05.10.2021, 20:27 | czytano: 3513

Przebudowa mostu w Rokicinach Podhalańskich. Mieszkańcy skarżą się na brak przejścia dla pieszych

Fot. Robert Miśkowiec
- Żeby przejść przez skrzyżowanie na drodze wojewódzkiej trzeba złamać przepisy - skarżą się mieszkańcy Rokicin Podhalańskich. Problem był tematem dyskusji na sesji Rady Gminy Raba Wyżna.
Na drodze wojewódzkiej nr 958 trwa remont mostu. Jest sygnalizacja świetlna, obowiązuje ruch wahadłowy. Jednak mieszkańcy mówią, że zapomniano o pieszych. Nie ma bezpiecznego przejścia przez drogę wojewódzką.
Sprawę, na ich prośbę, poruszyli radni. Pojawiły się apele i prośby o zorganizowanie bezpiecznego przejścia dla pieszych. - Nie uwzględniono przejścia z Rokicin w stronę Raby. Sprawę zgłaszali mi mieszkańcy. Jest niebezpiecznie i apeluję do inwestora o wydzielenie bezpiecznego przejścia - mówił przewodniczący rady gminy Robert Wodziak.- Żeby przejść na drugą stronę, trzeba złamać przepisy. Jest zła organizacja ruchu na tym skrzyżowaniu - mówił jeden z radnych.

Pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa mają policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju. Do przeprowadzania pieszych przez drogę została też specjalnie przeszkolona osoba, ale Urząd Gminy w Rabie Wyżnej ma się zwrócić o rozwiązanie problemu do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie.


r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Stan medes07.10.2021, 10:46
Nikt w rokicinach nie widzi jak dziurawa jest droga do qury do rokicin niema chodnika ani poboczy dzieci musza uciekać do fosy jak jedzie ciężarówka a kanalizacja płynie fosa i nikt się nie kwapi żeby robić kanalizacje
Nie nowość07.10.2021, 00:49
Jak patrze na budowę odcinka drogi biegnącego od Chabówki aż po Rabę, oraz remont torów kolejowych, ze szczególnym uwzględnieniem przejazdów na nich biegnących...widzę esencje państwa polskiego. Niekompetencja, syf i brak odpowiedzialności na każdym kroku. Ludzie sobie auta poniszczyli na tym niekończącym się placu budowy, stracili czas i nery by przebrnąć przez ten mordor, a władze nie ponoszą ŻĄDNEJ odpowiedzialności tylko leją wodę, albo nabierają jej do pysków -polska.
Buka06.10.2021, 11:30
Ciekawe, czy roboty zakończą się do 2030 roku?
Jeden pracownik pracujący przy tym remoncie pojawiający się z 2 razy w tygodniu, to troszkę za mało.
Czasami w piątek pojawi się ciężarówka o godzinie 16:00 kierowca parkuje na placu budowy idzie do piekarni i kończy pracę :D
Fbb105.10.2021, 22:28
Ten remont odcinka drogi wojewódzkiej od Chabówki po Rabę to mistrzostwo świata. Albo urzędnicy śpią przy tworzeniu ram czasowych przetargów albo naprawdę nie wiedzą po co tam siedzą. Ten nieszczęsny most jest robiony już rok i końca nie widać, a z drogą robią ciut krócej ale też to idzie tak nieporadnie, partacznie.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl