20.06.2021, 18:22 | czytano: 6134

Akcja szczepień w Krościenku nad Dunajcem (zdjęcia)

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie
W Krościenku nad Dunajcem uruchomiony został w ten weekend plenerowy punkt szczepień. Była to inicjatywa wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, we współpracy z wójtem Krościenka nad Dunajcem Janem Dydą oraz dyrektorem Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu Markiem Wierzbą. Zaszczepiło się łącznie 279 osób.
Punkt szczepień odwiedził wojewoda małopolski, a towarzyszyła mu poseł Anna Paluch.
- Kolejny weekend pokazuje zapotrzebowanie na takie plenerowe punkty szczepień, jakie wspólnie z samorządami tworzymy w ramach akcji „Szczepimy się od Giewontu po Pustynię Błędowską”. Zależy mi na tym, by takie działania były prowadzone jak Małopolska długa i szeroka. Tym bardziej, że nasze województwo może przy okazji promować swoje walory turystyczne. Mamy wiele zakątków, gdzie można odpocząć. Niejako odkrywamy teraz Małopolskę na nowo. A przy okazji szeroko udostępniamy możliwość zaszczepienia się. Sukces weekendowych szczepień „pod chmurką” jest spory. To doskonała formuła. Staramy się przekonywać samorządowców, aby uruchamiali takie mobilne punkty szczepień, towarzyszące często piknikom rodzinnym czy turniejom sportowym - komentował wojewoda Kmita.

- Pod względem liczby wykonanych szczepień jesteśmy czwartym województwem w Polsce. Osób w pełni zaszczepionych w Małopolsce jest już ogółem znacznie ponad 822 tys., zaś łącznie zostało podanych 2 184 969 preparatów przeciwko COVID-19. Powiat nowotarski jest wśród czterech powiatów z największą liczbą wykonanych szczepień – po Krakowie oraz powiatach krakowskim i nowosądeckim, ale jednocześnie to właśnie w powiecie nowotarskim są gminy z najniższym procentowym wskaźnikiem zaszczepionych w pełni mieszkańców. To dla nas wszystkich szczególne wyzwanie, aby liczba szczepień w tych gminach była większa - dodał.

Z plenerowego punktu szczepień nad Dunajcem skorzystało ponad 20 Romów z gminy Krościenko.

- W sobotę zaszczepiliśmy 140 osób, natomiast w niedzielę podaliśmy 139 preparatów Johnson&Johnson. Praktycznie przez cały czas mieliśmy ciągłość pracy. Głównie zgłaszali się mieszkańcy Krościenka i okolic, ale też turyści – podsumowuje Marta Świetlik, koordynator ds. szczepień z Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu.

MUW, opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ciekawy21.06.2021, 17:52
@zaszczepiony
W eksperymencie medycznym uczestniczą dwie grupy ludzi. Jedna grupa dostaje właściwy preparat, druga dostaje placebo. Skąd wiesz co Ci wszczepiono ??? To wie tylko producent, wiedząc w której serii "szczepionek" co się znajduje. Jedno jest pewne - osoby uczestniczące w tym eksperymencie medycznym będą obserwowane przez co najmniej 2 lata, więc wszystko przed Tobą. Niemniej zdrowia Ci życzę.
zaszczepiony21.06.2021, 13:02
JA SIE ZASZCZEPIŁEM 2 dawką 15 maja i teraz czekam kiedy ten Bill Gates zacznie nas wyłączać..
Marcin21.06.2021, 11:00
Pani Ania jest moją idolką, uwielbiam ją.
SZCEPIĆ PUBLICZNIE NAGANIACZY !!21.06.2021, 09:27
Wszyscy namawiający powinni być publicznie szczepieni w obecności opozycji, żeby nie publikowali fałszywej informacji, jak to chowają się igły itp. itd
rozsądek....21.06.2021, 09:25
Takie osoby jak pani/pan;
- poseł Anna Paluch
- wójt Krościenka Jan Dyda
- dyr. szpitala Marek Wierzba
- wojewoda Łukasz Kmita

Powinni być publicznie zaszczepieni, a NIEZALEŻNY DZIENNIKARZ (nie z TV-PIS tylko prawdziwy polski patriota) powinien ubublicznić filmik z tego faktu, że;
- otrzymają oryginalne opakowanie ( nie sól fizjologiczną, bądź chowającą się igłę)

Ja tym ludziom nie ufam, nie wierzę
grypa21.06.2021, 06:44
@Osioł.Ćwokom,panikarzom(80% populacji ,,ludzi,,)mułą bez kija wytłumaczysz?
Wicher21.06.2021, 06:34
Szczur pyta szczura , szczepiłeś się ? nie , bo narazie szczepionkę eksperymentują na ludziach .
Marysia21.06.2021, 00:20
@osiol masz racje dawniej płacili za testowanie ...a teraz??
Osiol20.06.2021, 21:51
A kiedy trzecia dawka,, przypominająca,, ci pierwsi już powinni się przygotowywać a reszta tę mniejszość będzie obserwować wszak jako ochotnicy za darmo uczestniczą w badaniach naukowych ja też bym mógł ale pazerny na kasę jestem i za darmo nie wyrażam zgody jak zaczną płacić może się skusze
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl