieścić.Rowy tak głębokie(po co?) przy drodze że kanion w Colorado przy nich to rowek.W ,,pole,, nie uciekniesz żeby się ratować jak coś głupiego zdarzy się na tej drodze(zresztą w Waksmundzie też). No ale cieszy że taka nowa ,,dróżka,, powstaje.
Andrzej11.11.2020, 21:03
Ciemno na tych rondach !Dlaczego nie świecą lampy
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl