29.11.2020, 08:47 | czytano: 4448

Strajk Kobiet w Zakopanem "Weto dla zabijania gospodarki" (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Kilkadziesiąt osób zebrało się w sobotę wieczorem przy oczku wodnym na Krupówkach, aby dać wyraz sprzeciwu wobec działania rządu. - Kultura leży i kwiczy, mamy teatr i kluby, mamy sklepy, siłownie oraz kluby fitness - wymienia działalności, które zostały dotknięte obostrzeniami Marta, organizatorka strajku.
- Gdyby pozwolono nam wykonywać pracę, nie było by takiej sytuacji, że ludzie nie mają czym zapłacić za prąd - dodaje liderka Strajku Kobiet Podhale.
Kobiety oraz wspierający je mężczyźni zaznaczają, że będą protestować do skutku. Swoje zwycięstwo widzą we wspólnym i nieugiętym działaniu. - Władza jest nieugięta dlatego, że my jesteśmy podzieleni jako społeczeństwo. Jeżeli będziemy solidarni, to tak jak pokazała historia mamy szanse na faktyczne ruchy i tak dużą presję na partię rządzącą, że nie będzie miała wyjścia i będzie musiała podać się do dymisji - zaznacza Marta ze Strajku Kobiet Podhale.

Kolejne protesty są planowane w Szczawnicy oraz w Czarnym Dunajcu.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
oli30.11.2020, 11:54
Po co się denerwować,wystarczy na kartonie to samo napisać ''wypier....ć z Zakopanego'',albo wyd..ć z Podhala''.Tylko wypunktować pewne litery aby dzieci się nie gorszyły.
Heavy NT30.11.2020, 07:54
Prezydent jeździ do Szwajcarii bo tam taniej.
Świrek29.11.2020, 19:52
Zakopiańskie Julki pod wodzą nieugiętej Marty liderki wciąż próbują zwrócić na siebie uwagę.Do roboty i do garów, koniec rewolucji. Matka wszystkich Julek z Warszawy już was nie potrzebuje. Wy... ć.
Anka29.11.2020, 17:47
Brawo dziewczyny!!! pomimo zastraszania przez policję na zlecenie Kaczynskiego macie odwagę wyjść i protestować. Brawo dla wszystkich odważnych którzy tam byli. Podziwiam i popieram
Młoda czytelniczka29.11.2020, 17:11
Organizatorkę powinno się zamknąć w szpitalu dla psychicznie chorych , z jej hasłami.
Anita29.11.2020, 15:46
No tak, prymitywne hasła już nie wystarczają, więc aby podbudować publikę będziemy udawać, że zależy nam na gospodarce.... Marta i inne organizatorki, darujcie już sobie ten cyrk! Nie macie na Podhalu w zasadzie żadnego poparcia.
r'n'b29.11.2020, 14:59
Moim zdaniem te protesty to w jakichś może 10% realna oddolna inicjatywa, a w 90% skutek szczucia przez TVNy i inne Gazetki Wybiórcze.
Znam jedną panią z Krakowa bardzo w ten sposób zmanipulowaną. Kobieta, skądinąd całkiem porządna i sympatyczna osoba, niespecjalnie zna się na polityce, nawet nie do końca wie o co chodzi, ale przecież na facebooku dostała już codzienną porcję memów jaki to PiS zły i jak to kraj w ruinie, wręcz zaraz się rozsypie... To nic, że mial się rozsypać juz 4 lata temu ;) Ona jak naczyta się tego typu głupot, to potem lata na wiece Trzaskowskiego i tym podobne agitacje. Myślę, że ta znajoma, to jest właśnie typowy przypadek manipulacji człowiekiem przez media. Oczywiście zaraz ktoś napisze, że TVP też manipuluje. Zgadzam się, też manipuluje. I dlatego nie można myśleć emocjami, bo wtedy zawsze ktoś człowiekiem będzie manipulował, jak nie TVP, to TVN i wszystkie większe portale w necie tak samo są wykupione i posmarowane. Co nawet dość łatwo wychwycić jak się spojrzy krytycznym okiem na prezentowane treści.
Dlatego ja uważam też, że zbytnie emocjonowanie się polityką i innymi sprawami jest szkodliwe. Prawdziwą siłę ma spokojny i zrównoważony umysł. I nie utożsamianie się przesadne z żadnymi ideologiami, choćby nie wiem jak pięknie brzmiały. Bo liczy się człowiek i liczy się prawda, a nie ideologia, która często to nam przesłania. Piękne jest powiedzenie: prawda leży pośrodku. Każdy trochę racji ma. Temu nie ma co dopuszczać do skrajności, do wzajemnej nienawiści. Żadna ideologia nie jest tego warta.
Piękny byłby świat, gdybyśmy byli dla siebie uprzejmi, gdyby rozmowy były prowadzone w sposób kulturalny i merytoryczny, a nie na podstawie złych emocji. Przede wszystkim jednak, spokojne i zrównoważone podejście do świata ma dobry wpływ na nas samych, nasze zdrowie i psychikę, i w dodatku jest dużo efektywniejsze w załatwianiu wszelkich spraw z ludźmi. Skrajne patrzenie wyrządza za to dużo szkód.
Nie dajmy się manipulować do nienawiści w żadnym kierunku! Naród skłócony, to naród najłatwiejszy do sterowania i ogłupiania.
PEACE NOT pis29.11.2020, 14:59
Do deratyzacja napisze tak...madroscia nie grzeszysz!Czytajac ponizsze wpisy to mamy do czynienia z wybitnymi madrosciami jak w tvp z goscmi znaajacymi prawo itd jak Najman i inni wielcy znawcy ha ha
katar bezobjawowy :)))29.11.2020, 14:42
@Oskar.Czytam że tobie i większości panikarzy dobrze się żyje z tą fałszywą pandemią z powodu grypy. Wyłączcie wszystkie media, jesteście przez nie zawirusowani bo jakiś pupek to sieje na świecie.
Deratyzacja29.11.2020, 13:39
Jedno ich slowo odnosi sie do nich : Wy????dalac !!!
Psy szczekają, karawana jedzie dalej29.11.2020, 13:13
Jak to dawniej było? - "Rozszyfruję ten skrót - Płatni Zdrajcy Pachołki Moskwy". Teraz mamy to samo w kolejnej po KOD iteracji. Chodzi tylko o wrzask i hejt a nie obronę demokracji, praw czyichkolwiek, czy gospodarki. Wrzask za dobre pieniądze. Gdybyśmy w tym momencie mieli więcej zakażeń, to pewnie by wrzeszczały o pełen lockdown i więcej dopłat od państwa. Chodzi tylko o wrzask. Drzyjcie się więcej. Zaraz wam się znudzi.
rekrut29.11.2020, 12:38
Znowu Liderka nie ma nazwiska, ale przynajmniej już wiemy, że ma imię. Mam takie pytanie: kto projektuje te niby spontaniczne transparenty, identyczne w każdym miejscu rozruby?
UE.29.11.2020, 12:12
Miła Pani pozna rząď po wyborach. Na razie trzy lata w ręku karton i myślę sobie ,że jak w ten sposób będą szukać wyborców to w ręku karton będą trzymać osiem lat. Przykro na to wszystko patrzeć. Ostatnie zdjęcie mówi wszystko o tej grupie- tolerancja, rozmowa, kompromis itp.
Sasza29.11.2020, 11:54
Frekwencja raczej nie powala i dobrze!!????
krasnoarmiejec29.11.2020, 11:33
kolejny raz widzimy resztki lewackich neobolszewickich feministek które resztkami sił próbują utrzymać się na powierzchni gooana które pozostawiły po sobie ,wulgaryzmy,przekleństwa,chamskie odzywki przyniosły odwrotny skutek od zamierzonego, to był wasz ostatni bój ,lamparcica zebrała pokaźna sałatę a was ma gdzieś?,teraz może na kartonach ze śmietnika wybazgrajcie, lesbije,pedalosimusy wszystkich krajów łączcie się a nóż poprawnie inaczej podłapią?
Jo29.11.2020, 11:32
Ty koleś nie nadaj na kościół ino razem z tymi lesbijkami wypad z mojej Polski na Sybir tam będziesz wolny razem z tom twojom lamparcicom
Magda29.11.2020, 11:26
chca zabijania dzieci, gospodarki nie:D co za ludzie...
Góral 529.11.2020, 11:25
Kiedy w końcu policja spałuje ten szatańsko - lewacki i wulgarny motłoch ???
Kisti29.11.2020, 11:13
Ja nie zycze sobie policji strzelającej gazem w oczy posłom i Pisowskim posłom którzy zamykają wszystko. Kupują od znajomych maseczki. Koniec z taką władza.
Do Oscar29.11.2020, 10:46
Do Oscar... Z góry powiem że nie jestem za tymi szumowinami lewackimi co wyłażą na ulicę i się kompromitują,,, ale też się niezgodzie z tobą że cały świat wytrzymuje gospodarkę.. Słowacja otwiera sezon zimowy dla Polaków tylko jeden warunek masz test ujemny i wjeżdżasz na narty,,, nie zgadzam się z tym by zamknąć ferie na Podhalu
Oskar29.11.2020, 10:29
Pi.............te idiotki ! Cały świat wstrzymuje gospodarkę a tym babona przeszkadza rząd polski .
Tłuszcza29.11.2020, 10:27
Ja też wam napiszę, w******ć z tymi chamskimi przekleństwami. Ja sobie nie życzę by w przestrzeni publicznej takie coś było dopuszczalne.
HOPFE29.11.2020, 10:21
Oj chcialbym by Polska byla bez kleru i ukladow koscielnych.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl