24.04.2021, 15:34 | czytano: 25607

Maciej Jachymiak: "Morcin jest wielki…"

Archiwum autora
FELIETON. - Miałem już pisać o maseczkach od kosmetyczki, cudach na funduszu alkoholowym i cenzurze na sesji miejskiej. Aż tu wczoraj dwóch przedstawicieli Naszej Watahy zadało tak bobu, że aż mię zagotowało - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, były nowotarski samorządowiec i polityk.
Pamiętacie Państwo niedawną burzę o pegaza? Nasza Wataha szybko zareagowała. Nie musieliśmy czekać jak na obietnice wyborcze 7 lat i nic. Burmistrz zapowiedział, że będzie nowy pegaz, i że się dopiero ludzie zachwycą. No i jest! Naklejka z Internetu przyklejona na kloca co rośnie przy Alejach. Koszt takiej naklejki to jakieś 3 złote, adekwatnie do wartości artystycznej. Można też zhakować na darmo. Ciekawe, którą wersję wybrało miasto? A może kupili to u kosmetyczki? Wszak teraz na paznokcie choć co się przykleja.
Ale to jeszcze nic. Morcin Kudasik, przedstawiciel Naszej Watahy na odcinku kultury, zamieścił w sieci tę samą naklejkę na tyłku jakiejś panienki lekkich obyczajów. Jednoznacznie odniósł się do poziomu artystycznego proponowanego przez burmistrza.
Żeby rozjaśnić sytuację tu się należy krótka notka biograficzna. Marcin Kudasik. Piszmy Morcin. Wybitny regionalista. Członek artystycznej rodziny. Konferansjer i performanser. Cudnie gra na basach. Najlepiej wychodzą mu happeningi, czyli zdarzenia artystyczne półspontaniczne. Wśród nich najlepszy był, jak sobie Morcin przejechał samochodem po starych basach. W ostatnich latach zajął się też polityką i trollowaniem w internecie. Wiele z komentarzy pod moimi felietonami to jego dzieło. Między innymi te koślawe wiersze. Ale rozumiem, że to są pastisze, to znaczy żarty z grafomanii. Bo Morcin to też straszny kawalarz.

I wyobraźcie sobie Państwo, ten człowiek oddany całym sobą kulturze, popiera ten kicz, jaki funduje miastu Nasza Wataha! Do wczoraj nie mogłem tego pojąć. Aż zobaczyłem zdjęcie tej panienki z pegazem z domu kultury na tyłku. To mógł zamieścić tylko największy wróg Watahy. Ukryty w jej szeregach. Czysty wallenrodyzm! Morcin, szacun!

Wydobyć z perły polskiej literatury taki scenariusz i wcielić go w życie. Morcin jest wielki…

Historia z Pegazem jak widać rozwojowa jest. Pokazuje kierunek w którym podąża kultura w mieście. Kiedyś w MOK były pracownie znanych artystów, wykuwały się talenty. Teraz, wszystko wskazuje na to, że będą tam pokoje na godziny… Chyba, że miasto odkupiłoby od panienki prawa do jej pośladków… Podpowiem, że można zapłacić pieniędzmi na rozwiązywanie problemów alkoholowych. Nie takie rzeczy już z tego funduszu się płaciło.
Tyle. Dzisiejszy felieton nieco krótszy, za to przypisy większe. Jest zdjęcie miejskiego domu chałtury i tyłka panienki. Z tym samym pegazem na obu. Załączam też mój wiersz. Na pewno kiepski, ale nie gorszy niż kultura czasów Naszej Watahy…

*

Miała
Dzidzia Piernik
Zrobić sernik
A poszła
Zrobić pazury
W kształcie
Domu Kultury
Tamże
Nabyła jeszcze
Wstążki, paski
I maski…
Należą się Dzidzi
Oklaski

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wiwisekcja27.04.2021, 08:28
W pokrętnym myśleniu i działaniu Watychy świat dzieli się na naszych, którzy decydują, klaskają, chwalą i całą resztę, z którą zupełnie nie trzeba się liczyć, bo z założenia i tak będzie winna jego porażkom. Tak już jest od sześciu lat i nic nie wskazuje na to, że coś się zmieni. Ba, będzie znacznie gorzej albowiem władza bez społecznej kontroli zawsze się deprawuje i degraduje wszystko co mogłoby wpłynąć na rozwój i bogactwo mieszkańców.

A nowotarski Pegaz z symbolu natchnienia i przełamywania barier stał się za przyczyną włodarzy symbolem nieporadności inwestycyjnej i pogardy dla przeszłości oraz Nowotarżan. Jedno i drugie graniczy z głupotą oraz brakiem społecznej dojrzałości, która dyskwalifikuje to całe badziewie przypadkowych ludzi z rządzenia miastem. Tak mi się przynajmniej wydaje...

Sam Watycha ogarnięty paranoją sukcesu i brakiem merytorycznego wsparcia stracił już dawno instynkt samozachowawczy sugerując jakoby za tę i inne kichy, brzydotę i brud przestrzenny winni byli kosmici, Pawlikowska z Liszką, Jachymiak czy ostatnio artyści, którzy nie zajęli stanowiska w sprawie dewastacji płaskorzeźby i modernizowanego MOKu gdy za zamkniętymi drzwiami urzędnicy podejmowali fatalne decyzje. Żenua panie Watycha, żenua na poziomie zakłopotanego chłopczyka w krótkich spodenkach, który na złość mamie odmroził sobie właśnie uszy.
bukiet26.04.2021, 11:00
Ja myślałem, że już nas duet Steg-Bara niczym nie zaskoczy ale jednak niewidzialna ręka ukradła konia ze ściany. Porażka na całej linii
Waldemar26.04.2021, 08:01
Czy tylko ja zauważyłem, że w weekend komentatorzy jacyś łaskawszy dla Pana Macieja są? Czyżby to dlatego, że urzędy zamknięte?
Kawka wypita? Ploteczki wymienione? No to 3 - 2 - 1 atak! W imię prawdy i piękna!
pupa zgrabna25.04.2021, 22:33
W tym świetle zupełnie inaczej przedstawia się "dynamika'' Pegaza.
Ola25.04.2021, 22:31
Ciekawe, że pani Stegowa ganiała po mieście i opowiadała jak to jej Słowakowi zniszczyli karuzele na jarmarku podhalańskim, jaka to pani dyrektor ówczesna moku zła i niedobra a sama niemiała skrupułów skuć pegaza pana Czubernata. Szczyt hipokryzji.
Antymuza25.04.2021, 22:19
@ Nowotarżanin z wyboru rozluźnij pośladki bo tatuowanie boli
zaciekawiona25.04.2021, 21:42
Co wynika z felietonu? Co sugeruje pan Maciej???
Ale,że co teraz?
Że niby MAJCIOCHY trzeba zawiesić na MOK ??
Fan ładnych widoków25.04.2021, 21:40
No i taka kultur to ja rozumiem! Piękny ten pegaz, ale to już może zróbmy na tej ścianie go razem z tymi pośladkami ;)
Nowotarżanin z wyboru25.04.2021, 20:56
@Antymuza - ty możesz na czole. Stary wzór. idealnie pasowałoby. ;-)
do mauser25.04.2021, 20:13
Jestem w szoku że tyle inwestycji drogowych i innych jest bublem. Tak jak ja i pewno więkoszść mieskanców nie ma w tym temacie żadnej wiedzy. Artykuły Pana Jachymiaka pokazują dużo prawdy. Jestem na tak referendum jest potrzebne.
mauser25.04.2021, 19:32
Buhahaha pyta co teraz Watycha zrobi ze Stegową? Odpowiedź jest prosta - nic!, bo na to nic pozwalamy jako mieszkańcy. A będzie jak zwykle. Stegowa w ciągu dwóch lat osiągnęła rekord w reorganizacji zreorganizowanego przez siebie wcześniej Urzędu. I tak ze cztery razy. Może też być jak w inwestycyjnym pionie Wojtaszka: drogi bez zezwolenia (Niwa-Grel), obiekty bez uregulowań (Dworzec Kolejowy), bez niezbędnej infrastruktury (Wieża Wodna) bez zabezpieczeń (Muzeum Drukarstwa), z remontami i poprawkami właśnie oddanymi ścieżkami... końca absurdów nie widać. Strach się bać co zastaniemy w MOKu.
A sam Watycha wdroży teraz program naprawczy dla modernizowanego domu kultury. Bezkrytyczna Rada i to mu klepnie. Tak mu zejdzie do końca kadencji. W międzyczasie będzie ewaluował podobającą się mu krowę ze skrzydłami w konia, by osiągnąć dynamicznego Pegaza.
Dlatego zamiast oczekiwać na dalsze psucie miasta i kosztowne wpadki trzeba jak najszybciej przystąpić do referendum o odwołanie naszych dzielnych partaczy - burmistrzów i w tym samym głosowaniu ślepej i głuchej Rady Miasta.
Ryszard Ochódzki25.04.2021, 18:46
Panie Maćku.
To jest pegaz na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym pegazem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie, mówimy, to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest pegaz społeczny, w oparciu o sześć instytucji ? który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu, i co się wtedy zrobi? Protokół zniszczenia. Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach.
Buhahaha25.04.2021, 17:43
Niech pan nie przesadza panie Macieju. Jakie 3 złote? Przecież ożenili burmistrzowi Ckiparta za darmoszkę. Wstyd po fiksie. Ciekawe co teraz ze Wstążką wymyślą?
Absolwent Goszcza25.04.2021, 17:42
Ślubuję:
Gdy na drodze mego życia spotkam PIĘKNO
Będę je chronić z mocą i czułością
ŚLUBUJĘ!
Antygraffiti25.04.2021, 17:39
O d... rozbić tego waszego gołębia z pokoju. Ale jak ktoś (wladze) glupi to i z pustego naleje. Piekny dynamiczny na miare Banksego.
Niech go wylicytuje na Balu u Burmistrza pomysłodawca i zabiera do domu
ErEn25.04.2021, 16:23
Watycha powinien odpowiedziec za zniszczenie dziela sztuki. Powstaje jednak pytanie, gdzie byla reszta osob godzacych sie na to? Gdzie byla opinia artystow gesto zaludniajacych Nowy Targ? A wreszcie, czy nie nalezalo zapytac o zdanie mieszkancow, ktorzy ten budynek wzniesli nie w czasach latwych, unijnych pieniedzy a w czasach brakow wszystkiego?
Trzeba tu przypomniec, ze mieszkancy powiatu nowotarskiego przez kilka lat na ten cel przeznaczali 1% swoich zarobkow. Pegaz byl dla wszystkich znakiem dumy i wspolnego celu dla doskonalenia sie. Tutaj jednak nalezaloby sie odwolac do symbolicznego znaczenia Pegaza i mitologii greckiej co wydaje sie zbyt trudne dla nowotarskich wlodarzy. Tym razem uderzenie pegazowego kopyta nie spowoduje inspiracji ani nawet mysli.
Zostana ino barany!
moim_zdaniem25.04.2021, 15:49
Przy odpowiedniej symulacji to skrzydłami będzie machał jak żywy! :)))
moim_zdaniem/ poezja popełniona :)25.04.2021, 15:38
Niezła sztuka...
Jakby na to nie patrzeć! /.../

Rozumiem "licentia poetica", ale autor ewidentnie przesadza. Moderator.
Waldek25.04.2021, 15:33
Kumpel tatuażysta mówił mi że od wczoraj urywa mu się telefon. Dzwonią nowotarskie elegantki. Każda chce być jak Grażyna! Pytanie kto z Krzywej chadzał do Grażyny że się aż tak zainspirował?
Antymuza25.04.2021, 15:03
@Nowotarżanin z wyboru jak Cię się podoba to nic tylko tatuować ciało.
baciok@25.04.2021, 14:52
Dodałbym
Pegaz złoty ale skromny.
Nakręcony25.04.2021, 14:31
Dajcie namiary na Grażynkę
Olaf25.04.2021, 13:49
To coś na MOKu przypomina orła ze słynnego pomnika samowoli spod płotu przy lodowisku. Tak samo kiczowaty i do niczego niepodobny
Zióta25.04.2021, 13:26
Watycha i Stegowa nienadają się i wszyscy o tym wiedzą. Ten stockowy pegaz to wierzchołek góry lodowej niekompetencji
Nowotarżanin z wyboru25.04.2021, 12:23
A mi się ten pegaz podoba. Ładniejszy niż poprzedni.
Pan ząbek25.04.2021, 12:20
Dziwne. Dyrektor ma dobrego plastyka w szeregach a kupują grafiki z internetowej bazy grafik. Żenada i goła Pupa
Nowy Targ 205025.04.2021, 11:16
Kompromitacja słabego Watychy i wstążkowej ekipy. Mogli nie niszczyć rzeźby Pegaza tylko ją przykryć wełną mineralną i tą obskurną szarą blachą. Następny burmistrz wiedziałby jak ją wyeksponować. A tak dopuścili się barbarzyństwa i powinni za to odpowiedzieć jeśli nie teraz to za dwa lata.
Sonsiad25.04.2021, 10:54
Pośladki Grażynki są najlepsze !
Obserwator25.04.2021, 10:24
czy mam rozumieć ,że ten pegaz będzie na froncie razem z pośladkami?
wyczerpany kredyt25.04.2021, 08:09
Maciek -spaprałeś wszystko ze swoją ekipą .Idź wstydu oszczędź ! Dla takich ... już w tym środowisku miejsca nie ma .
Mąż Grażynki25.04.2021, 00:36
Grażynka Ty masz lepsze, Twój mąż!
Tomek24.04.2021, 22:59
Faktycznie panie burmistrzu. Zgadzam się z panem. Ten Pegaz wygląda bardzo dynamicznie. Ale tylko w wersji pośladkowej
Bożenka24.04.2021, 22:51
od dawna wiadomo w jakim kierunku miejska kultura zmierza. Kocham pana panie Maćku
Grażynka24.04.2021, 22:28
Super pośladki.
.24.04.2021, 21:37
Noooo... Na tym miejscu Pegasus prezentuje się nieźle...
Monia24.04.2021, 20:46
Grzesiek gdzieś ty tego Pegaza wypatrzył?
zgubione kopyto24.04.2021, 20:36
do j&p,
najwyraźniej nie wiesz wszystkiego :( lub rżniesz głupa :).

Zresztą taką tutaj przyjęto linię obrony.
Pisać o wszystkim tylko nie o rzeczach ważnych. Byle dalej od afer i skandali ostatnich lat, miesięcy czy dni.
1. Zamiast skupić się na zniszczeniu płaskorzeźby sam Watycha mówi o spóźnionej reakcji oburzonych mieszkańców.
2. Zamiast wyprzedzać wydarzenia i wyciągać wnioski ten sam burmistrz wymyśla kolejne teorie niepowodzenia swoich bliskich współpracowników i wizerunkowej porażki Urzędu.
3. Zamiast refleksji nad krytyką prymitywnie skopiowanego i wykonanego elementu graficznego o roboczej nazwie "Pegaz dynamiczny" farma urzędniczych trolli rozpisuje się o pośladkach, skojarzeniach, zabawie, żartach. Przecież nic się nie stało. Przyjdzie walec i wyrówna. Albo jak z plandekami na kawiarenkach poprawią za kolejne pieniądze publiczne, bo przecież na etapie projektowania nikt nie używa mózgu.

Mecenas P. to pierworodny syn radnego P.
Wszystko w myśl rządowego programu "Rodzina na swoim".
I wszystko gra, byle kasa się zgadzała.
KTT24.04.2021, 20:35
Pegaz wróci jednak na ścianę, nowy, w nowej odsłonie, odświeżony, dynamiczny - Grzegorz Watycha

Panie burmistrzu od chwili zobaczyłem go na tym damskim pośladku - podoba mi się! Gratuluję inspiracji!!!
????24.04.2021, 20:34
No w tym miejscu pasuje nieźle ten Pegasus...
STAŚ24.04.2021, 20:12
Tak, tego jeszcze nie było ! Maciej, falsyfikat ! Jaja baranie !!!
Violka24.04.2021, 20:03
U Watychy wszystko jest na odwrót. Maseczki ze studia rzęs i paznokci. Pegaz ze studia tatuażu.
Maria24.04.2021, 20:01
Kicz i szmira jak zwykle. Zauważyłam taką zależność że Watycha ma problemy przeważnie z pionów nadzorowanych przez Wstążkę. Nie wiem co ona na niego ma bo ja bym jej już dawno podziękował. Niestety te idiotyzmy są kosztowne dla miasta czego ten MOK jest najlepszym przykładem A Pegaz pitwierdzeniem.
LOL24.04.2021, 19:30
Brawo Panie Maćku.
Należy pokazywać te idiotyzmy, żałosną władzę!
Przeciwdziałanie alkoholizmowi, nieudolne działania pani Naczelnik, która nawet wypowiedzieć się poprawnie nie potrafi na Sesji Rady Miasta!!!
j&p24.04.2021, 19:00
-- Do Andrzej -- z tego co wiem to radny P. -- nie ma syna ,/.../
Andrzej24.04.2021, 18:48
Pegaz i cały remont mok wtopa. Nie za takie pieniądze jak wydał Burmistrz. Na mieście już gadają od paru dni, że mecenasi zatrudnieni w urzedzie syn i synowa radnego Pustówki mają do pomocy nowego mecenasa zatrudnionego w magistracie z pieniędzy publicznych. Kolejne wydatki z budzetu.
Kuma24.04.2021, 18:42
do Qwerty
Odpowiedź - żal du.... ściska? Ty dasz radę tylko 2 zdania i to nie złożone. A o felietonie P. Maćka piszesz jednym słowem - "wypociny" analfabeto.
Kuma24.04.2021, 18:40
to dwa światy. Skopiowane z wpisu pod innym felietonem Maćka bo jest w punkt. Zresztą gdyby nie inteligentne wpisy pana Maćka pozostałaby tylko hymny pochwalne zwolenników Burmistrza. Zwykle urzędników, którzy tak zostali dobrani, ewentualnie wymienieni, by poziomem albo zwykłą hipokryzją (konieczną) dopasowali się do poziomu Pani Stegowej ( bo jeśli nie to wylotka). Jedno tylko do Pana Maćka - Morcin nie pisze koślawych wierszy - to nie on.

"Władza, której wydaje się, że posiadła wszelkie rozumy i mieszkańcy, którym na siłę wciska się odwaloną wcześniej chałę.

Takie królestwo bylejakości. Bylejaki obiekt, który miał być wizytówką nowoczesnej placówki kultury a stał się blaszanym parkanem wciśniętym na siłę w przestrzeń. Bez stylu, bez charakteru, bez duchy. Kloc na miarę bezwyrazowego miasta wtopionego w szary smog, szary tłum, szare przesłanie. Szare w szarym.

I on. Objawione odbicie myśli burmistrza Watychy - szary Pegaz. Dynamiczny koń z łbem mało końskim w rysunku zerżniętym z kiepskich gotowców odpatrzonych w necie. Element, który miał zdobić i coś przekazywać stał się wyrazem nieporadności artystycznej wykonawcy i bezmyślności władzy akceptującej taki stan rzeczy.

A samo porównanie starej płaskorzeźby z nową naklejką jest próbą przekonania wszystkich, że stare złoto zamknięte w pięknej biżuterii jest tym samym co kupiony na jarmarku pierścionek z tombaku."
Szczepan24.04.2021, 18:34
Super. Panie Maćku. Przeczytałem wszytskie Pana felietony. Naprawę jest Pan odważny w krytykowaniu tej władzy. Nie boi się Pan. Od pewnego czasu obserwuję poczynania Burmistrza i za dużo sobie pozwala. Rozmawiam z ludzi ma mieście są zbulwersowani tym co się dzieje. Na szczęscie nie wszytskich da się zastarszyć.
nowotarzanka24.04.2021, 18:33
Brawo Panie Jachymiak pisac dalej to wszystko prawda
tarzan24.04.2021, 18:13
Fajne te felietony Macieja. Wielu z nas mieszkanców nie ma pojęcia co wyprawia obecna władza a dzięki takim felietonom oczy się otwierają.
Gulasz Juliusz Zeżarł24.04.2021, 17:55
@Olo
To się od lat nie zmienia, już Stanisław Staszewski napisał, a syn jego Kazik rozsławił Kołysankę Stalinowską

"Rosną w Polsce domy z czerwoniutkiej cegły
Domy wznosi piekarz, bo w tej pracy biegły
Handel zagraniczny rozwijają zduni
Znają koninktury z gawędzeń babuni
Domy, mosty, szkoły to domena szewców
A z krawców się robi zwycięstwa ich piewców
Piekarz, szewcy, zduni każdy sercu bliski
Wspólnie zapracują na moją "Scotch Whisky""

Najwyraźniej, to już taka nasza nowa świecka tradycja.
Jan24.04.2021, 17:53
Patrzcie jak kluczy, by tylko nie dotknąć polityki szerzej niż lokalna ! Gdyby to zrobił, to za tydzień nie ma go na tym portu.
eryk24.04.2021, 17:50
Tatuż z du....y na wielkim Moku Bloku. A tak wspaniale zapowiadał się długoletni program wyborczy Burmistrza. Za pieniądze nas wszytskich Nowotarżan takie buble.
Tak sobie myślę24.04.2021, 17:39
Oj tam, trzeba po prostu zrozumieć, że jedni lubią kawior, a inni kaszankę.
paragraf24.04.2021, 17:35
do Kaska - moja Droga nie do końca tak jest i nie do końca musimy ulegać idiotyzmom władzy. Nawet jak wcześniej obdarowaliśmy kogoś mandatem zaufania i teraz przyszło nam spijać gorycz rozczarowania. To wcale nie musi wciąż trwać...

Przypominam, że w tym kraju wciąż obowiązują przepisy a wśród nich Ustawa o ochronie dóbr kultury. Tam już w pierwszym akapicie znajdziemy obowiązki spoczywające na władzach (polecam lekturę panu Watysze, panu Wojtaszkowi, pani Steg, panu Barze, panu Dziubanowi, panu Pustówce:

Art. 1.
1. Dobra kultury są bogactwem narodowym i powinny być chronione przez wszystkich obywateli.
2. Organy rządowe i samorządowe są zobowiązane do zapewnienia warunków prawnych, organizacyjnych i finansowych dla ochrony dóbr kultury.
3. Obowiązkiem właścicieli i użytkowników jest utrzymanie należących do nich dóbr kultury we właściwym stanie.

Art. 2.
Dobrem kultury w rozumieniu ustawy jest każdy przedmiot ruchomy lub
nieruchomy, dawny lub współczesny, mający znaczenie dla dziedzictwa i rozwoju kulturalnego ze względu na jego wartość historyczną, naukową lub artystyczną.

Reszty nie trzeba już przytaczać, bo władza nowotarska wie lepiej i już. To nic, że wszystkim tym akceptującym publiczną dewastację Pegaza najwyraźniej zabrakło wyobraźni, wiedzy czy umiejętności, ale to absolutnie nie zwalnia ich z odpowiedzialności i nie może stanowić precedensu bezkarności.
Dzieło czy kicz24.04.2021, 17:22
Pan się  tak błąka
Od Madery do Nowego Targu
Od Nowego Targu do Madery
Od niedoszłej posady polityka do byłego szefa
Od doktoratu w dzudzinie sztuki do prób imaginacji...
A nie myślał Pan tak czasem
Żeby  nadać  swemu życia kierunek?
Mysląc tak poza nawiasem
Kobietom mafii szacunek
One biedne obrywają przez Ciebie
Za córki, za porachunki, błędne decyzje
I nie będzie  miejsca wniebie
Za twe od d***i Pegaza wizje
Ta od czuwania nad życia zagrożeniami
Z tą od budowania królewną
Jedna rozkaz wydała palcami
A druga miała myśl nie pewną
Zwaśniły się trochu kobiety  twej mafii
O córki, komórki pogrzeby i chaty
Lcz to Ty psychatro hierarchii
Masz nieobliczone etaty
Na mądrej  głowie  wlosy nie urośnie
Kolor twych oczu żadne  tam chwasty
Dziś  uśmiecham  się  radośnie
Do lisów i kaszy jaglanej i pierwszej niewiasty
Jedno się leczy nie od dziś wiesz
Czy doradzałeś terapię czy nie
Na schadzkę pobiegniesz
Marzyć  o nowotarskim tronie
Lecz dzisiaj ląduj na ziemię przyjacielu
Nie płacz  do pisu ani kleru
Nie płacz do kobiet swej mafii
Bo tylko on górol cię pocieszyć potrafii
Kicaj24.04.2021, 17:21
zamienić oryginalną i unikatową rzeźbe Pegaza na prymitywną grafikę z banku grafik to tylko Watycha potrafi. Bez wizji, bez konsekwencji, bezmyślnie.
Rozbawiona24.04.2021, 17:12
Jak nie jestem fanką Jachymiaka, jednak jeszcze bardziej Watychy, tak ze śmiechu o mało się nie posikałam. I rozpracowany Kudasik! Oj, Morcinie! To ci się dostało! Super felieton.
Do żal serce ściska24.04.2021, 17:09
Ja czekam. Mów za siebie.
Bogdan24.04.2021, 17:03
Takiego Pegaza lepiej jakby na tyłku sobie wytatuowali niektórzy a nie na MOK naklejać?? Marna podróbka ...
Krzysiek24.04.2021, 16:59
Watycha z każdym tygodniem coraz bardziej się pogrąża
Kokega24.04.2021, 16:59
Wcale się nie dziwię, mnie też głową cały tydzień boli, chyba ta pogoda?
Kaska24.04.2021, 16:50
ten Cały MOK to jedno wielkie nieporozumienie.... Ale już nie ma co płakać, daliśmy się nabrać, wybraliśmy włodarzy jakich wybraliśmy.... teraz nie mamy już wpływu na ich decyzje i tak zrobią co chcą. A my możemy tylko rozliczyć się przy kolejnych wyborach ...
Olo24.04.2021, 16:47
Jakby każdy robił to czego się nauczył nie byłoby problemu. Na przykład lekarz by leczył piekarz piekł chleb a dziennikarz pisał felietony. A tu masz babo placek lekarz pisze felietony dziennikarz pisze jak leczyć itd. Czy to jest normalne?
żal serce ściska24.04.2021, 16:47
Ty także mogłeś być Wielki, ale przez swoją głupotę nie jesteś . Twoje dzisiejsze pisanie nić Maćku nie zmieni -"miałeś chamie złoty róg - został ci jeno sznur." Nikt na ciebie , ani na twoje wypociny nie czeka. Zniweczyłeś wszystko .I nadal niczego jak widać , nie rozumiesz, bo nadal wypisujesz głupoty . Poniekąd żal mi ciebie Macku .
Marcin24.04.2021, 16:45
Uwaga !. Ktoś podszywa się pod Macieja Jachymiaka. Ten którego znam jest inteligentny, dowcipny, posiada dystans do siebie, innych i świata całego. Ma Maciej - ten którego znam poczucie humoru i mimo, że jest narwany jednak odrobinę ogłady można u niego zauważyć. Ten- literat to ktoś inny. Złośliwy i upierdliwy smutas. Zafiksowany na jeden temat. Watycha, Watacha ( wiem literacie jak się to pisze ) i wstążka no i teraz Kudasik. Macieju prawdziwy zrób coś !. Wszak jesteś doktorem i to nie byle jakim. Coś poradzisz znam Cię. Może nie trzeba od razu hospitalizacji, może jakie proski jak mawiają górale pomogą. Lecz literata i nie pozwól mu pisać tych pożal sie Boze felietonów. Psuje Ci opinie i pokazuje w złym świetle. A Ty Macieju przecie nie jesteś taki. Z pozdrowieniami bohater pisaniny literata, który nie jest Maciejem Jachymiakiem którego znam. Chyba, że się mylę ???
Kulturalna24.04.2021, 16:44
Kultura w tym mieście zanika, jak znikł Pegaz. Niektórzy udają, że mają z kulturą coś wspólnego, a w rzeczywistości daleko im od kultury, tak jak daleko temu śmiesznemu obrazkowi do poprzedniego Pegaza...
Nowo Tarzan24.04.2021, 16:39
Pierwsze była d.. a? Czy sztuka? Dobra d.. a nie wyklucza dobrej sztuki, a dobra sztuka nie wyklucza dobrej d.. y. Dla mnie super. Dobry motyw to wszędzie dobrze się prezentuje.
Mocny gość24.04.2021, 16:34
Brawo Maaaaaaaaaaaaaaaaciek.
Alutka24.04.2021, 16:33
Proponuję akcję rozwijania wiersza :) np.
Gdy oklaski przebrzmiały,
Zaświtał pomysł wspaniały,
Zamiast wstążki powieśmy galoty,
No i weźmy się do roboty..

Cdn?
Bacha24.04.2021, 16:31
Grzegorz Watycha w oficjalnym dokumencie tak pisał o kulturze w Nowym Targu

Obecnie oferta kulturalna
jest adresowana do osób o niskiej wrażliwości kulturalnej z wykształceniem
podstawowym. W mieście zanikły inicjatywy w zakresie kultury wysokiej, dominuje
kicz, szmira i disco polo.

Niech więc Was nie dziwi tatuaż z d... wzięty na ścianie MOKu. Taka kultura tej władzy pod znakiem wstążek
masakra24.04.2021, 16:25
Takiego pegaza faktycznie tylko na pośladkach wytatuować. To jakaś maskara zniszczyć tamtego. /.../ No dramat.Jak można było pozwolić im na zniszczenie starego Pegaza na rzecz tego czegoś.
intruz24.04.2021, 16:22
Czyżby się Grzegirz czegoś gdzieś naoglądał że z taką determinacją kazał odkuwać rzeźbę Pegaza?
Ania24.04.2021, 16:16
Najbardziej podoba mi się wierszyk Pana Maćka. Tak precyzyjnie opisuje jak się domyślam Panią którą Burmistrz zrobił swoim zastępcą i odpowiada za nowy MOK, który jest okropny a pegaz to tandeta jakich mało.
Qwerty24.04.2021, 16:05
Wypociny . Tylko coraz lepsze bo krótsze .
Katon24.04.2021, 16:02
Miała być wielka sztuka a wszyła wielka d..... Watycha wzywamy cię do natychmiastowej rezygnacji. Przestań siebie i nas kompromitować
tylko referendum24.04.2021, 15:56
Watycha został zaorany. No ale to jest właśnie kultura w wykonaniu Watychy, Bary i Wstążki. Masakra. Miał być pegaz dynamiczny jest dynamiczny ale na pośladkach pani lekkich obyczajów. W kulturze miejskiej też widać lekkie obyczaje
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl