03.11.2021, 17:37 | czytano: 3431

Modernizacja i przebudowa ronda Armii Krajowej potrwa dłużej, niż zakładano (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Początkowo zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca kolejowego miała obowiązywać przez 3 tygodnie. Teraz wiadomo już, że przebudowa ronda Armii Krajowej potrwa nieco dłużej. Andrzej Haładyna z Wydziału Strategii i Rozwoju zakopiańskiego Urzędu Miasta zapewnia, że na Boże Narodzenie ruch zostanie puszczony po nowym rondzie.
Obecnie zamknięta została ul. Jagiellońska, a na ul. Henryka Sienkiewicza ruch odbywa się w dwóch kierunkach. Przejście dla pieszych z Chramcówek na Jagiellońską poprowadzone zostało szerokim łukiem obok baru FIS.
- Roboty okazały się bardzo skomplikowane. Wymieniana jest cała infrastruktura podziemna, co wymaga dłuższego czasu na przebudowę i modernizację. Takie prace są najtrudniejsze. "Pod ziemią" zdarza się, ze znajdujemy instalacje, których nie ma na mapach. Na pewno do końca listopada będziemy musieli jeszcze tak funkcjonować (chodzi o zmianę organizacji ruchu - przyp. red.) - mówi naczelnik Haładyna. I dodaje, że na Święta Bożego Narodzenia położone zostaną już co najmniej dwie warstwy asfaltu i można będzie puścić ruch kołowy po nowym rondzie.

Potem przyjdzie czas na prace wykończeniowe, położenie wierzchniej warstwy ścieralnej, bitumicznej, roboty wokół ronda - chodniki, oświetlenie, zieleńce - ale to już wykonywane będzie wiosną przyszłego roku.

Do grudnia tego roku gotowy mają być także główne wloty na rondo od ul. Jagiellońskiej i Kościuszki. Termin zakończenia całej inwestycji to rok 2022.

W tym rejonie trwa także budowa parkingu wielopoziomowego, na który wjazd poprowadzony będzie z ul. Jagiellońskiej. - W tym roku gotowe będą fundamenty i ściany pierwszej kondygnacji, a jak aura pozwoli także pierwszy strop. Całość obiektu powinna być gotowa koło maja przyszłego roku - mówi Andrzej Haładyna.

pks/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ja03.11.2021, 19:57
Jak wtopa to na strzał wystawiony został Naczelnik. A gdzie się zgubił wszystkowiedzący Tomasz...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl