20.08.2021, 14:10 | czytano: 9156

Golce na Litwince. Teledysk do Hymnu Górali prawie gotowy (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Na zaproszenie Łukasza Golca, na Litwince w Czarnej Górze stawiło się około 300 osób w ubraniach góralskich. Wzięli oni udział w kręceniu teledysku do Hymnu Górali, którzy bracia bliźniacy z Milówki stworzyli dla Związku Podhalan. - Klip będzie prosty w formie, ale wzruszający, podniosły - mówi muzyk.
Przypomnijmy, iż w 2019 roku bracia Golec wygrali konkurs na hymn góralski. Można go posłuchać w Internecie, ale dopiero po przeszło roku, z powodu pandemii, zaczęły się prace nam oficjalnym teledyskiem do niego. Jego pierwsza część była kręcona w Beskidzie Żywieckim, druga w Tatrach. Wczoraj, na zaproszenie Łukasza Golca, na Litwinkę w Czarnej Górze przyjechało ok. 300 osób ubranych po góralsku, z różnych stron góralszczyzny wschodniej. Na górze, przy krzyżu, z widokiem na Tatry, kręcone były kolejne kadry powstającego video.
- Myślę, że wyszło bardzo fajnie - mówi w rozmowie z Podhale24.pl Łukasz Golec. - Klip będzie prosty w formie, ale wzruszający, podniosły. Mamy już wszystko nagrane, został tylko montaż. Jestem zadowolony ze zdjęć. Udało się nam zgromadzić na obu spotkaniach górali od Śląska Cieszyńskiego, przez Podhale, po Pieniny i Górali Czarnych. Będzie to ukłon w stronę wszystkich górali.

Łukasz Golec zapowiada, że teledysk będzie gotowy do dwóch tygodni. Swoją premierę będzie miał w Internecie, na kanale YouTube.pl.

r/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
profesor21.08.2021, 18:33
Ktoś tu chyba nie ma pojęcia, co to jest hymn. To, co wymyślili Golce to jakieś marne łupu-cupu. Gdzie tu jakiekolwiek cechy hymnu?
zygzak21.08.2021, 16:28
do @ Joanna - w tym lokalnym patriotyźmie nie nic złego, .... bo jest zakorzeniony w szerszym ogólnopolskim Nacjonalizmie - nie widzisz flag państwowych ? Sam nacjonalizm połączony z patriotyzmem to zdrowa miłość i do regionu, i do kraju rodzinnego... Zwłaszcza, że normalny nacjonalizm i patriotyzm nie łączy się z nienawiścią do innych, ani też nie ubliża Mazurkowi Dąbrowskiego. W sumie dla mnie hymnem Górali jest "Góralu czy ci nie żal.." A nawet tata temu został przez Górali usynowiony, a jako polska pieśń biesiadna w niezwykły sposób nobilitowana, kiedy z radością utworu tego słuchał Jan Paweł II i to jakże często w wykonaniu i Górali polskich i ze Słowacji,i Krakowiaków i Ceprów z całej POLSKI... i
Joanna21.08.2021, 10:11
Hymnem gorali jest hymn Polski. Dajcie juz spokoj z tym lokalnym nacjonalizmem.
fk20.08.2021, 15:12
Może wreszcie dotrze do ludzi, że do Związku Podhalan należą nie tylko Podhalanie ale wszystkie 12 grup Górali Polskich.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl