26.07.2021, 14:12 | czytano: 5686

Grzegorz Luberda: "To była próba dezorganizacji pracy Rady Miasta"

Przewodniczący Rady Miasta Nowy Targ/zdj. Podhale24
NOWY TARG. - Na ostatniej sesji była próba nie doprowadzenia do głosowania, ściągnięcia z porządku obrad, próba dezorganizacji pracy Rady Miasta, polegająca na podważeniu pracy radnych z Komisji Rewizyjnej - mówił podczas dzisiejszej sesji przewodniczący Grzegorz Luberda.
Dla przypomnienia: podczas czerwcowej sesji Rady Miasta, Paweł Liszka zawnioskował o zdjęcie z porządku obrad najważniejszego punktu obrad, czyli głosowania nad udzieleniem burmistrzowi absolutorium. Jak tłumaczył radny - otrzymał on pismo z RIO, dotyczące "niezgodności materiałów Komisji Rewizyjnej przysłane do Regionalnej Izby Obrachunkowej z dokumentacją wynikającą z prac Komisji" i rekomendacją, by "wstrzymać procedowanie nad absolutorium dla burmistrza". Jak radny stał się adresatem tego pisma? Sam zgłosił do RIO swoje zastrzeżenia i stąd reakcji Izby.
Dziś radni zostali poinformowani o zakończeniu postępowania kontrolnego.

- Chciałbym odnieść się do wydarzeń z ostatniej sesji Rady Miasta, a mianowicie do próby zakwestionowania pracy radnych z komisji rewizyjnej, dotyczących rozpatrzenia sprawozdania finansowego i wysłanego wniosku do RIO o absolutorium burmistrza za 2020. Jak Państwo pamiętają w trakcie trwania sesji otrzymaliśmy pismo z RIO o wstrzymanie procedowania absolutorium dla Burmistrza Miasta. Jeden z radnych miejskich Pan Paweł Liszka złożył pismo do RIO na podstawie którego wszczęto postępowanie kontrolne wobec prac radnych z komisji rewizyjnej. Postępowanie wyjaśniające RIO trwało cały miesiąc lipiec i zakończyło się pod koniec zeszłego tygodnia - mówił przewodniczący RM.

Odczytał radnym rozstrzygnięcie z RIO w tej sprawie. O sprawie piszemy w artykule RIO nie ma zastrzeżeń...

W piśmie napisano także, iż "prowadzone przez Izbę czynności wyjaśniające w zakresie wniosku absolutoryjnego i opinii komisji Rewizyjnej Rady Miasta Nowy Targ - były wykonywane w związku z otrzymanymi od pana Pawła Liszki pismami z 23 i 28 czerwca oraz 11 lipca."
- Na koniec tylko dodam że: wotum zaufania, rozpatrzenie sprawozdania finansowego i absolutorium dla burmistrza jest jednym z najważniejszych głosowań w ciągu roku. Rozpatrzenie tych uchwał jest podstawowym zadaniem radnego wynikającym z ustawy. Na ostatniej sesji była próba nie doprowadzenia do głosowania, ściągnięcia z porządku obrad, próba dezorganizacji pracy rady miasta, polegająca na podważeniu pracy radnych z komisji rewizyjnej. Dla burmistrza, pracowników i podległych mu jednostek jest to ocena ich całorocznej pracy. Dlatego z tego miejsca dziękuje wszystkim radnym, którzy zaufali naszym służbom prawnym, zaufali komisji rewizyjnej że prawidłowo spełnili swój obowiązek i wzięli udział w głosowaniu nad tymi projektami - podsumował Grzegorz Luberda.

W czerwcowym głosowaniu nad absolutorium wzięło udział 13 radnych z klubu "Nasze miasto" i radni niezrzeszeni. Cała "13" zagłosowała "za". W głosowaniu nie wzięli udziału radni z dwóch klubów - "Razem Nowy Targ" i "Dobra Zmiana w Mieście". Byli to: Bartłomiej Garbacz, Agata Michalska, Szymon Fatla, Artur Kret, Paweł Liszka i Ewa Pawlikowska.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Smutne Drzewo31.07.2021, 08:30
Pracy Urzędu Miasta nie da się bardziej zdezorganizować.
Maria z Niwy27.07.2021, 21:23
Grzesiu..... Buziaki
Gnom27.07.2021, 14:20
Oczko nie napinaj się tak bo ci żyłka pęknie. Pokazałeś poziom kloaki obowiązujący obecnie wśród prezydium Rady Kiepskiej. Dokładnie tacy jesteście i tak się właśnie odnosicie do mieszkańców. Klika, kolesiostwo mają swój czas i będą do czasu a nie na zawsze.
Oczko27.07.2021, 09:52
Wstyd. Radni którzy nie brali udziału w głosowaniu powinni zrezygnować z mandatów. Nie są to ludzie którzy po raz pierwszy zasiadają w Radzie Miasta. Teoretycznie doswiadczeni - wśród nich miedzy innym ibyły Przewidniczacy Rady, czy sekretarz aktualny. Praktycznie słabi i nie znający podstawowych przepisów. Nic ich nie tlumaczy. Żenada. A na dodatek sterowani przez ludzi kiedyś kierujących Nowym Targiem. Słabo to wygląda. Pierwszy raz "zgadzam się" ze "słynnym felietonistą" którego teksty - popłuczyny raz na jakiś czas tutaj się pojawiają . Zamknąć gęby ! Panie i Panowie z tzw opozycji. Zamknąć gęby bo nic mądrego do powiedzenia nie macie. Oddanie mandatu to jedyna dobra droga.
Kasandra27.07.2021, 08:02
Panie Przewodniczący Luberda, niech Pan się przestanie ośmieszać, bo to wazeliniarstwo i koniunkturalna ślepota stają się już żenujące. Pan nie jesteś mecenasem burmistrza, Pan ma być Jego społecznym kontrolerem, ale jak widać wybrał Pan drogę uległej marionetki z dwoma przybocznymi halabardnikami. O ranyście co za czasy. Co za ludzie. Marność nad marnościami.
Mad Max26.07.2021, 20:05
Grzesik jesteś w ekipie Pana Watychy i Pani Steg!!!Te miarki mówią same za siebie..Cóż by poczęło miasto bez tych ,, mężów stanu,,;)?!?
Nowo Tarzan26.07.2021, 19:15
Aż dziwne, że Pan Liszka żadnej interpelacji ani zapytania nie złożył. Bał się zabierać głos, że wypadało by przeprosić i przyznać się do najlżej mogę to nazwać do błędu, żeby mi to pościł admin.

Admin Cię kocha. Moderator.
jo26.07.2021, 17:02
Stalking ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl