18.04.2021, 15:53 | czytano: 8562

Maciej Jachymiak: Cecylia i Jan

FELIETON. "Cieszę się bardzo. Moje felietony wyraźnie wpłynęły na życie miasta. Nasza Wataha wzmogła propagandę. Pojawiły się nowe obietnice, odgrzebano stare. Nic tam, że już niedługo rocznica siedmiu lat kichy. Liczy się przyszłość! Ciekawe czy ludzie znowu to kupią…" - pokpiwa w kolejnym felietonie Maciej Jachymiak.
Innym efektem felietonów są kubły pomyj wylewanych na mnie. Dziękuję wszystkim. Uwielbiam tak się wieczorem położyć i pomyśleć o tych wszystkich majątkach co nakradłem. Taki szpital to sprzedałem ze dwa razy. A dalej stoi. Do tego MOK, Dom Partii, szkoły, i DPS-y. Nie mówię już o innych przekrętach… W filmie „Obsługiwałem Angielskiego Króla” wg Hrabala - bohater rozkłada na podłodze dywan szemranych banknotów i kładzie się na nich z rozkoszą. Jak też tak robię…
Niemniej dzisiejsi hejterzy nie dorastają do kostek niejakiej Cecylii Mące. W tym tygodniu była rocznica. 13 kwietnia 2006. To był prawdziwy feralny piątek. Przyszedłem do pracy. W poczcie dostałem informację, że nowa dyrektorka szpitala zatrudniła jako prawnika oszusta, bywalca kryminałów, znanego m.in. z podszywania się za adwokata. To jeszcze były czasy, że takie rzeczy wzruszały. Nie to co dziś. Cecylia zorganizowała konferencję, oświadczyła, że kocha tego oprycha i będzie jak postanowiła. Na co ja, opozycjonista w średnim wieku, poczułem krew. Razem z kilkoma osobami założyliśmy komitet i zażądaliśmy usunięcia półświatka przestępczego z roboty. Zaczęły się przyłączać różne organizacje, związki zawodowe. Przyszły też pielęgniarki i prosiły o ratunek, bo Mąka chce ich 140 wywalić.

Odbyło się spotkanie. Starostwo pokazało nam środkowy palec. A po spotkaniu wyrzucono z pracy wszystkich co przyszli. Co za gościnność! Z wyjątkiem mnie, bo byłem radnym i miałem, nie wiedzieć po co, immunitet. Ale, żebym nie czuł się zbyt pewny, Cecylia oskarżyła mnie o zabójstwo.

Te humanitarne metody doprowadziły do strajku. Ale - oskarżono nas, że jest bezprawny, bo nie ma postulatów płacowych. To włożyliśmy podniesienie pensji o 1 zł. Wtedy oskarżono nas, że chcemy szpital okraść. Walka na cepy rozhulała się na całego. Na parkingu co dzień stało kilka wozów transmisyjnych znanych stacji. Dziennikarze czekali na trupy. Nic z tego. Komitet strajkowy codziennie zbierał się na odprawach i pilnował leczenia. Ale robiło się niebezpiecznie, pielęgniarki rozpoczęły głodówkę, ludzie zaczęli odchodzić. Doszło nawet do tego, że chorzy z dializ chcieli się przyłączyć i na dzień zrezygnować z zabiegów. Na szczęście odpuścili. Poparcie dla naszego protestu było wielkie. Ś.p. Marek Fryźlewicz, przywiózł na strajk biskupa, który nam błogosławił. W walce z pisowskim zarządem! Nie do pomyślenia dzisiaj...

Potem zaczęły przyjeżdżać delegacje związków z centrali. Każdy załatwiał swoje sprawy. Jak załatwił - to się od strajku odłączał. Co najwyżej ktoś musiał napisać, że go hipnotyzowałem i protestował nieświadomie. Najlepsze były te pielęgniarki. Same przyszły, a potem uznały, że zostały wmanipulowane.

Ale strajk trwał. Było bardzo nieciekawie i wtedy zadzwonił do mnie jeden ważniak z PiS. Powiedział, że oni tę Mąkę wywalą i mnie razem z nią, a reszta wróci i będzie jakby nigdy nic. Przybiliśmy piątkę i tak się stało.

Niestety, to była harda baba. Znowu na mnie doniosła. Tym razem, że jako biegły zwalniam za forsę przestępców, że robię niedozwolone eksperymenty, i coś tam jeszcze. Ostra rura.

Tak, że wszystkich, co mnie hejtują w sieci muszę przeprosić. Co mi tam jakieś złodziejstwa, czy inne przekręty. Ja już byłem oskarżany o dużo poważniejsze sprawy. Stąd u mnie znieczulica na jakieś drobne zaczepki.
Powiem więcej. Jestem nawet wdzięczny. Mam zamiar stworzyć unikalne dzieło tylko z donosów na mnie. To będzie cudowna książka, co sama się napisała. Mąka i wielu, wielu innych. Na przykład związek zawodowy lekarzy wysłał donos do tzw. samorządu lekarskiego, że ten strajk to oni zorganizowali, a ja tylko karierę na ich plecach zrobiłem. I wiele jeszcze fajniejszych. Jak mnie lenistwo nie zmorzy to je pozbieram i obiecuję włączyć jakieś perełki z P24.

A co do Cecylii, to nie wiem co mnie wtedy wzięło. Oddałem sprawę do sądu. Nie stawiała się na wezwania, więc rozesłano list gończy. Siedziała 3 dni w więzieniu, potem już grzecznie przyjeżdżała. W sądzie mówiła, że opowiadała tylko to, co inni jej powiedzieli. Dostała wyrok: 7 tysięcy na nowotarską „Chatkę”. Nigdy nie zapłaciła. Wyszła za mąż za tego opryszka. Jeden ze znajomych posłów powiedział mi, że ma bufet z drożdżówkami w Sejmie. Ale ciężko to sprawdzić. Takich łachmyt jak ja, już do Sejmu nie wpuszczają.

A w ogóle, to jest mi jej po prostu żal. Urodziła się z 10 lat za wcześnie. Dzisiaj mogłaby być spokojnie dyrektorem stadniny koni albo jakiegoś Orlenu. Mogłaby gadać choć co, nie robiłoby to na nikim wrażenia. A nawet jakby jakiś sędzia ośmielił się ją skazać, rychło by pożałował.

Ale może jeszcze wróci i zostanie na przykład wiceburmistrzem…
*
*
p.s.
W tym miejscu chciałbym podziękować red. Piotrowi Rayskiemu Pawlikowi. Jak za Mąką posłali ten list gończy poinformowałem media. Dziś już bym tak nie zrobił, ale wtedy… Redaktor zadzwonił do prezesa sądu, ten mu powiedział, że o niczym nie wie i redaktor podał, że plotę bzdury. Musi Mąka to przeczytała, straciła czujność i ją zamknęli. Od tego czasu proces przyspieszył. I za to przyspieszenie i za wyjaśnienie zasad współczesnego dziennikarstwa redaktorowi jeszcze raz dziękuję!

A w załączniku zdjęcie autorstwa redaktora. Jedno z moich lepszych.

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
cba20.04.2021, 10:58
niecierpliwie czekam na felieton pt. izabela i maciej :)
Janek20.04.2021, 10:15
@Magda, ja zaś nigdy nie zapomnę tego co zrobił śp. Fudala Mackowi :) .
Woj19.04.2021, 18:10
Może Pan Maciej pracuje na rzecz swoje małżonki (w tych kręgach ma się małżonkę a nie żonę)? Jeśli tak, to sprawa przegrana
Zajac19.04.2021, 16:47
Do@ Gulasz Juliusz Zezarl
No i naco ci to bylo chlopce? - dudrac w ? g ? ?
Cujes teroz jak smierdzi? Uciekooooooj
Gulasz Juliusz Zeżarł19.04.2021, 15:55
do @gulasz zeżarł...
a konkretnie, co chcesz mi zarzucić? Moje wpisy są co najmniej akceptowalne przez admina i w żaden sposób nie można ich uznać za niezgodne z prawem (twój można by uznać za naruszenie regulaminu w części "Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów", ale absolutnie tego nie oczekuję od moderatora, skoro przynosi ci to ulgę)
Co spowodowało taki wybuch emocji, że oskarżasz mnie o prostactwo, przypisujesz urodzenie w rynsztoku i przepowiadasz śmierć tamże?
Jesteś coś niezmiernie rozedrgany i zdenerwowany. Może weź coś na nerwy?

Umknęło mi. Obiecuję poprawę... M.
Niki L.19.04.2021, 15:33
Maćku, nie daj się, to mali ludzie piszą te zazdrosne komentarze.Żaden z nich nic nie osiągnął oprócz napisania obelg i to jeszcze pod pseudonimem.Nie musisz nikomu nic udowadniać i dlatego piszesz wspaniałe felietony....a zazdrośnicy niech sobie wylewają swoją życiową gorycz, bo cóż...teraz taki świat.A Ty nie musisz się tłumaczyć nikomu, co zrobiłeś.Wielu nawet nie śni o tych działaniach, no a że błędne decyzje się zdarzały, to normalne...tylko ten nie popełnia błędów, który nic nie robi.Pierś do przodu i ...czekamy na dalsze felietony.Błagam nie daj się zniechęcić zazdrośnikom
do @gulasz zeżarł...19.04.2021, 14:57
Jesteś prostaku tak chamski, że nie powinno się umieszczać twoich śmierdzących wpisów, bo zaniżasz poziom. Powinieneś chyba się zgłosić na jakąś terapię psychologiczną, bo kultury to już nikt cię biedny, chory "sietnioku" nie nauczy. W rynsztoku się urodziłeś i w śmierdzącym rynsztoku zakończysz swoją wegetacje
Gulasz Juliusz Zeżarł19.04.2021, 14:27
W sumie Pan Maciej powinien być wdzięczny komentującym, że to tylko kubły pomyj wylewają się na niego, bo sam specjalizuje się w obrzucaniu innych g***m:)
Najwyraźniej na forum nie działają "symetryści":):)

Ale być, może Pan Maciej obrzucając innych, uważał, że jest jak Noe z piosenki Lao Che w delikatnej modyfikacji:
" I żeby ktoś kiedyś mógł powiedzieć,
Był Maciej, Maciej, gość co się czasem spinał.
Ale uwierzył w siebie
i gdy szedł po gnoju,
Smród już się go nie imał"

Któż zgłębi duszę tego felietonisty?
Kuma19.04.2021, 13:26
Oddajcie sprawiedliwość Panu Maciejowi. Otworzył oddział psychiatryczny w tym odwykowy. Aktualnie zorganizował super centrum psychiatrii. To są miejscówki dla wszystkich frustratów i po pandemii nie tylko dla frustratów ale nas zwykłych śmiertelników, którzy nie sprostali presji pandemii. Pan Jachymiak pomógł wielu ludziom, choć być może niektórym zaszkodził w to by trzeba było głębiej wniknąć czy aby zaszkodzi. Na pewno nie chce on kandydować do władz Nowego Targu, bo mu to niepotrzebne. Kiedyś mógł zostać w Krakowie i robić karierę w Kobierzynie ale ściągnął tu swoją małżonkę, która usypiała kompetentnie wielu mieszkańców. Co prawda to nie grzech! Natomiast przygotowuje być może grunt pod wybory jakiemuś konkretnemu kandydatowi, na wybory trzeba być zawsze gotowym, a na resztę Panie Maćku mieć wywalone.
nie do odkręcenia19.04.2021, 10:21
Maćku - kolejne twoje takie tam pierdu , pierdu, które niczemu nie służy , a tobie już do POlityki nie POmoże wrócić, Nie łudź się - nikt na ciebie nie czeka . Co miałeś spaprać to już zrobiłeś i nie odkręcisz .
Baba po myje19.04.2021, 09:43
Narcyz! Cieniutko,nudno i nieudolnie chociaż śpiewać każdy może. Ty tego nie rób, zostaw to profesjonalistom. Ucz się może na lżejszych utworach np.Wlazł kotek. Ilość nie zawsze znaczy j akość. Pomieszanie z poplątaniem i jeszcze Mickiewicza w to wplątać, po co? A można było powiedzieć jednym zdaniem. Kociokwik to się nazywa.
szuser19.04.2021, 09:41
Do Narcyz. Brawo!
jo19.04.2021, 08:39
Wypociny byle zaistnieć , takie mam wrażenie .
baciok@19.04.2021, 08:19
Do nick Gulasz Juliusz Zeżarł
To nie budzik to brak porannej dawki tabletek.
Panie Macieju jedziemy i do przodu.
Brrr19.04.2021, 07:02
O Wielki Eskulapie ! Na cześć Twą " Miscany" noszą kwiotek w klapie ????
Gulasz Juliusz Zeżarł18.04.2021, 23:33
Kolejny felieton, w którym dowiadujemy się, jak wspaniały jest ten Niezłomny Wojownik Prawdy... I rozentuzjazmowany tłum wrzeszczy: Autor! Autor! Autor!
W wyborach Maciej zdobywa poparcie 120%, a wyborcy wnoszą go nabramionach do Urzędu Miasta.
Nagle jakiś natarczywy dźwię?... To budzik
RUDY Z BRUKSELI18.04.2021, 22:02
On już mial swoje pięć minut
Jasiek18.04.2021, 21:43
Do @ pacta sunt servanta
Takie teraz czasy, że kariere robią szumowiny. Popieram Twój wpis, bo trzeba ludzi ostrzegać.
Magda18.04.2021, 20:41
Pan Maciej jest dziś jak Doda Elektroda - celebryta Podhala nr 1 . Ale nigdy nie zapomnę mu tego co zrobił Jaśkowi Fudali
moim_zdaniem/ poezja popełniona :)18.04.2021, 20:00
Oj Narcyz, Narcyz!
W rzeczy samej
o ty! Rzesz...!
Splugawieniem "Reduty"
nikomu się nie podliżesz!

Jachymiaka można lubić
albo też i nie.
Ale ''Ordona'' w to wciągać ?!
No zastanów się !

Wątpię, że w książce zaistniejesz
co to ''sama się pisze''...
Jachymiak Maciej powinien
milczenia czarną ciszę
na ciebie rzucić.
Za Reduty zbrukanie!
Wieszcz zaś, wprost z zaświatów
tęgie ci sprawić lanie!

Bo Mickiewicz to w grobie
chyba się obraca,
żeś jego dzieło tak sponiewierał!
Co z ciebie za...
PA_n_CAN !
99918.04.2021, 19:36
Pan Jachymiak już zaczął kampanie wyborcza? Tylko pytanie, kto Pana wybierze? Chyba nie sądzi Pan, że durnie mieszkają w nowym Targu. Był Pan wickiem w starostwie, to może pochwali się swoimi sukcesami zamiast donosić na Cecylię. Musi Pan dużo wiedzieć, co się działo i w starostwie i w Szpitalu... a dobrze się raczej nie działo. Pan jesteś rozrabiaka z ego równym Grodzkiego. Widzę, że nowy tar za mały na nie. Chciało się być posłem. Fajna, właściwie dożywotnią fucha, ale poseł z Nowego Targu poseł w diabły zamiast do Sejmu. Nieprzyjemny masz Pan charakter.
Pacta sunt servanta18.04.2021, 18:51
Dobrze, że wspomina Pan Jachymiak Cecylię Mąkę jako ARCYPRZYKŁAD osoby, która dla kariery zrobi wszystko. Tak się składa, że znamy Cecylię jako że kandydowała z listy LPR do powiatu nowotarskiego, którą kiedyś tworzyliśmy i która to osoba zawodła nas całkowicie.. Drugą taką personą, która jest zaprzeczeniem rzymskiej zasady PACTA SUNT SERVANTA jest Robert Chowaniec dość mocno reklamowana postać Związku Podhalan, kiedyś kandydujący z listy LPR, były członek POB, potem kandydat Platformy Obywatleskiej ... Mogliby sobie ręce podać.Dla posad, nie dla zasad. Oto ich credo życiowe.
Osiol18.04.2021, 18:40
Nieźle ale cynizmu zmiesilobysie jeszcze trochę ale poziom już jest
Staszek18.04.2021, 18:16
Panie Jachymiak dziękuję za Pana wspaniałe felietony!!!
Po przeglądzie dzisiejszej prasy to w Panu widzę jedyną nadzieję!!!
Mianowicie przeczytałem że do naszej stolicy chcą przywozić śmieci z Warszawy, widzę, że nie są obojętne Panu losy naszego, pięknego miasta
Proszę o interwencję i zablokowanie tego działania, spadł Pan jak z nieba w tej sytuacji nowotarżanom, czy nie starczy nam problem zanieczyszczonego powietrza??? jak można dopuścić do takiej sytuacji. Proszę o pomoc wierzę, że Pan się tym zajmie godnie.
Wektor18.04.2021, 18:01
"Ciekawe czy ludzie znowu to kupią?".

Na pewno nie kupią, a już na pewno nie kupią Pana, Panie Macieju :). Nieważne co o Panu
mówią (sądzą) mieszkańcy Podhala, ważne, że mówią, komentują :). Plan na miarę UNII
POLITYKI REALNEJ. Strategia przemyślana, czy skuteczna, to się okaże, na pewno chleba
z tego nie będzie :). Władza miasta jak najbardziej do wymiany, łącznie z Burmistrzem,
Pan na pewno na tym nie skorzysta. NOWA GRUPA REKONSTRUKCYJNA LPO Chołownia 2050, czyha
za winklem Nowego Targu?:). Niedługo się dowiemy co w trawie piszczy, w każdym razie,
nie idźcie tą drogą Panie Macieju:).
baciok@18.04.2021, 17:24
Te felietony rozbawiaja mnie do łez.
A ten dzisiejszy to mejersztyk.
Te cytaty ,,Niestety, to była harda baba.................... Ostra rura.
Takich łachmyt jak ja, już do Sejmu nie wpuszczają.
Czy ktoś wie co z tą Cecylią Mąką?
ha ha ha ha ha
Nie muszę już dzis oglądać TVPPiS i Danki koreanki żeby się pośmiać
pamiętliwy18.04.2021, 17:15
Ogromna frustracja się wylewa z tego pożal się Boże "felietonisty".
Miałeś ch...e złoty róg, ostał ci się jeno sznur.
Narcyz18.04.2021, 17:14
Nam strzelać nie kazano. napisałem kolejny felieton żeby  się  coś  działo
I spojrzałem przed siebie; Jolka, Agata, Gabrysia, Cecylia dwieście babek grzmiało.
Artyleri mafii miastowej ciągną się szeregi,
Prosto, długo, daleko, jako moje szpiegi;
I widziałem ich wodza; ? przybiegł, berlem starostwa skinął
I jak tchórzofretka do kobiet mej mafii szybko zawinął.
Wylewa się spod szczerości ściśniona prawda o to ta...
Długą, anielic kolumną, jako lawa błota,
Nasypana iskrami dezycji, budowli braku zezwoleń i mięty
Cukierkowe uśmiechy na karierę prowadzą córek i rodziny zastępy. 
Przeciw nim sterczy biała, wyprasowana, wygładzona, historia
Jak głaz, bodzący morze, mnie Stypy Macieja spiskowa teoria

Sześć tylko miałem podejść do polityki Wciąż dymią i świecą;
I nie tyle prędkich słów me gniewne usta jeszcze omiecą,
Nie tyle przejdzie uczuć przez duszę mą w rozpaczy,
Ile z tych felietonów leciało bomb, kul i kartaczy
Dzieci, Wojna, Polityka Patrz, tam felieton w sam środek prawdy się nurza,
Jak w fale bryła lawy,  dymem  z mej fajki z Madery zachmurza;
Pęka śród dymu ma duma, szyk pod niebo leci
I ogromna ma łysina śród kolumny świeci.
Tam felieton kolejny, lecąc, z dala grozi, szumi, wyje,
Ryczy, jak byk przed Koridą, miota się, grunt ryje; ?
Już dopadł; jak boa śród kolumn się zwija,
Pali piersią, rwie zębem, oddehem Burmistrzów zabija.
Najstraszniejszego nie widać, lecz słychać po dźwięku,
Po waleniu się Cecyli i Mąki, po ranionych jęku:
Gdy politykę od końca do końca przewierci,
Jak gdyby środkiem lokalnej polityki przekeciał Maciej Stypa- anioł kreci. 
Jolanta, Gabriela,  Agata , Cecylia Władza,  Gdzież jest ja Maciej co na rzezie tłumy te wyprawia?
Czy dzieli ich odwagę, czy pierś sam nadstawia?
Nie, on siedzi o pięćset mil na swéj Maderskiej stolicy,
Król wielki, samowładnik świata połowicy
Zmarszczył brwi, ? i tysiące felietonikoów wnet leci;
Podpisał, ? tysiąc matek  opłakuje te lewe dzieci;
Skinął, ? padają wszyscy od kowańca do Niwy
Mocarzu, jakiś Ty silny, jak szatan złośliwy! 
Bunt, Powstanie, Władza Gdy Maciej za oceanem  twoje straszą w slipach negliże
Gdy starostwo paryskie kobiet twych stopy liiże
Nowobogacka- jedna twej mocy się urąga,
Podnosi na cię rękę i koronę Ci ściąga,
Koronę nowotarską z twojéj głowy,
Boś ją chciał posiąść i skrwawić synu baśniowy! 
Wataha dziwi się ? ze strachu drżą nowotarżany
Wataha gniewa się ? ze strachu mrą Stypy dworzany;
Konbitki, Ale sypią się dziewczątka
których prawość i wiara
Jest Wataha ? Wataha jest gniewna.
nie umrzem,  nie rozweselim  Pana
Posłany wódz Maderzański z siłami pół-świata,
Wierny, czynny i sprawny ? jako psychiatra z ręką kata.
Klęską, ten felieton tutaj podlatuje
Boś na baby zaczął wylewać pomyje...
Mad Max18.04.2021, 16:19
Kurczaki ale macie felietonistę.Najlepszy początek!Wszyscy Pana znają Panie Macieju!I dlatego każdy wie jak ,,wielką osobowością,,Pan jest! Ileż wspaniałych inicjatyw Pan dokonczyl.Ilez dobrego dla miasta płynie z Pana osobowości!Dziwię się że nie ma Pan tytułu zasłużony dla miasta N.T!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl