10.01.2022, 15:41 | czytano: 4302

Wybory rektora "Podhalańskiej" zawieszone

NOWY TARG. Nie odbędą się zaplanowane na 31 stycznia wybory rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej.
- Zgodnie z opinią radcy prawnego, w pierwszej kolejności należy uzupełnić składy osobowe Senatu PPUZ oraz Kolegium Elektorów - informuje Anna Gródek z PPUZ.
5 stycznia ogłoszono kalendarz wyborów rektora PPUZ, ale decyzją dr Małgorzaty Wesołowskiej, przewodniczącej Komisji Wyborczej, został on zawieszony. Wybory do Kolegium Elektorów i Senatu odbędą się w dniach 24-28 stycznia. - Po uzupełnieniu składów Senatu oraz Kolegium Elektorów, zostanie ogłoszony kalendarz wyborczy wyborów uzupełniających rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu na kadencję 2020 – 2024 - dodaje Anna Gródek.

Przypomnijmy, iż 21 grudnia, decyzją Kolegium Elektorów, dr hab. Robert Włodarczyk, prof. uczelni, został odwołany z funkcji rektora. Jego obowiązki przejęła tymczasowo dr Maria Zięba.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wypowiedź wspólna pracowników i studentów.14.01.2022, 22:25
Dr Zięba cięła koszty wszystkim a sobie naliczała dodatkowe wynagrodzenie za godziny nadliczbowe a dr Włodarczyk jest sam sobie winien bo jej słuchał i był zaślepiony niby jej "niby" uczciwością.
To koszmar co ona zrobiła i do czego przekonała członków Senatu.
Cierpi na tym dobro Uczelni - cała Polska teraz śmieje się z Nowego Targu i jej Uczelni, która była jedynym miejscem zdobycia wykształcenia i podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych dla młodych ludzi.
PPUZ14.01.2022, 22:19
W końcu dr M. Zięba z jej chorymi pomysłami ustąpiła.
Źle traktowała pracowników - próbowała zaoszczędzić i pozbawić pracowników PPUZ resztek szacunku do siebie i swojej wykonywanej pracy tnąc koszty nie tam gdzie trzeba (chciała pozbawić pracowników premii za wykonywaną pracę).
Podpowiadała i sama cięła wynagrodzenia pracownikom na umowę zlecenie (czego ja też padłem ofiarą)- dlatego musieliśmy zrezygnować ze swoich pełnionych obowiązków poza godzinami pracy.
W obecnych czasach gdy inflacja szaleje to ona proponowała obniżała stawki wynagrodzeń o 1/3 - do tego przekonała też byłego Rektora dr Włodarczyka, który jej wierzył.
Potem przez nią został pozbawiony stanowiska (przez jej podstępne działania) - ufał jej a ona po jednym nieporozumieniu zorganizowała wszystko aby pozbawić go stanowiska!
Tak nie postępuje nawet pielęgniarka - kto nazwał ją pielęgniarką to jest w dużym błędzie.
MEiN14.01.2022, 22:05
Pielęgniarka = dr Zięba = koszmar dla tej Uczelni.
Nielegalnie zajęła stanowisko p.o. Rektora.
Wszystkie jej decyzje są unieważniane i nieprawomocne z tego co widzę na BIP'ie Uczelni PPUZ.
Kanclerz Uczelni przesyłał do pracowników Uczelni informację, że p.o. Rektor to dr Maria Zięba i przekonywał pracowników Uczelni, że ta pielęgniarka pełni funkcję p.o. Rektora.
To staruszek, który nie umie czytać ze zrozumieniem pism i decyzji z MEiN.

Na dzień dzisiejszy wszystko się wyjaśniło i p.o. Rektorem jest dr Bianka.

Czy komuś się to podoba czy nie taka jest decyzja MEiN.
Dla mnie wszystko jest jasne - prawo jest jedno - Uczelnia podlega pod MEiN i to tam zweryfikowano wszystkie przesłane dokumenty / informacje i po przeanalizowaniu wszystkich dokumentów wydano jednoznaczną decyzję:
p.o. Rektora jest Bianka Godlewska-Dzioboń.
Tylko nie pielegniarka12.01.2022, 22:26
Niech się pospieszą bo się pielęgniarka na dobre rozsiądzie na stołku i kto ja potem ruszy?
menageros10.01.2022, 22:12
No, to kto tam jest tym Rektorem w końcu? Może niech nie wybierają już bo jak dojdzie trzeci to się na pewno nie dogadają :)
f1610.01.2022, 19:35
Na tej skompromitowanej uczelni to chaos, chaosem pogania. Może ją zlikwidować i zrobić tam schronisko dla psów no i miejską bibliotekę?
ciekawostka10.01.2022, 16:37
Organy są w niewłaściwym składzie by powołać nowego Rektora ale by odwołać starego to skład był prawidłowy?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl