28.08.2021, 14:00 | czytano: 6699

Umorzono śledztwo w sprawie policyjnej organizacji z Nowego Targu

Arch. Podhale24.pl
Prokuratura Rejonowa w Limanowej podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa w sprawie rzekomego przywłaszczenia pieniędzy w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA oddział w Nowym Targu.
Rok temu o swoich podejrzeniach dotyczących finansowych malwersacji poinformowała Prokuraturę Rejonową w Nowym Targu grupa członków IPA. Według nich, w stowarzyszeniu zrzeszającym byłych i obecnych mundurowych mogło dojść w okresie od 2015 roku do lutego 2020 do poważnych nadużyć finansowych. Sprawą, na zlecenie Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, zajęła się Prokuratura Rejonowa w Limanowej.
Jak mówi Mirosław Kazana, szef limanowskiej prokuratury, postępowanie zostało umorzone i nikomu nie postawiono żadnych zarzutów. - Śledztwo zostało umorzone ze względu na brak znamion popełnienia czynu zabronionego i brak danych dostatecznie uzasadniających popełnienie czynu zabronionego - mówi. Prokuratura wyjaśniała m.in. czy doszło do przywłaszczenia pieniędzy, ukrywania dokumentów lub złamania przepisów ustawy o rachunkowości.

- Decyzja o umorzeniu nie jest prawomocna, gdyż zażalenie na nią złożył obecny przewodniczący Regionu IPA Nowy Targ - informuje prokurator Kazana.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
śmiech na sali29.08.2021, 09:13
czemu nie jestem w ogóle zdziwiona? XD
spostrzegawczy28.08.2021, 19:06
Jakie jest powiedzenie? Kruk krukowi oka nie wykole?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl