31.07.2021, 11:10 | czytano: 27923

Maciej Jachymiak: "Wzywa się wszystkich radnych do bezwzględnego przestrzegania wprowadzonych zakazów, nakazów i ograniczeń..."

FELIETON. Proszę Pana Przewodniczącego, żeby na następnej sesji, jak jakaś Pawlikowska albo inny element wywrotowy podniesie rękę, powiedzieć: „Ręka podniesiona na władzę zostanie odcięta!”. I wtedy, żeby Pan Przewodniczący zwrócił głowę w kierunku tzw. radnych z Watahy i zapytał ich „Pomożecie?”, a oni odpowiedzą „Pomożemy!” - pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk.
„Podobno jakiś czas po zakończeniu drugiej wojny światowej ludowe wojsko polskie co dzień wkopywało słup graniczny w Chyżnem. Po czem w nocy odkopywali go Słowacy i wbijali między Jabłonką a Piekielnikiem. Nie wiem czy to prawda… ale, bardzo możliwe. Bo historia ta się właśnie powtarza. Co jest dowodem na jej prawdziwość (w związku ze znanym przysłowiem, że historia się powtarza).
Otóż na nowotarskim rynku stoi kolejny symbol kiczu czasów Naszej Watahy. Kwietna panienka. Cieszy się niemałym powodzeniem, do tego stopnia, że ktoś jej urwał łeb i zawłaszczył. Władze WK Miasta natychmiast dały odpór i osadziły nową głowę. Równie kiczowatą. Jednak na noc ją ściągają i pilnują, jak, nie przymierzając, policja naszego wodza narodu.

A może zabierają na imprezki? Wiadomo, że imprezki, to oczko w głowie miejskiej władzy. Oczywiście zakrapiane. Złośliwcy z opozycji nawet twierdzą, że była kiedyś taka finansowana z budżetu na rozwiązywanie problemów alkoholowych. I słusznie. Po wypiciu świat alkoholika choć na chwilę staje się znośny. Z tym, że potem koszmary wracają, i to mocniejsze. Ale tego Wataha nie musi wiedzieć…W WK Mieście żeby rozwiązywać problemy alkoholowe w ogóle nic nie trzeba wiedzieć. Z innymi sprawami podobnie…

Wracajmy jednak do rzeczy. Historia się powtarza. W tym tygodniu także za sprawą naszego, sympatycznego skądinąd, przewodniczącego rady WK Miasta. Odpowiadając na wątpliwości radnego Liszki użył słów:

„Na ostatniej sesji była próba nie doprowadzenia do głosowania, ściągnięcia z porządku obrad, próba dezorganizacji pracy rady miasta, polegająca na podważeniu pracy radnych z komisji rewizyjnej. (...). Dlatego z tego miejsca dziękuje wszystkim radnym, którzy zaufali naszym służbom prawnym, zaufali komisji rewizyjnej, że prawidłowo spełnili swój obowiązek i wzięli udział w głosowaniu”.

A ja myślałem, że już nigdy tego nie usłyszę… Prawdziwy komunistyczny bełkot. Ile to już lat ? Proszę Pana Przewodniczącego, żeby na następnej sesji, jak jakaś Pawlikowska albo inny element wywrotowy podniesie rękę, powiedzieć: „Ręka podniesiona na władzę zostanie odcięta!”. I wtedy, żeby Pan Przewodniczący zwrócił głowę w kierunku tzw. radnych z Watahy i zapytał ich „Pomożecie?”, a oni odpowiedzą „Pomożemy!”

Klnę się na naszą starą znajomość, że jak Przewodniczący to zrobi zwinę się z rozkoszy w kłębek i przez jakiś tydzień nic złośliwego nie napiszę. A jak by się udało jeszcze wygłosić do nowotarskich wrogów ludu poniższe przemówienie, to ja już nigdy nic nie napiszę. Gra warta świeczki:
„Wzywa się wszystkich radnych do bezwzględnego przestrzegania wprowadzonych zakazów, nakazów i ograniczeń oraz wykonywania innych nałożonych obowiązków, a także pod-porządkowania się wszelkim zarządzeniom uprawnionych władz, wydanym w celu zapewnienia spokoju, ładu i porządku publicznego oraz umocnienia dyscypliny”.

To kawałek z orędzia o stanie wojennym towarzysza Jaruzelskiego. Jak ulał pasuje do kontrrewolucyjnych nastrojów w Radzie WK Miasta.

Jeszcze raz uprzejmie proszę o spełnienie mojej prośby.

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
starosta10.08.2021, 15:46
@ cyklotronie odurzyło Cie kwiecie Kwietnej Damy i masz omamy.
mnj03.08.2021, 08:17
@ jnm - na serio to zupełnie nie podoba nam się to co robi obecna władza z tym miastem i mieszkańcami Nowego Targu. Nie podoba nam się, bo żadne narastające problemy związane z naszym rozwojem nie są rozwiązywane (komunikacja, powietrze, woda, biznes, przestrzeń, urbanistyka - wszystko słabiutkie i dla pozoru). Wręcz przeciwnie wpadamy w coraz większą zaściankowość i organizacyjnie w coraz większy chaos. I wcale nie jest to wina pana Jachymiaka lub Jego felietonów. O ile mi wiadomo to drugą kadencję zarządza tym miastem pan Watycha, pani Iskrzyńska Steg i pan Wojtaszek. I to od nich wymagaj działań w oparciu o ład i skład a napewno będzie żyło nam się lepiej i mądrzej.
jnm02.08.2021, 19:47
Na serio się wam podobają te wynurzenia bez ładu i składu? Ludzie, toż to bełkot jest.
Wodzu02.08.2021, 17:21
Panie Macieju brawo. Ściąga im pan przez głowę majtki niekompetencji i obnaża prostotę. Tak trzymać!
stop szaleństwu02.08.2021, 14:10
Ale tu zapanował ciemnogród. Ranyście, czy to jest jeszcze Nowy Targ? Miasto? Czy jakiś prywatny folwark pani Steg?
rzeźbiarz02.08.2021, 08:57
@polonus - porównanie godne kiepskiego żartu mój drogi. Jak widać nic a nic nie kumasz i nie masz pojęcia czym jest sztuka, a czym zwykła szmira i tandeta. To jakbyś próbował porównać sprzedawane na jarmarku wystrugane jelenie lub orły z rzeźbami Rodina.
stary mieszkaniec02.08.2021, 08:53
do SOS - łatwiej będzie zmienić tych uzurpatorów zarządzania wszak Nowy Targ nie jest ich własnością i żaden społeczny mandat zaufania nie może być dla nich legitymacją dla arogancji i bezkarnego rolowania rzeczywistości. Włącz myślenie i otwórz oczy. Posłuchaj co o tej władzy mówią na brudnych i zaniedbanych ulicach. A halny wieje nieustannie już od siedmiu (!) lat...
Monia02.08.2021, 08:19
Bardzo trafne spostrzeżenia szczególnie o poczynaniach znanej pani. Znanej z zamiłowania do kiczu i disco polo. Teraz kwietnik z manekinem. Wszystko kosztuje a mieszkańcy mają coraz wyższe opłaty.
Cyklosron01.08.2021, 21:57
Mniej niż zero.
SOS01.08.2021, 21:52
Halny , wieje halny. Boki zrywamy. Współczuję wszystkim którzy żyją w świecie Pana Jachymiaka. Może trzeba zmienić lokalizację.
cyklotron01.08.2021, 18:43
odezwa do Nowo Tarzan:
Nie wiem czy ktoś już Ci to powiedział, ale lepsza gorzka prawda niż najsłodsze pochlebstwa. Wcale nie jesteś śmieszny, ba jesteś nawet żałosny i dorównujesz tymi bzdurami samemu Watysze. I pewnie to on Ci płaci, bo jak mniemam na samym dnie tego szamba żeruje już tylko plankton i nieskomplikowane robactwo, aby przetrwać.
Mam też taki pomysł, że jak rozpiera Cię grafomania i lizusostwo to publikuj swoje wypociny w niezrównanym propagandowo portalu Nowotarskiej Telewizji Kablowej. Tam ochoczo je opublikują i sowicie nagrodzą. Tam przecież pokazują świat równoległy, gdzie królują kolorowe komiksy o dzielnym Grzegorzu założycielu Nowego Targu, równie ciekawe reportaże o wiekopomnych inwestycjach przestrzelonych finansowo z niewiadomych powodów, nepotyzmie i układach, kulturze przez duże Z (jak sam Zenek), Kwietnej Panience tonącej w różowym kwieciu kreatorki Dżoany i całym kiczu na miarę naszych czasów.
Ręczę Ci, że tam odnajdziesz prawdziwe swe powołanie i bez kompleksów będziesz mógł robić za dużą puszkę miekskiej wazeliny.
Powodzenia...
Frnek01.08.2021, 14:26
2idzę że ci z Watahy mają ciasne puszki mózgowe i potrafią tylko ad persobam. No ale tak jest jak intelekt nie pozwala na walkę argumentami.
Jeszcze przy zdrowych zmysłach01.08.2021, 14:07
Czyżby w następnej kadencji naszym Miastem mieli rządzić Ci Radni którzy gustują w zdalnych obradach bo poco się narażać przecież mamy pandemię pieniądze i tak wpłyną na konto
do Ewa01.08.2021, 12:32
Może spróbuje sam sobie pomóc...? Przecie to jego profesyja... Sie zbada, łobejzy swoje fotki, postawi dyjagnozem i pzepise jakiesik medykamenty... Przynajmniej za wizytę nie będzie musiał płacić.
Ewa01.08.2021, 08:21
Pan Maciek powinien udać się do psychiatry.
VV01.08.2021, 08:08
Satyra i ironia to najlepszy sposób na walkę z idiotyzmem władzy. Brawo Jachymiak!. Wreszcie jakiś powiew intelektu. Tak trzymać!
kkk01.08.2021, 07:58
Panie MaĆku, o ile dobrze pamiętam to Pan komentarzy nie czyta ale tak czy tak kocham te felietony i ciesze się że Pan jest i daje tej "władzy" po wiadomej części ciała :) pozdrawiam z Ochotnicy :P
Wektor31.07.2021, 23:44
Dni tej władzy są policzone.

Wybiegając w przyszłość, najważniejsze dla mnie, jest to, kogo wybierzemy w następnych
wyborach samorządowych. Ta koalicja wzajemnej adoracji na czele z Burmistrzem, która
rządzi miastem, nie ma prawa zaistnieć ponownie. Miastem powinna rządzić silna władza,
z mandatem dużej większości. Tylko silna władza z burmistrzem godnym swojego stanowiska,
może przeprowadzić Nowy Targ na wyższy poziom cywilizacyjny, nie budząc takich kontrowersji,
jakie mamy obecnie.

Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?, mówił szatniarz w ?Misiu? do
zdezorientowanego Tyma. Wydawać by się mogło, że w 31 lat po zakończeniu polskiej
przygody z tzw. socjalizmem, podobne sytuacje nie powinny się zdarzać. A jednak się
zdarzają, i to bardzo często, tyle że nie w szatniach, ale w miastach, na sesji, i to
w stolicy Podhala. Hmm? Co tu robić? Najlepiej byłoby napisać do Pana Macieja:),
w każdym razie, "płaszcza" (Demokracji w mieście) nadal brak, nie ma, bo nie ma.
Nie ma płaszcza. I nie będzie. ?Cham się uparł i mu daj?.

Wiecie, rozumiecie towarzyszu, oto Panna kwiecista, na rynku stojąca, to postać na miarę
naszych czasów. Wiesz, co robi ta Panna kwiecista? On odpowiada żywotnym potrzebom całego
społeczeństwa. To jest Panna kwiecista na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy
tą Panną kwiecistą? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas
wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest
rękodzieło ? nie mylić z arcydziełem, które sobie zgnije do jesieni na świeżym powietrzu,
a kasa pójdzie na "wstążki". Co prawda głowę skradziono i winnych nie znaleziono, no cóż...,
przyjechał rewizor, to znowu kradną :D.
Niespełniony31.07.2021, 23:15
Jakie to straszne jak młody człowiek rozjedzie się że swoim powołaniem całe życie zmarnowane
nowotarski pniok31.07.2021, 22:48
Panie Jachymiak zaczynasz Pan być męczący.
Doktor Alban31.07.2021, 21:55
Z kim przystajesz takim się stajesz... pane doktore z nemocnice na kraji mesta... Psychisch krank...
Fan politycznej propagandy31.07.2021, 21:54
Polinus
nie porównuj Agory Abakanowicz do kwietnika z manekinem zwanym szpetna pani. Jest różnica między sztuką a zwykłym kiczem. Zniszczenie rzeźby Pegaza jest najlepszym dowodem na bandytyzm kulturalny tej ekipy i zastępowanie sztuki tandetnym manekinem i pegazem z tyłka panienki l3kkich obyczajów. Pan Jachymiak akurat bardzo dobrze punktuje idiotyzm i otwiera oczy mieszkańców którzy nają już dość tej bylejakości i nieudacznictwa w każdym obszarze. Projekt Watycha się wyczerpał trza go schować jak manekina na noc.
optymista31.07.2021, 21:54
Lalka według mnie za piękna nie jest, ale i tak ciesze się, że nie wpirzyli do tego kwietnika owcy lub sowy. Znając "świetny" gust obecnej ekipy, to mogło być realne :D
ode mnie31.07.2021, 21:22
Jaki tam "doktór" ? Ot zwykły lekarz, co psychicznie się skrzywił i pisze bzdury, a jeszcze mu za to płacicie. Nie wstyd wam ?
polonus31.07.2021, 19:52
Byliśmy w Polanicy,Lądku ,Dusznikach ,tam mają cudowne pomysły na dekoracje kwiatowe.Trzeba to zobaczyć! Napewno ta dama kwiatowa jest ładniejsza od zwykłej donicy,ale liczy się inwencja autora .Będąc w Chicago lata temu,Abakanowicz ustawiała swoje rzeżby nad jeziorem i pamiętam jak ją oceniali niektórzy z Poloni,że tylko wstyd przynosi Polsce i zapaskudziła park nad jeziorem,a Amerykanie ją podziwiali.Czasami trzeba artystę zrozumieć,co chce nam przekazać a nie tylko patrzeć czy jego dziło jest piękne czy brzydkie.
jestem wesoły Romek31.07.2021, 19:34
Kocham Pana, Panie Maćku! Bez Pana trzeba byłoby się pochlastać w tej smutnej mieścinie bez aspiracji lub zapić na amen patrząc na tych amatorów kwaśnych jabłek pod egidą egzotycznego tercetu Watycha-Stegowa-Wojtaszek. Ratujmy się i wszystko co można ocalić po przejściu przez miasto tej radosnej watahy.
Przemysław31.07.2021, 18:49
Obecna władza jest bardzo kiepska. Najgorszy włodarz miasta i przewodniczący Rady. Ostatnio przyjechałem do Nowego zobaczyć nowo powstające lodowisko. Kilka lat temu w internecie krążył film jak ma wyglądać. Tylko trwa zielona po lodowisku ani śladu. Pana Maćka znam za dawnych lat i życzę powodzenia.
egon31.07.2021, 18:47
Karwasz Walasz chyba doktorku git Warzochę upatrzyłeś ,kopsnij działkę mój wafelku ,może siebie ujrzę w tych kwiatach .
Bartek31.07.2021, 18:29
Koszmarny styl. Płytkie żarciki. Brak sensu. Komu to służy?
Może pani Palka wróci do pisania felietonów. Proszę przemyśleć.
R31.07.2021, 18:07
Pytanie powinno brzmieć: czy lekarz przyjmie doktora. Ciepło, gorąco a tu nie bardzo ma co chronić czaszki.
RUDY Z BRUKSELI31.07.2021, 17:24
Wizje świata według psychiatry
Turon31.07.2021, 16:15
Może trzeba zrobić wstępne referendum na Podhale 24.Zagłosować kto popiera obecna władze a kto nie.Może to im da do myślenia .
klio31.07.2021, 15:58
Czytam te felietoniki i niektóre mi się podobają.Dobrze by było aby nie były stronnicze po jednej stronie partyjnej ale prawdziwe.Niech obnażają śmieszność jednych i drugich, niezależnie którą opcję reprezentują.
Wariatka co ma na głowie kwiatka31.07.2021, 15:37
Panie Doktorze, Pan jest jednym z najnormalniejszych (choć Wataha pewnie ma obiekcje) ludzi w tym śmierdzącym, zacofanym miasteczku. Uwielbiam Pańskie felietony,! Wszystkiego dobrego.
Marysia31.07.2021, 14:48
Dziwnie bliska relacją między doktorem a Radnymi z PIS
Małolat31.07.2021, 14:43
Jak można tak nienawidzić tego Miasta ,że przeszkadzają kwiatki na rynku powinna trwać wieczna pandemia jak dojdą do władzy tacy ludzie jak doktorek to na rynku będzie wisiał napis NowyTarg przestał istnieć
do Nowo Tarzan31.07.2021, 14:08
nie strasz dzieci Mikołajem tylko napisz i zmierz się na słowo bohaterze, napewno ci puszczą dla kolorytu - taka krowa co dużo ryczy mało mleka daje - krzykacz jak 80% polaczkowatych rodaków bezkompromisowo znających się na wszystkim w celu oszukiwania własnej nieudolności i budowania własnego zgniecionego ego.
Bacha31.07.2021, 14:07
Zachowanie Mozdyniewicza w stosunku do Pawlikowskiej na ostatniej sesji było tak żenujące, że Mozdyniewicz powinien sobie to obejrzeć powtórnie i podać do dymisji. Słoma z butów i zwykłe chamstwo. Nowy Targ to jedyne miasto w Polsce gdzie radnemu nie wolno się odezwać a burmistrz przemawia jak Gomułka przez dwie godziny. No ale u Watychy wszystko jest na dwrót.
f1631.07.2021, 13:38
Dość żenady w wykonaniu Watychy i Stegowej. Kolejne pół miliona właśnie przewalają na imprezki robione na kolanie. No i szpetna pani za 30 tasiaków a potem nagrody dla urzędników? Z Funduszy Norweskich uciekło przez ich nieudolność 40 mln zł.
Nowo Tarzan31.07.2021, 13:27
Ile to płacicie za tzw. felietoniki? Mogę napisać lepsze i pół taniej. Chyba, że trzeba mieć tytuł z psychiatrii to nie przeskoczę (może i na szczęście) Więc jesteśmy dalej skazani na to majaczenie.
drogowiec31.07.2021, 13:18
Celnie i w punkt. Ale żeby móc się odnieść do słów Jachymiaka szanowni komentujący zamiast argumentów ad personam powinni zainteresować się jak "funkcjonuje" a raczej udaje że funkcjonuje całe to miasto pod przewodnikiem Burmistrza, a raczej Burmistrzyni. Wtedy zrozumieją, o czym mowa
Ada31.07.2021, 13:04
Ciekawe ile jeszcze razy i jak długo prezydium rady będzie zabierać głos radnym opozycyjnym. Panie Doktorze proszę nadal pilnować demokracji mieście Nowy Targ. Szacun dla Pana.
Ewa31.07.2021, 12:49
Maciek...to Jest świetne.
Egon31.07.2021, 12:49
Świetnie Panie doktorze. Nikt tak jak ta władza nie lubi ludzi myślących niezależnie i organicznie nie znosi krytyki. Cóż słaba i mierna władza tak właśnie ma. To komuna w pełnym rozkwicie. Idąc jednak za głosem Pana przewodniczącego RM i samego Pana burmistrza za wrogi akt sprzeciwu wobec jedynie słusznej władzy, należy wszystkich nie głosujących za Watychą pozbawić mandatów, bo szkodzą miastu i utrudniają nic nie robienie podległym watysze urzędnikom. I od razu jak w słynnym Gangu Olsena, nomen omen, będzie klawo jak cholera. Miasto wreszcie zacznie się rozwijać. Wreszcie po siedmiu latach uda się Watysze zrealizować zapomniane wówczas obiecanki cacanki. A głupiemu radość, hahahha.
Robert31.07.2021, 12:47
Brawo, tyle w temacie !!
piotr31.07.2021, 12:40
Wielkie Brawo dla Pana Macieja Jachymiaka .
Serdecznie pozdrawiam .
TP31.07.2021, 12:32
Co by było gdyby Miasto przegrało z Rio , doktor byłby w 7 niebie miałby o czym pisać .. a tak to lipa
Tomek31.07.2021, 12:20
Bełkot lekarza psychiatry
cytat_wklejony31.07.2021, 12:02
Kwiatki i plastikowe panienki...
''Policzmy na szybko z duużą górką.
Ceny detakiczne, wcale nie najniższe i wzięte z internetu.

Blacha perforowana (castorama arkusz 100x100 cm. cena 120zł/szt.) patrząc na fotkę +,- 15szt. koszt około 4200zł.

Ziemia ogrodowa (paleta ziemi pakowanej w worki 80l na palecie 33 worki. Koszt około 300zł x 2 palety 600zł. (co tam się będziemy ograniczać).

Manekin 400zł.

Przy założeniu, że tam jest 100 doniczek (a pewnie nie jest/ jak było wspominane wcześniej liczymy z duużą górką) to 50zł za doniczkę = 5000zł

Suma sumarum...
4200
600
400
5000
=10200zł (to naprawdę MOCNO zawyżona kwota)

To jak to? ktoś grunty wykupił pod to coś? Skoro kosztowało 14000tyś.?
Czy sam ''pomysł'' kosztował tyle? Bo chyba nie wykonanie.''
STAŚ31.07.2021, 11:44
Ciekawe, czy spełnią prośbę, doktora !!??!
he he litości31.07.2021, 11:43
Pan dr przyjmuje jako lekorz ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl