19.01.2021, 15:06 | czytano: 15002

Prokuratura nie wszczęła śledztwa ws. księdza z Nowego Targu

Jak informuje Onet.pl, prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie księdza proboszcza Jana Karlaka z parafii św. Jana Pawła II w Nowym Targu, który głosił, że w jego kościele nie ma wirusa. Zawiadomienie do organów ścigania złożył szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.
W październiku ksiądz Karlak, proboszcz parafii na Równi Szaflarskiej, poinformował wiernych, że podczas mszy świętych w kościele nie muszą zakładać maseczek. Wszystkie dzięki nowoczesnej instalacji do zabijania wirusów uruchomionej w świątyni. - W tym momencie nikt w naszym kościele nie może się zarazić ani grypą, ani COVID-em, ani bakterią, ani żadnym wirusem - mówił podczas mszy św. wyjaśniając, że w kościele zamontowano system do sanityzacji powietrza i pomieszczeń. Nowoczesna technologia, jak przekonywał, oparta m.in. na promieniowaniu UV-C i utlenianiu tlenkiem tytanu, w wyniku którego powstaje nadtlenek wodoru, oraz na ozonowaniu powietrza, usuwa bakterie, wirusy (grypa, covid 19), pleśnie, alergeny oraz nieprzyjemne zapachy. Neutralizuje do 99,9% bakterii, wirusów i grzybów i - jak zapewnia producent i jak zapewnił parafian proboszcz - system zabezpiecza przed zakażeniami pomiędzy ludźmi.
Zawiadomienie w tej sprawie złożył do prokuratury szef Klubu Parlamentarnego Lewicy Krzysztof Gawkowski. Polityk - jak informuje Onet.pl - uznał, że doszło do dwóch przestępstw: wprowadzenia parafii w błąd co do właściwości zamontowanych urządzeń i sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób w postaci szerzenia się choroby zakaźnej.

Prokuratura odmówiła jednak wszczęcia śledztwa w tej sprawie. - Zapewnienia księdza o braku możliwości zakażenia się i braku konieczności noszenia maseczek nie było rozsądnym zachowaniem, jednakże padło na koniec mszy, a nadto nie spowodowało lawinowego ściągania maseczek przez osoby przebywające w kościele - uznała prokuratura, podkreślając też, że zamontowanie i działanie systemu sanityzacji (…) nie doprowadziło do szerzenia się choroby zakaźnej wśród osób przebywających w kościele, a następnie w Nowym Targu i okolicy.

Więcej na: Onet.pl (tutaj)

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wolna Polska, Wolna Palestyna!21.01.2021, 00:53
Nawet nie czytam, co tam napisałeś, niestety ktoś uciął fragmenty mojej wypowiedzi /.../, nie czytam, bo nie ma sensu dyskutować z kimś, kto tam jest zawieszony w jakimś swoim wyimaginowanym świecie a w dodatku nie miał okazji przekonać się, że interlokutor nie jest osobą taką jak sobie szufladkujesz. Cześć.
mądry i skromny20.01.2021, 22:09
Do Wektor-czy kogoś kto mówi-Idź, sprzedaj wszystko co masz, i rozdaj ubogim- można nazwać zwolennikiem komunizmu?
Wektor20.01.2021, 20:21
Do Wolna Polska.

Dla lewactwa wiara jest nieistotna, bo chcą żyć bez ograniczeń moralnych.
Moralność mają za nic. Nawet modlitwa prywatna w kościele i zaduma przed Bogiem
przeszkadza. Wolność, tolerancja, równouprawnienie, to słowa wytrychy, które
mają nam namieszać w głowie, aby łyknąć ideologię LGBT+@. Ludzie, którzy przeżyli
tę ideologię na własnej skórze (chociaż nazywała się inaczej) w Polsce, nie dadzą
się ściemnić ponownie. Chodzi o młodzież, która jest podatna na takie nowalijki,
jak LEWACTWO. Dlatego rodzice muszą rozmawiać z dziećmi na te tematy, ponieważ to
one są przyszłością naszej ojczyzny. Dziadkowie i Babcie też mają obowiązek mówić
(opowiadać) wnuką o CZERWONEJ ZARAZIE, gorszej niż korona wirus.

Podobno lewica jest "nowoczesna", a wy jesteście po prostu zacofani, pozbawieni
zdrowego rozsądku. Krótko mówiąc, czym jest tolerancja jedno kierunkowa?
TOLERANCJA JEDNO KIERUNKOWA to nic innego jak, NIE TOLERUJEMY WAS, ale
WY TOLERUJCIE NAS, bo my TAK CHCEMY. To jak dziecko, które płacze i wije się na
podłodze w sklepie, żądając od rodzica, aby mu kupiła kolejną zabawkę, BO CHCE.

I na koniec jeszcze raz.
Dożyliśmy czasów, kiedy komuniści, LewicaPO i zdrajcy Polski uczą nas demokracji i
patriotyzmu, aktywiści LGBT tolerancji, ateiści wiary, a stacja TVN
obiektywnego myślenia.

Lewica, której brak argumentów, zawsze ubliża. Nie jesteś w stanie mnie obrazić.
DAMSKIE SIĘ NIE LICZĄ :D.
ol20.01.2021, 18:35
A co ma komuch Gawkowski do N.Targu? Do kościoła nie chodzi a wpie....a się .Niech pilnuje tych z piorunami,z którymi chadzał po warszawce.Musi mieć na Podhalu swoich czerwonych kapusi.
Xtz20.01.2021, 15:47
Nikt nie zabrania przychodzić do tego kościoła w maseczce. Bardzo dużo osób w tym kościele ma maseczkę na Mszy Św. mimo tego co Ksiądz powiedział.
Mieszkaniec20.01.2021, 15:46
@jacek Niesamowite, prawda ? Po kolędzie normalnie chodził. Kary nie dostał. Nie ma sprawiedliwości i równosci.
Rozczarowany20.01.2021, 15:35
HAŃBA... No ale tak to jest w kartonowym Państwie Kościelnym... :(
Obserwator20.01.2021, 15:27
Sanepid jest dla zwykłych ludzi i przedsiębiorców a nie dla duchownych. Oni są ponad to(duchowni) Państwo to My, tak powinni głosić!
Do Batman20.01.2021, 12:09
Batman! na Moglanach nie ma stolarzy żeby umieli robić okna i drzwi?
do UE20.01.2021, 12:04
Terazniejsi członkowie są szkoleni podwójnie. W Kościele i w Sądzie.
jajakobyły20.01.2021, 11:04
Nic dziwnego przecież obywatele Watykanu nie podlegają pod prawo i sprawiedliwość w państwie pis/dawniej Rzeczpospolita Polska/
Wolna Polska, Wolna Palestyna!20.01.2021, 10:48
Wektor, ty ***, tyle Ci powiem.

Ale dobra, szybko wyjaśnię, żebyś nie musiał się produkować z kolejną ścianą GŁUPOT.

Działania Lewicy w tym przypadku są w pełni zgodne z taktyką/planami mocodawców morawieckiego i ***, nie ma w Polsce podziału na Pis/Po i lewicę.

Nie ma, oni grają do jednej bramki, do jednej antypolskiej bramki, a jak ktoś tego nie widzi to jest po prostu idiotą z ograniczonymi możliwościami interpretacji otaczającego go świata.

Gawiedź zwykła.

/..../

Bez żadnych podstaw oczywiście.
jacek20.01.2021, 10:14
Też wiosną w pensjonacie zamontowałem uv, ozonowanie i od tamtego czasu codziennie dezynfekowałem wszystkie wspólne przestrzenie. Jakoś lato przeżyłem jak wszyscy. Potem zabronili wynajmować pokoje. Nie wiem już ile pism wysłałem o pozwolenie na wynajem z takim systemem, ile razy zapraszałem inspektorów z sanepidu, żeby mi to sprawdzili i wydali jakieś pozwolenie. Nikt się nie zjawił, i wszystkie pisma zostały bez odpowiedzi, albo z odpowiedzią negatywną.
A ksiądz sobie zamontował, nikogo nie pytał o sprawdzenie i weryfikację czy system działa. I kościół sobie otworzył. No i po kolędzie chodził.
spod giewontu20.01.2021, 08:58
Jestem mocno podbudowana postawą prokuratury. Chodzę już ponad 3 miesiące do tego kościoła i jakoś się nie zakaziłam, nie słyszałam też żeby ktokolwiek się tam zakaził. Ponowne ,ba kilkukrotne wdychanie wydychanego CO2 jest gorzej szkodliwe jak sam covid. Dziękuję księdzu, że w mieście jest choć jeden normalny kościół, gdzie można swobodnie oddychać, a nie podduszać się w szmatach na gębach.
FAM20.01.2021, 08:49
Kolęde tez postanowił zorganizować, bez żadnego uprzedzenia mieszkańców. A ministranci zamiast zapukać to walili w drzwi, jakby się paliło. Cóż na naszym piętrze i tak nikt ich nie wpuścił.
hahaha20.01.2021, 08:39
A wojewódzki chodzi z ochroniarzem.
Ktosik20.01.2021, 08:08
Ja uważam że bardzo dobrze, że nie wszczęli postępowania. Być może, źle się wyraził odnośnie maseczek i nie powinien narażać ludzi takim gadaniem. Każdy ma swój rozum, a jak ktoś go nie ma to szczerze współczuje. Nie rozumiem ludzi którzy co niedzielę chodzą do kościoła, przystępują do komunii a później robią zdjęcia i donoszą na księdza. Skoro nie pasuje to niech siedzą na d*** w domu, msze świętą również można oglądnąc w telewizji a komunię przyjąć duchowo...
Uważny20.01.2021, 07:55
do Mieszkaniec

Wieża i wiara to nie to samo a więc wierzą...
Szarak19.01.2021, 23:42
Przecież nie ruszą sprawy bo jakby ruszyli to z automatu powinni sądzić Morawieckiego za słowa przed wyborami o odwrocie wirusa i jego braku. Jednym wolno innym nie, tak jak już to obecna władza nieraz pokazała, tak jak ktoś napisał wcześniej, jakby to się tyczyło zwykłego pracodawcy to sprawa byłaby już w toku ale jest jak jest.
Batman19.01.2021, 22:31
"mieszkaniec"....od Batmana to ty się z daleka trzymaj.....
PPaweł19.01.2021, 22:17
W naszym chorym kraju tak jest. Sanepid i policja nie mogą kontrolować kościołów i dawać mandatów. Chyba, że był donos, to wtedy muszą interweniować, a i tak kończy się na upomnieniu. A chcących zarabiać szukają po internecie i kontrolują.
zyx19.01.2021, 22:14
Kasta
Wektor19.01.2021, 22:08
Czerwone brygady.

Czerwona, lewacka, brygada, jak zwykle ma dużo do powiedzenia, niech się pomodlą do
Lampartmać. To taka nowa faszystowsko-lewacka tolerancja i demokracja:). Taka
tolerancja jakby ktoś chciał na*** w gabinecie Trzaskowskiego z zaznaczeniem, że jest
INNY i musi to TOLEROWAĆ, bo nie można DYSKRYMINOWAĆ czyiś RACJI. Dewiantów
i lewactwo je promujące, należy zwalczać tak samo, jak terroryzm i zorganizowaną
przestępczość!

Dołączam się.
Piękny kościół. Pozdrawiam ks. Proboszcza, odwagi i dużo zdrowia.
jasiyniak5519.01.2021, 22:05
Ludzie każdy może zachorować. Ile jadu w Polakach. Przecież Księża też umarli. Nawet człowieczeństwo tracimy. Kim staliśmy się. Gdzie nasza dumą i godnosc
orwell19.01.2021, 21:49
Restauratorzy, hotelarze mają ten sam system i muszą zamykać lokale. Gdzie tu prawo i sprawiedliwość.
bagienny dziadek19.01.2021, 20:58
Rozumiem ,że flustracja ale przestancie pluć !!!!!!!!
Staszek Alcatraz19.01.2021, 20:02
Księża prawie zawsze byli na Podhalu ponad prawem . Jaką decyzje podjęłaby Prokuratura gdyby dotyczyło to zwykłego przedsiębiorcy - od razu zarzuty i medialny show . Wstyd i skandal
Zuzula19.01.2021, 20:01
Mój Boże! Zamyka się gastronomie, hotele, wyciągi, a ludzie tracą pracę... Rządzący straszą karami za otwarcie lokali i utrzymaniem miejsc pracy, a ten Pan K.... Jest ponad prawem!!!!! Boże... Widzisz i nie grzmisz!
UE.19.01.2021, 19:46
Myślę robię że w RP już nigdy nie będzie przy władzy komików. Polska ma już dojrzała demokrację i każdy głosuje jak mu się podoba. Nie potrzeba szkolić członków państwowej komisji wyborczej w zsrr cccp jak to było wcześniej.
nowotarżanin19.01.2021, 19:43
do tutejszy
sprawdż pierwsze jakim jest człowiekiem biznesmen/ksiądz Karlak a potem zabieraj głos
ministrant19.01.2021, 19:36
a niby dlaczego by prokuratura miała wszczynać śledztwo przeciw księdzu K......... przecież jest poprawny politycznie :)
olek19.01.2021, 19:33
A kto ruszy Karlaka i Dziwisza???? nikt!!!!!
Jesień19.01.2021, 19:26
Młodzież nie pamięta czasów prl. Ale gdy im się opowiada jak było nie dowierzają. Ludzie dzisiaj głupi nie są, obserwują przyglądają się wszystkiemu i wybierają to co jest dobre a nie złe. Wybory pokazały gdzie jest miejsce partii wiosna, lewicy i innych którzy nie mają żadnego pomysłu na rządzenie.
Mocher19.01.2021, 19:05
Do Pracodawca
Ty i firma ha ha ha
Młoda czytelniczka19.01.2021, 19:01
Lewaki nie mogą dać sobie rady a wierni jak chodzili do kościoła tak chodzą i nie chorują i się wirusa w kościele nie boją.
tutejszy19.01.2021, 18:16
"Prokuratura niestety mocno upolityczniona" - stwierdza @Mariusz w swoim komentarzu, upolityczniona bo nie wszczęła śledztwa.

Sam donos i zawiadomienie przez szefa klubu Lewicy Krzysztofa Gawkowskiego polityczne w żadnym wypadku już nie jest.

No tak. A może prokuratura, będąc apolityczną po prostu nie dała się wciągnąć w politykę, i dlatego ten ból odbytu na Onecie?

Jestem "tutejszy", a Onet światowy, europejski więc pewnie się nie znam.
logik19.01.2021, 17:56
Brawo obca całkiem racjonalne myślenie i argumenty
ech19.01.2021, 17:54
szkoda mi tego ksiedza, chcial dobrze, a wyszlo jak zwykle.. :(
Pracodawca19.01.2021, 17:29
Zamontowałem ten sam system w mojej firmie i mogę powiedzieć, że to działa, że jest jak najbardziej skuteczne. Dodatkowo pracownicy używają
e-maseczek w miejscach których system nie obejmuje. W specjalnej aplikacji mogę sprawdzać kto i kiedy nie używa zabezpieczeń.
Kuria19.01.2021, 17:18
I kto tu rzadzi w mieście Ci co wiedzą to wiedzą, gdzie są biznesy...i to deweloperka, to knajpa, to ośrodeczek, to stacyjka etc....
Mieszkaniec19.01.2021, 17:06
Batman może wszystko , tylko dziwi mnie ciemnota ludzka że ci wszyscy parafianie wieżą w te wygłaszane głupoty
Władysław.19.01.2021, 16:59
Tyle razy byłem ostatnio w tym kościele się pomodlić , nawet nieraz byłem sam nikogo nie było tylko P.Jezus w Tabernakulum.
Jakoś ten niby świrus - cowidowy nie odważył się na mnie napaść . Byłem zawsze bezpieczny jak nigdzie . Zawsze chętnie tam będę wstępował .
Piękny kościół . pozdrawiam ks. Proboszcza odwagi i dużo zdrowia.
Prawiczek19.01.2021, 16:58
Brawo dla księdza ...lewica znowu zaczyna działać

Wszystko im nie pasuje
pati19.01.2021, 16:43
No i dobrze.
Obca19.01.2021, 16:14
Pokażcie mi atest na maseczki i przyłbice. Przed czym one chronią? Skoro nosimy je 10 miesięcy, to dlaczego są nowe zakażenia, skoro szkoły zamknięte, restauracje, siłownie, kina, teatry, dyskoteki, urzędy, przychodnie, niektóre sklepy...
Dlaczego nikt nie podejmie się sondażu, gdzie najczęściej zarażają się ludzie. W lesie? Na stoku na sankach? Do kościoła chodzą ludzie, którzy robią zakupy w Biedronkach, Castoramach, Mrówkach, czy innych sieciówkach.
Znam kilka osób, które nigdy w kościele nie były, nie szwędają się nigdzie w tłoku, nie przyjmują nawet rodziny, a zachorowały.
Na kogo wypadnie na tego bęc. Czysta loteria.
Nie znam kościoła, ani księdza, ale skoro było zgłoszenie do prokuratury, to p. Gawkowski powinien zebrać wszystkich zakażonych uczestników Mszy jako świadków, że system zakupiony nie działa i żądać od producenta odszkodowania za wprowadzenie w błąd
Klientów, w tym przypadku proboszcza wspomnianej w artykule parafii.
Dlaczego tego nie uczynił?
Brak mu argumentów? Powinien przeprosić za oczernianie sługi Kościoła.
Optymista19.01.2021, 16:03
Lewica strzeliła sobie w kolano. Są ludzie którzy głosowali za lewicą, a może należy powiedzieć że byli.
Zastanówcie się politycy, bo być możliwe, że donosicie na własnych wyborców
Krzysztof Gawkowski i tobie podobni; czy ktoś was zmusza byście chodzili do kościoła
piotrek19.01.2021, 15:30
i to jest właśnie upolityczniona prokuratura - dochodzenie winno być wszczęte , a ksiądz na badania psychiatryczne wysłany za opowiadanie takich bzdur wiernym , takie fiksudyrdum ...
Mariusz19.01.2021, 15:27
nie jest dziwne. W ogrodach parafialnych bawił ziobrzysta, wszczynając śledztwo musiałaby się narazić na zmianę miejsca pracy lub zwolnienie. Prokuratura w NT niestety jest mocno upolityczniona.
obiektwyny19.01.2021, 15:25
w sumie zrozumiała decyzja prokuratury.
potiomkin19.01.2021, 15:20
Na tą decyzję prokuratury powinni się powoływać restauratorzy w Nowym Targu i Zakopanem
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl