28.08.2021, 11:29 | czytano: 3839

Obwodnica Waksmund-Ostrowsko-Łopuszna: wykonawcę drugiego etapu poznamy najwcześniej we wrześniu

Arch. Podhale24.pl
Po tym, jak poprzednia firma zrezygnowała z budowy drugiego etapu obwodnicy z Ostrowska do Harklowej, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie ogłosił kolejny przetarg.
Wykonawca pierwotnie miał być znany w lipcu, ale od tego czasu ZDW w Krakowie kilkakrotnie przesuwał termin składania ofert przez firmy zainteresowane budową. Aktualny to 6 września.
Inwestycja od początku idzie jak po grudzie. Umowę podpisano w 2016 roku, a obwodnica miała być gotowa w 2019 r.. Pojawiły się jednak problemy z projektowaniem, z uzyskaniem pozwoleń na budowę, a także finansowe, bo ceny materiałów i robót zaczęły gwałtownie rosnąć. To wszystko sprawiło, że firma Energopol wycofała się z kontraktu. Ogłoszono więc nowy przetarg.

Jeśli Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Krakowie uda się we wrześniu rozstrzygnąć przetarg, nowy wykonawca będzie miał 21 miesięcy czasu na budowę nowego odcinka drogi, od granicy Gronkowa z Ostrowskiem do drogi wojewódzkiej w Harklowej (koło stacji paliw).

Od roku gotowy, ale nadal nie oddany do użytku jest pierwszy odcinek obwodnicy - z Nowego Targu do drogi powiatowej między Gronkowem a Ostrowskiem. ZDW w Krakowie od miesięcy boryka się z problemami m.in. związanymi z oświetleniem i uzyskaniem zgody na użytkowanie. Według ostatnich zapowiedzi, droga ma zostać oddana do użytku we wrześniu. Nie wiadomo jednak czy do tego dojdzie, bo termin był już kilkukrotnie przekładany.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
wojtek01.09.2021, 05:55
Wszystkich odpowiedzialnych za taki stan rzeczy powinno się zwolnić.
Bezkarność urzędników powinna też mieć swoje granice.
Reasumpcja31.08.2021, 00:17
Na wybory będzie otwierana...6 km w 7 lat...????????????
furman28.08.2021, 18:39
Wrzesień.Którego roku? Mam sześćdziesiąt lat,koń dopiero trzydzieści dwa lata. Mam zamiar i ochotę pożyć z trzydzieści. Dożyjęmy otwarcia? Zróbcie tą drogę dla mnie, i konia,zlitujcie się (opony w furmance parcieją,podkowy rdzewieją).
w morde28.08.2021, 16:24
nic nie robcie nic nie robcie rowerami sie fajnie jezdzi zero samochodow frajda jak nie wiem co dzieci maja i dorosli nie musza pilnowac ze pod samochod wpadna no jedynie na jednym i drugim koncu przy rondach trzeba stanac na warcie i co znowu na zime bedza droge budowac elegancka pora na budowe
Wojtek28.08.2021, 13:44
Jak to jest : są zgody na budowę, przetargi, wszystko gotowe i inaczej tego nie zrobią. Nie bedą przerabiać. I nie otwarte. Jak prezydent będzie jechał na narty to trzeba te ronda zablokować to może ktoś się opamięta i klepnie pieczątki.
piknie28.08.2021, 12:52
fajna droga nie ma ruchu >>> można po spacerować pospacerować spokojnie
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl