24.01.2021, 09:23 | czytano: 2193

Uruchomiono gminne infolinie w sprawie dowozu do punktów szczepień przeciw Covid-19

zdj. Podhale24
Miasto Zakopane zorganizuje dowóz na szczepienie przeciwko koronawirusowi osobom z orzeczeniem o I grupie niepełnosprawności, a także osobom mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.
W ramach kolejnego etapu przygotowań do realizacji "Narodowego Programu Szczepień" trwa w gminach organizacja specjalnego transportu, z którego będą mogły skorzystać osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień. Informacje na ten temat dostępne są pod specjalnymi numerami telefonów wyznaczonymi w każdej gminie odrębnie.
Aby skorzystać z pomocy Miasta Zakopane - należy zadzwonić pod numer telefonu 504 920 482 czynny w poniedziałek od 8:00 do 15:30, wtorek-piątek od 7:30 do 15:00. Osoba koordynująca przewóz przyjmie zgłoszenie i po sprawdzeniu dostępności dowozu oddzwoni z informacją o szczegółach jego realizacji.

Infolinia miejska służy wyłącznie zgłoszeniu potrzeby organizacji transportu. Zadzwonić na nią powinny tylko osoby zarejestrowane na szczepienie – kiedy ustalony mają termin i miejsce szczepienia. Przypomnijmy - punkty szczepień w Zakopanem to: Klinika medyczna Allmedica ul. Chyców Potok oraz Szpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego ul. Kamieniec.

Do transportu osób na szczepienia będą wykorzystywane m.in. pojazdy specjalnie przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Jeśli zajdzie taka potrzeba, osoba z niepełnosprawnością może dojechać na szczepienie razem z opiekunem. Po szczepieniu zainteresowany zostanie odwieziony do miejsca zamieszkania.

UM Zakopane, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
antycovidian25.01.2021, 09:17
znalezione w necie
"Iwona Trybus
Wszystkim ???? osobom starszym, chciałbym serdecznie podziękować ...Myślę że rząd również przyłączy się do moich podziękowań ...Jesteście cudowni, macie odwagę oddać życie aby uratować system emerytalny i odciążyć młode pokolenie nierobów...Eutanazja przez szczepienie to piękny gest z waszej strony i na pewno będę was gorąco wspominał gdy już was nie będzie...Młodym również wielkie dzięki za to że namawiając rodziców czy dziadków wzięliście odpowiedzialność powikłań na swoje serce...To bardzo zacny gest z waszej strony, taka odpowiedzialność za życie drugiego człowieka... Nawet Pfizer nie dał rady udźwignąć odpowiedzialności i skutków ubocznych a wy dzielni daliście radę... Skutki tych szczepień powrócą do waszych sumień i odbiją się gorzką zgagą w waszych sercach kiedy uświadomicie sobie że oni mogli w szczęściu i zdrowiu dożyć sędziwego wieku i być może cieszyć się wnukami...
Niestety wasza ignorancja faktów i prawdy pośrednio ich zabiła...Wystarczyło abyście byli blisko nich i ochronili ich przed tą manipulacją strachu jaką przeciwko starym nieświadomym ludziom wytoczył rząd i media...Także raz jeszcze wszystkiego dobrego w zaświatach..."
maseczka24.01.2021, 14:05
A gdzie ich będą wozić? Do Warszawy?
Smok24.01.2021, 12:51
W Norwegii 23 osoby starsze umarły po tych szczepionkach, podaję informację dla tych, co tylko w TVP patrzą i wierzą w antidotum na grypę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl