15.10.2021, 19:11 | czytano: 8229

Miasto ma kłopot z podwyżką cen gazu ziemnego

zdj. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Do ogłoszonego postępowania w trybie podstawowym na kompleksową dostawę gazu ziemnego wysokometanowego obejmująca sprzedaż oraz dystrybucję gazu do jednostek Miasta na cały przyszły rok - zgłosiła się tylko jedna firma. Jej oferta to prawie 2 mln zł.
Cena gazu ziemnego wzrosła z 0,07885 zł/kWh netto na 0,42612 zł/kWh. Ta podwyżka to nie tylko kłopot dla pojedynczych odbiorców, ale i dla samorządu.
- Złożona została oferta przez PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o. o. z Warszawy - wyjaśniał radnym Grzegorz Watycha. - Cena to 1 993 464,95 zł. Trwa weryfikacja złożonej oferty. Musimy podjąć decyzję, czy będziemy ponawiać zapytanie ofertowe, czy szukać sposobu na znalezienie w budżecie większych środków - dodał burmistrz.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
przezorny17.10.2021, 07:47
trzeba mieć dywersyfikację..czyli mozliwośc palenia z kilku żródeł..ja mam gaz bez miejskiej dotacjii i piec węglowo drzewny którym pale od góry i kopce mniej niż sąsiad starym rozregulowanym piecem na eko groszek..
fred17.10.2021, 05:48
A Tak samo w gminie Lipnica wójt chce zakładac gaz bo ekologicznie a bieda w Lipnicy się pokazuje.pierszej kolejnosci by gmina pomyślała o wodociągu a nie o gazie,a co do kanalizacij to masakra przepopownia i z niej odpływ do rzeki Lipnicanka.
dzień dobry16.10.2021, 18:54
Tak powinien brzmieć ten artykuł:
Miasto ma kłopot z podwyżką cen gazu ziemnego ponieważ mieszkańcy, którzy za namową władz miasta wymienili stare piece na gazowe zablokowali wyjście z budynku UM. W budynku od czterech dni przebywa Burmistrz wraz ze swoją świtą. Mieszkańcy czują się oszukani i są coraz bardziej zdeterminowani.
papieros16.10.2021, 17:14
czas kupić nowego kopciucha!!!
dobra rada i od dziada16.10.2021, 17:07
Panie Burmistrzu nic nie trzeba szukać, tylko trzeba zrobić to, co zrobią ci, co za Pańską namową (czytaj przymusem) wyrzucili piece węglowe i podłączyli się do gazu. Ustawią temperaturę na 15 stopni, założą kurtki, grube skarpety, usadowią się w jednym pokoju iiiiiiiiiiiii, byle do wiosny.
Gazda16.10.2021, 15:23
Ktoś tu napisał że drogi gaz , no drogi , jest to niewatpliwie zasługa , po kolei: ruskiego dostawcy , UniE, czyli chorych umysłów urzędników umysłowo, okradajacych zwykłych ludzi,ale jest przecie jest cena , no i własny rzad na końcu, jaki by Nie byli komuniści Czy twz prawicowcy z Jak to moja wnuczka powiedziała skręcajacy w lewo. Przecie ile byli gazu wczoraj tyle gazu dzisiaj , no chyba że wziaść puste zbiorniki w Czechach , Niemcach w Rosji ,zasilajace Europę specialna polityka a Putina przed zima, a nasi podopieczni /Jak kto Nie wie , to szmaciarze polityczni/ zawsze jednego, jacy to dobrodzieje i Jak ?walcza ? o obniżenie cen, które potem sa duże, to się skończy źle dla wszystkich, dlaczego polityków i urzędników podwyżki Bardzo mało dotycza ? bo grabia ludzi te nowoczesne zbóje, musza sobie przypomnieć dlaczego wybuchła rewolucja we Francji, która po 10 latach dopiero przerwał Bonaparte, wycieli połowę pasożytów , ale połowę bo ci obecni nie wzieli się znikad
Jan16.10.2021, 13:41
Ogrzeweanie gazowe i tak taniej wychodzi niż węglem, bo węgiel podrożał i to bardzo Do 2023 wszystkie kopciuchy maja byc zlikwidowane i chwała Bogu,już niedługo będziecie nas wędzić
Chłop ze wsi NT.16.10.2021, 11:37
To nie miasto ma kłopot bo nie płaci ludziom za gaz tylko podnosi maksymalnie podatki. Kłopot to mają ci mieszkańcy którzy dali się omotać żeby zlikwidować wcześniejsze ogrzewanie i zamontować gaz a teraz będą płakać jak dostaną rachunki za ogrzewanie. Ktoś powinien za to ponieść odpowiedzialność!
pp16.10.2021, 11:15
Zielony ład FIT55 to wszystko ideologie i programy teczowej UE.Przeciez programy narzucone przez Bruksele sa wdrazane przez rzady panstw ,a w przypadku braku akceptacji sa zarzuty ze to polexit ! Tam jest zrodla tej zmiany ,ktore ciagna spoleczenstwa do ubustwa i biedy.Wpierw duza podwyzka pradu, a potem programy wsparcia czyli trzeba zebrac od panstwa zapomoge .Wpierw zabiorą w podatkach ,a potem troche oddadza!Dzis Rosja majac 42% złoz swiatowe gazu razem z Niemcami moze szantazowac Europe,Biorac pod uwage, ,ze zachod jest bogatszy lepiej sobie poradzi niz Polacy i biedniejsze kraje! Przeciez to teczowi komunisci wprowadzili kontrakty na CO2, ktore dzis tak oddzialywuja na wszystkie ceny ! Przyczyna drozyzny to dzialania UNII Teczowej i chorej ideologii ocieplenia klimatu.Pamietam dziure ozonowa komunikaty pytam kto dzis o tym pamieta .Wielkie klamstwo aby wymienic lodowki potem byly zarowki itd!
Swój chłop16.10.2021, 10:23
Dalej patrzcie w telewizory tvny, tvp i inne polsaty słuchajcie propagandy. Ekoteroryści gdzie teraz jesteście? Rok temu pisałem na tym forum że Polska jeszcze zapłacze za węglem. Jak się skończy prąd z węgla to dopiero będzie drogo- módlcie się żeby ktoś w końcu w tym kraju poszedł po rozum do głowy bo bez własnego węgla będziemy dziadami Europy z eko certyfikatami. A panu burmistrzowi polecam mój komentarz pod artykułem o uchwale antysmogowej dla Nowego Targu może teraz go zrozumie. Przecież Unia za uchwałę antysmogową ma dać miastu eurosy- to już wiadomo że pójdą na drogi ruski gaz tylko co jak bilans wyjdzie na minusie. A ciepłownia miejska to kiedy przechodzi na gaz?wasze biznesplany trzeba chyba zmienic i stawki za ciepło chyba też. Krótkowzroczność polityków jest przerażająca.
Podatnik16.10.2021, 10:16
Hehehe se kupiłem drewno, i se będę palił w kominku, piekł grule, kiełbasę, Byle zima dopisała, tak że 2 metry śniega i minus 30 ,hej niech się darzy, niech żyją złodzieje okrągłego stołu.
PL16.10.2021, 10:04
Zeszłego roku rząd PiS w TVP ogłosił niezależność dostaw gazu od Rosji, mieliśmy kupować bardzo tani gaz z USA. Do do tego taniego gazu trzeba wspomnieć o szybko rosnących zarobkach i dobrobycie wśród społeczeństwa (13-14, 500+, 300+itd..) Jak głosi TVP ''Polaków stać na więcej'' Dlatego dziwi mnie że społeczeństwo narzeka zamiast honorowo zapłacić za podwyżki wszystkiego. Co to jest tysiąc złotych mniej albo więcej opłat?
W artykule mowa o problemach związanych z podwyżkami cen gazu, a przecież w TVP mówiono o niewyobrażalnie większych sumach pieniędzy jakie trafiają w ręce samorządów.
Jaki wiec macie problem z kilkudziesięcioprocentowymi podwyżkami ??

Macie dokładnie to na co żeście głosowali.....
Jan16.10.2021, 09:57
Dziwne,bo podwyżki gazu są za rządów PiS który rządzi juz 6 lat,a obwiniacie PO.Nie tylko gaz ,ale prąd, benzyna,żywnosc ,materiały budowlane,mieszkania, czynsze - wszystko drożeje i inflacja szybuje,już 6% ,rządzi PiS , a jak zwykle obwiniacie Tuska.To kto tu do diaska rządzi tym krajem?? Poczekajcie jeszcze trochę i kawa wam sie w .... zagotuje. Sześć lat, wystarczyło sześć lat, żeby PiS pogrzebał ten kraj w ruinie ./ Dali radę - jak zapewniała Szydło, ze dadzą radę. Wierzcie dalej w te brednie i kłamstwa Morawieckiego i Glapińskiego,jak to świetnie jest w portfelu pąństwowym. Będzie jak za Gierka,dodrukowywanie pieniędzy- juz to robią i wielki dług,który spłacać będą jeszcze Wasi wnukowie.Tak już kiedyś było. Do mniej rozgarnietych i słabiej "cytatych" powiem, ze to co tu pisza nie dotyczy odbiorców indywidualnych a jednostek miejskich,czyli urzędów, szkół itd,chociazpodwyżkac dotknie równiez indywidualnych - ale tu podziękujcie kaczorowi , morawieckiemu i innym pisowcom- wszak to wasi umiłowani.
hary16.10.2021, 07:09
Drogo to będzie ale po nowym roku . Czyste nie powietrze , ale portfele .
Myśliciele15.10.2021, 23:59
Stary gumiok siedzi w koncie . Ceko na lepse casy. Jak daliście się ....
Naciągnięta15.10.2021, 23:49
Idziesz do urzędu to cie zachęcają. A jak przyjdzie rachunek to cie w .. mają. Precz z PO.
Nie dałem się nabrać15.10.2021, 23:36
Kłopot? Mieszkańcy zostali oszukani. Ta partia tylko okłamuje. Jak trzeba zachęcać to PO ale jak podwyżki to PIS. Szkoda że aż tylu mamy "oszukanych" ludzi w mieście.
kupie plytki + kafelki15.10.2021, 22:49
@nowotarzanin kup BTC na double topie :D jeszcze gaz pojdzie w gore stety
kalkulator15.10.2021, 22:48
@Obserwator
"Wydaje się że maksimum już jest za nami." - Tobie się WYDAJE ? - to dopiero początek podwyżek. Mamy szalejącą inflację rzędu ponad 20 % - odsyłam do raportu prof. Konrada Raczkowskiego. Wszystkie podwyżki - nowe łady, to aneksy do wszystkich 500, 300 plusów, 13 - 14 emerytur, wszelakich tarcz dla niektórych przedsiębiorstw, przedsiębiorców. Nierząd musi odzyskać od ludzi - przedsiębiorstw grubo ponad 200 a może i więcej miliardów zł "wpompowanych" w gospodarkę poprzez decyzje j. w. i inne. Jak paliwo pójdzie jeszcze bardziej do góry, to pójdą ceny wszystkich towarów dowożonych do sklepów transportem samochodowym. Jak nie będzie co do garnka włożyć, to może ludziom wreszcie otworzą się oczy.
Do julian15.10.2021, 22:43
Do julian. Ja akurat robię odwrotnie co ksiądz każe.
ciekawy15.10.2021, 22:34
Gdzie teraz są ci ekoterroryści którzy forsowali zmianę ogrzewania z tradycyjnego, drzewo - węgiel, na gaz - prąd ? Nie trzeba być jasnowidzem, by przewidzieć powrót do tradycyjnego ogrzewania, bo kogo będzie stać na ogrzanie domu gazem, prądem przez sezon grzewczy w koszcie 6 - 7 tysięcy złotych i więcej ? Oby tylko na tym się skończyło i żeby nie okazało się, że trzeba do lasu po szyszki chodzić, żeby ogrzać dom - ugotować posiłek.
Sikiera15.10.2021, 22:29
No i niek spróbujom rusyć mój kominek w saloniy abo mój piec co se suchymi kłoteckami w nim pole jak ziomb na polu, to sikiera pudziy w ruch!
Obserwator15.10.2021, 22:24
1. Na rynku gazu jest spekulacja
2. Firmy gazowe padają co rusz więc malo prawdopodobne aby ktoś inny złożył oferte.
3. Zawrzeć umowę na kwartał i powtarzać przetarg lub renegocjowac ceny kwartalnie bo gaz już zaczyna taniec na giełdzie więc będzie taniej. Umowa na rok przy tej cenie to strzał w kolano. Wydaje się że maksimum już jest za nami.
Anty Bolek15.10.2021, 21:58
Dobrze , że został kopciuch .
Wyrocznia15.10.2021, 21:01
Gratuluję wyborcom POPiSu i reszty bandy okrągłostołowej szalejącej inflacji. Niezły polew mam z was. Szkoda tylko, że wasza głupota ma szkodliwy wpływ ekonomiczny na pozostałą garstkę zdrowo myślących ludzi w Polsce.
julian15.10.2021, 19:42
Ludzie ja nie rozumiem czy wy sie z choinek urwalisci czy juz slepo wierzycie we wszystko to co powiedza zawodowi klamcy czyli poliitycy LUDZIE wierzycie kosciolowi nie bylo by mozliwosci zniszczenia calej gospodarki bez ugody z kosciolem wszystko bedzie drozec a spytajcie sie zusu jak bedzie wygalal system emerytalny dzisiejszych 30 , 40 latkow jak jest najwieksza w histori depresja demograficzna na nastepny rok znow pojdzie gaz w gore tylko 2 razy wiecej jak dzis POWODZENIA JANUSZE
Realista15.10.2021, 19:22
Tu zmuszają do wymiany pieców, gdzie alternatywą miała być niższa cena gazu, a tu zaraz kogo będzie stać na grzanie gazem ???
Czy to jest alternatywa do zachęty - jak dla Mnie / NIE !!!!
nowotarżanin15.10.2021, 19:16
I co teraz Panie Watycha, co powiecie tym co od lat na gaz namawiacie? Co mają zrobić Ci coś się dali namówić? Wam urzędnikom wszystko jedno że drożej, na nagrody kasa i tak na pewno na koniec roku się znajdzie, a my co mamy zrobić?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl