15.02.2021, 14:00 | czytano: 5665

"Nie chciałbym, aby Krupówki były początkiem trzeciej fali pandemii w Polsce". Minister grozi powrotem lockdownu w turystyce

Fot. Ministerstwo Zdrowia
- Nie chciałbym, żeby Zakopane stało się naszym San Siro. Nie chciałbym, aby Krupówki były początkiem trzeciej fali pandemii w Polsce - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski, komentując tłumy turystów bawiących się w weekend na Krupówkach w Zakopanem.
- Jeżeli chcemy pozwolić na powrót do normalnego funkcjonowania biznesu, to takie zachowania przekreślają te możliwości i mogą doprowadzić do tego, że niestety będziemy musieli podejmować decyzje, które cofną luzowanie restrykcji i które będą ukierunkowane, aby ponownie wprowadzać pewne formy lockdownu - zagroził szef resortu zdrowia.
- To, co obserwowaliśmy przez weekend, te obrazki pochodzące przede wszystkim z Zakopanego, trudno komentować. Każdy, kto widział zdjęcia czy filmiki, chyba łapał się za głowę, przestraszony tym, jakie mogą być konsekwencje - stwierdził.

oprac. r/ Gazeta.pl
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
prowokatorzy17.02.2021, 22:30
Gdzie jest k...a amantadyna, ministrze!
3NT17.02.2021, 13:29
Tarżanin nowy: problem jest również w braku wiarygodności danych które nam podają. Ja nie posiadam odpowiednich kompetencji ani możliwości czasowych aby wniknąć w te dane, ale wielu specjalistów od statystyki próbowało je zbadać i okazuje się że te dane nie trzymają się kupy, brak w nich logiki, wygląda na to że są one często gęsto z tzw. sufitu. Te obostrzenia rząd zdaje się traktować jak jakąś zabawkę, ot taki jeszcze jeden przywilej władzy, a tymczasem one w bardzo dotkliwy sposób dotykają ludzi i gospodarkę. Ja już dawno doszedłem do wniosku że ten rząd może dziś ogłosić każdą dowolną rzecz, a za powiedzmy np. dwa tygodnie zaprzeczyć temu i ogłosić dokładnie tę samą rzecz tylko z przeciwną wartością logiczną, a podstawa i uzasadnienie to są dla nich najmniej istotne sprawy, bo wygląda na to że sobie biorą je ad hoc z sufitu. Jak tak dalej pójdzie, to za chwilę nam powiedzą że nie było epoki Oświecenia, że to nieprawda że zniesiono pańszczyznę, że Konstytucja i prawa obywatelskie to był wymysł komuchów i masonów, które oni na szczęście nam odbiorą, i niech wróci średniowiecze, znachorzy i analfabetyzm. Nie żadnych blokad i przeszkód po temu, znajdujemy się jako cywilizacja i nowoczesne państwo prawa w spadku swobodnym i niestety czeka nas okrutne zderzenie się z rzeczywistością. Ktoś musi wreszcie włączyć hamulec bezpieczeństwa, ale oni zamknęli się w kokpicie, zaryglowali drzwi i zatkali uszy żeby nic nie słyszeć. Ktoś w kokpicie (Gowin? Konfederacja? Kościół?) musi natychmiast włączyć myślenie i zacząć działać - tak ja to postrzegam w tej chwili.
Anna17.02.2021, 10:13
Spokojnie Panie Ministrze. Skoro na imprezach u Rydzyka się nie zarażają to na krupowkach tym bardziej.
tarżanin nowy17.02.2021, 09:56
Według Ministerstwa Zdrowia na Covid19 zmarło do tej pory około 40 tysięcy Polaków. Z czego zdecydowana większość to ludzie z zaawansowanymi chorobami współistniejącymi. Czyli umarli na coś innego, ale mieli pozytywny wynik testu. Na samego koronowirusa umarło nie więcej jak 10 tysięcy Polaków. Dużo? Zważyć należy, że żyjemy w 38 milionowym kraju. W tym samy czasie w wypadkach drogowym zginęło kilka tysięcy ludzi. Prawdopodobieństwo śmierci na Covid19 jest więc zbliżone do tego, że zginiesz w wypadku. To jest bardzo niewielkie prawdopodobieństwo. Są choroby, które mają podobną albo wyższą śmiertelność - to są choroby wieńcowe, żółtaczka czy grypa. Na nowotwory umiera co roku około 100 tysięcy polaków. Czyli 10 razy więcej niż na Covid19. Jeżeli naprawdę tak bardzo boisz się śmierci i chcesz zmniejszyć jej ryzyko, to rób regularnie diagnostykę nowotworową, jedz zdrową żywność, nie pal papierosów. Będziesz dużo bezpieczniejszy niż przez unikanie ludzi. Zagrożeń czyhających na nasze życie jest bardzo wiele. Gdybyśmy chcieli tak bardzo przejmować się każdym z nich, to o niczym innym byśmy nie myśleli tylko o tym jak przetrwać. Życie nie po to jest by przeżyć, życie jest po to by żyć!
Nie daj sobą sterować. Myśl logicznie. Nie przyjmuj bezkrytycznie tego co mówią w mediach ludzie, którzy mają korzyści z szerzenia strachu przed tak zwaną pandemią Covid19.
Księgowy17.02.2021, 09:43
Otworzyć na maksa, wystawiać miliony mandatów, to domknie się budżet.
Darwin17.02.2021, 06:42
Bo w Zakopanem mamy styl Norweski w walce z pandemią.
nieświadomy16.02.2021, 17:48
a moąe tak o kontaktach i sponsoringu z koncernami szczepionkowo- farmaceutycznymi Pan troszkę "postraszy", i wytłumaczy się z tej "czystości"
ceper16.02.2021, 11:35
Panie Ministrze a skąd takie rzeczy Pan wie ze tam się ludzie zarażali skąd Pan wie że byli tam ludzie chorzy bo chyba zdrowi nie zarażają? przestanie Pan w końcu ludzi straszyć!!! zacznij Pan w końcu leczyć ludzi bo to jest kary godne jak obecnie służba zdrowia leczy tym proszę się zając i skończyć definitywnie z tele-poradami bo to do niczego dobrego nie prowadzi a jak pan tak chce zamykać wszystko to proszę również zamknąć parlament bo widać po danych ze tam w warszawie jest największa wylęgarnia obecnie wirusa i oczywiście nie brać żadnych pieniędzy do czasu pokonania wirusa!!! I do roboty panie ministrze bo mizerna ta Pana Praca oprócz lockdown nic mądrego MZ z Panem na czele nie wymyśliło a okazuje się ze ten wirus jest wyleczalny tylko trzeba odpowiednie podiąć leczenie a nie cudować z zamykaniem jakbyśmy mieli nie wiadomo jakiego tego wirusa
3NT15.02.2021, 23:14
Wielkie rozczarowanie względem polityków: rządzenie przecież nie polega na stosowaniu restrykcji tak na wszelki wypadek, bo a nuż wzrośnie liczba zakażeń, więc trzeba się zabezpieczyć i zawczasu uderzyć zmasowanymi obostrzeniami, a co tam! Dobry polityk musi być jak broker na giełdzie, on musi podejmować pewne ograniczone, ale jednak ryzyko, osłaniane oczywiście troską o wyborców, którzy swoimi głosami w wyborach powierzyli mu swoje losy. Poprzedni minister, prof. Szumowski, nie spał po nocach - być może dlatego że takie właśnie myślenie o swojej misji jako polityka nie było mu obce, poza tym był lekarzem i znał się na parametrach medycznych i statystycznych, umiał je interpretować. Ten minister natomiast jeżeli nie będzie miał maksa czyli granego z góry, wykładanych czterech asów, króli i dam, to nie zaryzykuje premiowej gry na wygraną, pomimo że ma odpowiednią po temu liczbę punktów, no bo myślenie jest przecież męczące, trzeba analizować dane, przy czym tu nie chodzi o takie ryzyko jakie podjął Napoleon dla Francuzów i przegrał, ale o takie ograniczone ryzyko jakie obecnie na co dzień podejmują tacy politycy jak Orban dla Węgrów, Farage dla Anglików, Putin dla Rosjan, Salvini dla Włochów, czy nawet Trump dla Amerykanów. Wielcy politycy nie mogą być tchórzami i muszą wlewać ludziom optymizm, z nadzieją w głosie mówić im non stop że szklanka jest do połowy pełna, a nie ze smutkiem w głosie traumatyzować ich że niestety jest ona do połowy pusta, wyrażać nadzieję że ilość przypadków maleje a nie że być może jest negatywny trend i siać defetyzm. Politycy zabijają nadzieję w narodzie i fetyszyzują szczepionki.
wręcz bardzo słaby15.02.2021, 20:28
Ten minister to minął się z powołaniem . powinien być bajkopisarzem , a nie ministrem zdrowia RP . Jest niewiarygodny , a ministrowi prof. Szumowskiemu to nawet nie powinien sznurówek u sandałów wiązać . Słaby , nawet bardzo słaby gość.
V15.02.2021, 20:12
Nie ma to jak zabawa w Toruniu .Setki osób bez maseczek trzymających się za rączki śpiewających abba ojcze

Tam wirusa nie ma? ??!!!
Jeszcze na takie cele przeznaczać SETKI MILIONÓW z naszych podatków! !!!!
@@@15.02.2021, 18:51
Wy /..../ w tej waszej Warszawie to wy doprowadziliscie do tego co dzisiaj sie dzieje mysleliscie ze zamkniecie ludzi w domu a wy bedziecie dalej wciskac ciemnote waszym wyborcom przez wasza rzadowa telewizje tylko zapomnieliscie o tym ze nie kazdy w tym waszym prywatnym folwarku jest waszym wyborcą i sa ludzie którzy mysla inaczej niz wy.Powiadacie ze łapaliscie sie za głowe ja tez sie łapie juz 5 lat jak was słucham i na was patrze na te wasze zakłamane /.../ dajcie ludziom zyc wy wszyscy macie to pandemie w waszych zrytych mozgach wam wolno wiecej wy jestescie uprzywilejowana kasta a my mamy siedziec cicho bo wymyslicie trzecia fale szkoda ze nie dziesiata zakłamani obłudnicy. Zakopane sie bawi a czemu sie bawi bo chce sie bawic (nie popieram tu dziczy ,wandali i pijanstwa )ale na filmiku widac ze bawia sie przy muzyce nikomu krzywdy nie robiac wieksze zgromadzenia sa w kosciele ale to wam nie przeszkadza bo jak bedzie przeszkadzac skoro władza koscielna jest taka sama jak wy ....Matko jedyna w jakim kraju przyszło nam życ
turysta15.02.2021, 17:29
Przyjdzie wiosna to będzie śpiewał inaczej.
88815.02.2021, 16:43
@jajo kobyle
Przecież ty nie chodzisz do kościoła to głupot nie pisz.A jak piszesz to przedstaw dowody,bo mielisz trzy po trzy kobylim ozorkiem jak peło i tfn....
Tysia15.02.2021, 16:40
Jeszcze nie rozumiecie, że o to chodziło. Wszyscy tańczą i śpiewają jak im rząd zagra i jeszcze się cieszą, że tacy "wolni". Myślenie nie boli ;)
Jo15.02.2021, 16:31
Panie ministrze no bardzo dobrze przywrócić z powrotem rystrykcje a ta hołota na pustynie błędowską tam niech szaleją
jajakobyły15.02.2021, 16:28
Ja się tam za głowę nie łapałem. wielkie mi halo zgromadzenie jak w przeciętnym kościele czasie mszy tyle że na świeżym powietrzu. W NT w czasie tzw jarmarków podhalańskich lepsze zadymy były po nocach a i zatrzymanych bywało po nastu za 8 godzin.Po prostu to co bawiło się po klubach teraz bawiło się na ulicy .
Co do wypowiedzi tego aparatczyka państwa pis , no cóż całkowicie normalna buta i arogancja i klasyczny brak refleksji na własnymi błędami , które to spwoodwały ale jeśli się od tego lepiej poczuł...........
tommek15.02.2021, 16:19
Zróbcie lockdown sejmu i odetnijcie się od pensji na pół roku
kto jest za
fan politycznej propagandy15.02.2021, 16:04
hhahahahaahahahahaahahaha!!!!
Kwicoł15.02.2021, 16:00
Panie ,,minister,,. Nie groż Góralom, Polakom.Oglądałeś Pan serial Janosik?
Bagienny dziadek15.02.2021, 16:00
Przerażające to jest to ,że znowu nierząd ma pretekst aby nas zamknąć .
Nie trzeba psychiatry, aby stwierdzić, że przedstawiciele polskich władz zarazili się koronaŚWIRUSEM, który padł im na mózg.
jo15.02.2021, 15:50
tak ale jak się na walentynkowym szoł w tvp bawili bez dystansu to było dobrze. Normalnie niech zaczną od siebie z przestrzeganiem zasad!
grypa15.02.2021, 15:49
Grożą ,,biedne,, ministry .Najgorszy ten cy**r od zdrowia.Poniedzielski?
gazda15.02.2021, 15:41
co ma piernik do wiatraka? - do mnie przyjechali turysci chodzili po lesie na spacery a nie po Krupówkach naładowali akumlatory kontaktem z przyrodą i zadowoleni pojechali , a ten cyborg straszy ponownym zamknięciem..
ciekawski15.02.2021, 15:39
Co może wiedzieć o epidemii czy medycynie człowiek po zarządzaniu, mając za doradców w większości osoby umoczone - w jakimś stopniu finansowane przez koncerny farmaceutyczne, z prof. Horbanem na czele, o którym Pan Wielgucki powiedział, "że jest idiotą albo udaje idiotę" Jaki doradca, taki minister i jego "rozporządzenia". Ludzie już się nie dadzą zastraszyć a ponadto pandemii nie było i nie ma.
PEACE NOT pis15.02.2021, 15:30
Kolego jak tak bedzie to zrobi sie zbiorowy pozew sadowy przeciwko panstwu Polskiemu,za dopuszczenie do takich sytuacji jak w Zakopanem!Bo to wy pisowcy do tego doprowadziliscie,policja stala i patrzyla na disco polo patologie.
Syn Syna15.02.2021, 15:27
Tez się chwytam za głowe jak slysze "Wasze" konferencje
Karać karać karać15.02.2021, 15:27
Zamknąć powiat tatrzański na tych wszystkich pseudo turystów.
Smok15.02.2021, 15:17
Pocałuj mnie pan panie ministrze w d**ę.
Sx15.02.2021, 14:47
Panie ministrze tak trzymać , trzymajcie się napisanego scenariusza i wszystko będzie Ok.Celowo puściliście wszystko na dwa tygodnie ,aby społeczeństwo przestało się buntować , a teraz powiecie , że to przez was ta trzecia fala , bo nie stosowaliście się do obostrzeń .Następnym krokiem w waszym scenariuszu jest czwarta fala czyli fala bankructw i przejęcie firm przez aparat państwowy .
Skoczek15.02.2021, 14:31
W tv leci koncert walentynkowy jest publizność w pomieszczeniu w jakiś pleksach się kiszą co nic nie dają i jest git. Natomiast na świeżym powietrzu nie wolno postać. Gratulacje dla tych co wspierali naszych pod skocznia na chodniku.
Bawiący się covidowiec na Krupówkach15.02.2021, 14:28
Chcecie być zdrowi to nie oglądajcie telewizji.
pomyśl zanim coś chlapniesz15.02.2021, 14:25
A będą niestety z powodu waszej głupoty. Trzeba było ograniczyć wyjazdy osób z tych rejonów gdzie od dłuższego czasu zakażenia miały trend wzrostowy i byłoby O.K.Tak się składa ,że to najbogatsze rejony w Polsce . baliście się narazić tym bogaczom i totalnym , bo ich stamtąd niestety najwięcej . Cała hołota z tych stron .
janosik15.02.2021, 14:21
Ja mam gorącą prośbę do Pana Ministra by raczej wnioskował o wprowadzenie w Zakopanem zarządu komisarycznego zamiast z powodu tych ekscesów karać całą gospodarkę krajową i pozbawiać ludzi środków do życia.
Niektórym można15.02.2021, 14:16
Skoro im wolno (np. pani Pawł...cz) to dlaczego nie nam ? Gdy pani Emile..cz pomykała na nartach to ja też się za głowę łapałem.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl