15.10.2021, 18:46 | czytano: 2627

Policja podsumowuje drugi tydzień służby policyjnego Sokoła z TOPR-em (zdjęcia)

zdj. KPP w Zakopanem
ZAKOPANE. Od początku miesiąca policyjny W-3 Sokół - stacjonujący w bazie w Krakowie - dwoma pilotami z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP oraz 3 lotnikami z Sekcji Lotnictwa KWP pomaga toprowcom w akcjach ratunkowych prowadzonych w Tatrach.
Zakopiańska Policja pokusiła się o podsumowanie nie tyle całych dwóch tygodni, co ostatnich kilku dni.
"W ubiegłotygodniowej zmianie udział brało czterech policjantów - pilot oraz dwóch mechaników z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz pilot z Zarządu Lotnictwa Policji Głównego Sztabu Policji KGP. W piątek na prośbę GOPR przetransportowano starszą kobietę z rejonu Obidza Przysłop w rejonie Szczawnicy do szpitala w Nowym Targu z podejrzeniem udaru.W sobotę z kolei załoga śmigłowca podjęła działania ratownicze w stosunku do trzech osób w okolicy Pięciu Stawów oraz Czerwonych Wierchów. Wśród nich znalazł się turysta, który schodząc ze szczytu Małołączniak, potknął się i upadł na ostre skały doznając groźnej rany podudzia.

Od niedzieli do środy policyjny śmigłowiec nie brał udziału w akcjach ratowniczych, co nie oznacza, że nie odbywał lotów. W tym czasie w lotach szkoleniowych swoje umiejętności szlifowały załogi lotnicze, złożone z policjantów i toprowców, a do działań wprowadzani byli kolejni policyjni piloci" - czytamy w relacji.

Policyjny W-3 Sokół będzie pod Giewontem do końca października. Zastępuje śmigłowiec TOPR, który poddawany jest przeglądowi technicznemu.

s/ zdj. KPP Policji w Zakopanem
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl