13.11.2020, 18:04 | czytano: 2836

Kolejne wsparcie dla małopolskich domów pomocy społecznej

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dokonało podziału trzeciej rezerwy celowej na realizację zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego z przeznaczeniem na bieżącą działalność domów pomocy społecznej. Małopolska otrzyma blisko 4 mln zł.
Od początku ogłoszenia stanu epidemii domom pomocy społecznej udzielano konkretnego wsparcia. Przekazywane były środki ochrony indywidualnej, a niedawno wojewoda małopolski Łukasz Kmita podpisał z Fundacją Służby Ratunkowe RP – Zintegrowana Służba Ratownicza umowę, na podstawie której placówki te będą mogły otrzymać jeszcze szerszą pomoc w przypadku pojawienia się w nich zakażeń.
Dziś poinformowano o przyznanej rezerwie, przeznaczonej na "zagwarantowanie właściwej opieki nad mieszkańcami domów pomocy społecznej, w szczególności na wynagrodzenia oraz dodatkowe ich składniki (np. nagrody, dodatki, premie) dla osób świadczących pracę oraz zapewniających ciągłość realizacji usług w tych placówkach."

Dla województwa małopolskiego przyznano dotację w wysokości 3 905 320 zł, w tym 3 799 309 zł dla ponadgminnych, a 106 011 zł dla gminnych domów pomocy społecznej.

- To konkretny zastrzyk gotówki, który wesprze personel pracujący tam każdego dnia. Za tę niełatwą pracę i wytrwałą opiekę nad osobami starszymi pragnę serdecznie podziękować wszystkim opiekunom. Wyrażam zarazem wdzięczność samorządowcom, którzy w dobie pandemii odpowiedzialnie wywiązują się z zadań organów założycielskich prowadzących domy pomocy społecznej – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Powiat nowotarski otrzymał prawie 62 tysiące, a tatrzański blisko 73 tys. zł.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cygan prawdziwy14.11.2020, 11:29
Dla Romów zostawcie choć z milion .bo my biedni i bez robotni nie mamy nic .
Pisz chłopcze uczciwie14.11.2020, 10:03
Konkretnie ! Ile na DPS Zaskale i na DPS Rabka. Wtedy jest to pełna informacja i konkretna. A tak, to coś jest ale nie do końca wiadomo gdzie, ile, komu.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl