21.01.2022, 19:36 | czytano: 23711

Prof. Stanisław Hodorowicz odpowiada na słowa dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń

zdj. Piotr Dobosz
Twórca i pierwszy rektor Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu odniósł się, za naszym pośrednictwem, do słów pełniącej obowiązki rektora "Podhalańskiej" na temat spotkania i wizyty w Ministerstwie Edukacji i Nauki. W swojej odpowiedzi na jej oświadczenie wskazuje, że podała ona nieprawdziwe informacje.
Odpowiedź prof. Stanisława Hodorowicza na oświadczenie dr Bianki Godlewskiej z 19 stycznia zaprezentowane w artykule pt:. Dr Bianka Godlewska-Dzioboń wydała oświadczenie: "Mam wsparcie policji w celu wejścia na teren uczelni":

"Szanowni Państwo,
W skierowanym do Państwa i podanym do publicznej wiadomości w mediach komunikacie autorstwa dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń, między innymi czytamy:

W dniu 18.01.2022 r. Minister na spotkaniu ze Stronami konfliktu, tj. dr Marią Ziębą, prof. Stanisławem Hodorowiczem i prof. Anna(ą) Mlekodaj oraz dr Bianką Godlewską-Dzioboń, potwierdził, po raz kolejny, że pełniącą obowiązki Rektora Uczelni jest dr Bianka Godlewska-Dzioboń. Wobec tego (…).

Jako osoba z imienia i nazwiska wymieniona stwierdzam, że przytoczone zdanie jest nieprawdziwe bowiem:

1. Nie byłem i nie jestem stroną konfliktu, a co najwyżej mediatorem. O wystąpienie w tym charakterze poprosił mnie najpierw Przewodniczący Rady Uczelni, a następnie dr Maria Zięba. Uważali, że powinienem to uczynić jako twórca Podhalańskiej Wyższej Szkoły Zawodowej i wieloletni jej rektor.

2. Nieprawdziwym jest stwierdzenie, że doszło spotkania z Panem Ministrem (chodzi o Sekretarza Stanu Wojciecha Murdzka) w podanym składzie. W spotkaniu uczestniczyli wyłącznie Pan Minister, Senator Profesor Józef Zając i ja.

3. Nieprawdą jest, że doszło do spotkania dr Marii Zięby i prof. Anny Mlekodaj z Panem Ministrem.

4. W toku mojej rozmowy Pan Minister wyraził oczekiwanie Ministerstwa na jak najszybsze przeprowadzenie wyborów rektora Uczelni i przypomniał treść swojego pisma z dn. 11 stycznia 2022 r. w którym czytamy: (…) aby uniknąć ewentualnych wątpliwości i zarzutów co do prawidłowości wyborów rektora i w dalszej konsekwencji - prawidłowości funkcjonowania Uczelni, Ministerstwo zaleca m.in. nieprowadzenie do zakończenia wyborów rektora, żadnych zmian w strukturze organizacyjnej uczelni, które mogłyby mieć wpływ na liczbę elektorów. Analogicznie, zasadne byłoby powstrzymanie się przez osobę pełniąca obowiązki rektora od dokonywania zmian personalnych, które mogłyby być odebrane jako próba wpływu na wynik wyborów.
5. W toku rozmowy Pan Minister tylko stwierdził, że w świetle dostarczonych przez dr Biankę Godlewską-Dzioboń dokumentów jest Ona pełniącą obowiązki rektora, ale równocześnie podkreślił, że oczekuje na stosowne dokumenty potwierdzające umocowanie w tej roli dr Marii Zięby. Równocześnie poprosił o ich analizę i wyrażenie opinii przez Pana Senatora Profesora Józefa Zająca.

6. Panu Ministrowi przekazałem listę uznania dr Marii Zięby w pełnieniu funkcji rektora przez członków społeczności akademickiej (liczyła ona w tym momencie dwieście kilkadziesiąt podpisów). Podkreśliłem, że dalej trwa zbieranie tych podpisów.

7. Pan Minister oświadczył, że w możliwie najkrótszym czasie dojdzie do Jego spotkania z dr Marą Ziębą.

8. Pragnę także poinformować, że ostatnie zdanie z opinii Pana Senatora Prof. Józefa Zająca z dn. 19 stycznia br. brzmi: „…Jednocześnie pragnę podkreślić, że po przeanalizowaniu przekazanej mi przez członków społeczności PPUZ w Nowym Targu dokumentacji oraz udzielonych informacji, w mojej ocenie nie doszło do skutecznej zmiany na stanowisku Prorektora ds. studenckich i kształcenia, stąd też funkcję tą nadal pełni dr Maria Zięba, pełniąc tym samym obowiązki Rektora Uczelni, do czasu wyboru nowego Rektora kadencji 2020-2024”.

Z poważaniem Prof. dr hab. Stanisław Hodorowicz

opr. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
IPN23.01.2022, 16:40
A co profesor robi w rektoracie? Chyba że to stare zdjęcie ale patrząc na zatroskanie w oczach o dobro społeczności to chyba świeżutkie :) To właśnie jest to jego trzymanie się z dala od spraw uczelni. Jest jak u siebie, myśli o sobie i działa wciąż dla dobra (swojego). Pamiętamy to najbardziej jak załatwił prof. Gulaka (sąd uchylił). Teraz rozpracował prof. Włodarczyka (pomijając czy słusznie czy nie - sąd oceni). Pozbawia uczelnię samorządności kierując z tylnego siedzenia (senatorami, elektorami, studentami). Zapytajcie na tych planowanych debatach czy doradcą nowego rektora będzie stary Stanisław? Wtedy się wam wszystko rozjaśni bo odpowiedz jest jednoznaczna - TAK.
I w tym momencie pojawiają sią dwa scenariusze, na najbliższe lata, albo macie rektora Stanisława (z tylnego siedzenia) albo macie Rektora odwołanego z uwagi na plagiaty, aferę obyczajową czy inną w myśl zasady "dajcie mi człowieka, a ja znajdę paragraf".
O zgrozo23.01.2022, 12:03
Panie prof. HODOROWICZ Bóg Pana ukarał, odebrał honor i rozum, nie wiem co takiego Pan zrobił.
1. Zaczyna Pan w spór wplatać ulicę i zagranice
2. Co ma z tym wspólnego jakieś senator.
3. Jaką legitymację posiadała p Mlekodajka udając się do ministerstwa
4. Jaką legitymacje miała p. Zięba udając również do ministerstwa skoro wcześniej Ministerstwo jednoznacznie się wypowiedziało, że BGD jest p.o. rektora.?

5. J
Której strony był Pan mediatorem, jak rozumiem mediator powinien reprezentować dwie strony, czy strony prosiły o włączenie w p. senatora Zająca w spór, jeżeli nie to co chciał Pan osiągnąć.
6. Rodzi się pytanie skąd Pan senator wywodzi sobie prawo do oceny sytuacji.
7. Czy Pan senator reprezentuj klany rodzinne na uczelniach.
zawłaszczające uczelnię.
obserwator23.01.2022, 11:29
do dega
Jest taka opowieść jak młodzi chłopcy szli się ,,poczęstować,, jabłkami w parafialnym sadzie.
Puenta opowieści była taka ,,nie o te jabłka chodzi, ale po coś tam wloz,,

A większość komentarzy po prostu wyjaśnia sytuacje, kto z kim i dlaczego.
dega23.01.2022, 09:44
Pomimo poniższego hejtu w kierunku prof. Hodorowicza tekst mówi nie o profesorze, a:
1. BGD w oficjalnie wydanym oświadczeniu o spotkaniu z Ministerstwie minęła się z prawdą. Fakty były inne, oficjalne oświadczenie opisywało sytuację, która nie miała miejsca.
2. Senator prof. Józef Zając, który był na spotkaniu w Ministerstwie po zapoznaniu się z dokumentacją stwierdził w swojej opinii dla Ministerstwa: "nie doszło do skutecznej zmiany na stanowisku Prorektora ds. studenckich i kształcenia, stąd też funkcję tą nadal pełni dr Maria Zięba, pełniąc tym samym obowiązki Rektora Uczelni, do czasu wyboru nowego Rektora kadencji 2020-2024".

Chyba poniższe pomyje wylane tak obficie mają na celu odwrócenie uwagi od powyższych informacji.
Emil22.01.2022, 22:45
Bardzo dobrze, że Pan prof. Hodorowicz potwierdzenia w tym wywiadzie, że osobą p o rektora jest BGD.
Reszta wywiadu to nie udolne i nic nie wnoszące paplanie.
Jeżeli ma Pan dobre intencje, to należy wyciszać emocje.
Na nic nigdy nie jest za późno.
Biba22.01.2022, 17:41
Tak Pati, nie wiem jak u ciebie z kulturą osobistą ale wykształcić się nie zdążyłaś.
pamiętamy22.01.2022, 14:16
Pan Profesor chyba znowu coś przespał,tak jak bycie senatorem.Czy pani Jagna już interweniowała?
pałka zapałka - refleksja22.01.2022, 14:05
Ej wyhamujcie ten hejt na osobie prof. Hodorowicza. Możecie go nie lubić, wypisywać niezliczone bzdury, pluć, zarzucać mu wszystkie nieszczęścia Podhala, ale brak poszanowania do jego pozycji naukowej, mądrości i zasług obnaża jedynie Wasz prymitywizm i kompletne zdziczenie obyczajów. Cóż, taki świat w otoczeniu buraków i cebuli, i takie polskie trendy Januszy i Grażyn zadowolonych jedynie z siebie i nikczemnych oszczerstw.

Niestety nic nie bierze się z nikąd. Zapewne to wzorce osób hołdujących zasadzie, że cel uświęca środki czy raczej po trupach do celu. Skąd my to znamy i jaką postać można im przypisać musicie sobie odpowiedzieć sami.

BGD, która Hodorowiczowi zawdzięcza wszystko na drodze swojej *** kariery. Nowotarżanie i Podhalanie zawdzięczają mu jeszcze więcej. Utworzenie na intelektualnej pustyni regionu szkoły, która w dalszym ciągu może stać się lokalną Alma Mater kształcącą młodych ludzi szukających swojego miejsca w życiu.

Tylko ludzie podli nie mogący tego dostrzec, doświadczyć, zrozumieć zachowują się irracjonalnie, przypominając pewną małpę, która dorwała się do brzytwy. Trwaj chwilo... Obcy jest im rozwój i szanse jakie daje wiedza. Jest dobrze jak jest. A każda wojna daje satysfakcję, bo można zrekompensować własne kompleksy i podłość. Wystarczy im przecież zatęchły słoik, w którym można pobabrać się resztkami pokarmu i w zgodzie z własnym instynktem poszukać kolejnej ofiary do publicznej egzekucji.

Sugerowanie zaś jakoby to Hodorowicz był przyczyną obecnego kryzysu jest równie niedorzeczne co nieuprawnione, ponieważ to sama społeczność akademicka (studenci, nauczyciele, administracja) opowiedziała się za rozwiązaniem eliminującym kreowaną miesiącami patologię przez Włodarczyka, Godlewską i nieliczną grupą ich sojuszników. Taka jest prawda, z którą jak widać nie wszyscy chcą się pogodzić szukając wsparcia u samego Ministra, który w tej materii nie ma nic do powiedzenia. A wymachiwanie świstkiem papieru z podpisem takiego czy innego urzędnika jest świadectwem bezsilności i ubeckiej manipulacji. Sama forma tych dokumentów też woła o pomstę do nieba, bo nie wiadomo czy redagował to analfabeta czy pijany kancelarzysta. I to niby ma być ta przepustka do odpowiedzialności? Pusty śmiech i zgroza, gdzie przyszło nam żyć i od jakich ludzi ma zależeć nasza przyszłość.

Pax diablęta, pax!
Stara baba co zymbów ni ma22.01.2022, 14:01
Jak to niewiele potrzeba aby objawiły się charaktery "ludzi związanych", którym "się należy" to i owo. Głównie stołki, a także kasa i splendor (wynikający z: profesury, docentury, magisterki, członka założyciela, doradcy, eksperta, innego pomagiera). Minister powinien wprowadzić zarząd komisaryczny. Komisarz powinien pozostawić tylko tych, którzy są na etacie i pracują, to dostają kasę. Resztę towarzystwa zapisać na tablicy pamiątkowej, którą poświęci odpowiedni rangą klecha i tyle. A tak między wierszami: Gombrowicz wyje z uciechy. Nie sądzicie???
Pati22.01.2022, 13:51
Tu wyraźnie widać ,że kultura osobista nie ma nic wspólnego z wykrztałceniem.
Profesor wdaje się w pyskówkę i to w mediach.
Wstyd !!!
Student22.01.2022, 13:46
Brawo Rafael! Wreszcie cała prawda wychodzi na jaw.
Aaa22.01.2022, 13:46
Szanowna pani BGD jak najszybciej dyscyplinarka dla prof Hodorowicza i sytuacja się uspokoi
zniesmaczony22.01.2022, 13:30
To prywatna czy państwowa szkoła.
Stosowne władze powinny zażegnać konflikt, chyba ,ze czekamy na reportaż w TVN.
mieszkanka22.01.2022, 12:00
Sagi ciąg dalszy..... A chyba się jeszcze będzie działo.
Ostatnio nie trzeba kina akcji oglądać.... dzieje się w realu.
Niestety aktorem pierwszoplanowym to aż wstyd być w tej produkcji. Zważcie trochę na to że nie tylko prestiż uczelni jest delikatnie mówiąc nadszarpnięty. Śmieją się po prostu z Górali przy tej okazji. Tak że wizerunek nie tylko uczelni ale całego regionu, na którym nam wszystkim tak zależy...
obserwator22.01.2022, 10:29
do Rafael
Szkoda że wcześniej takie fakty nie zostały opinii publicznej przedstawione. Zawsze są dwie strony medalu. Ale teraz układa się to w całość. Szkoda tylko że po drodze niszczy się ludzi. Wygląda na to że stanowisko Rektora to nie zwieńczenie kariery a wyrok.
Rafael22.01.2022, 08:42
Masz racje "Gieno"...wystarczy sprawdzić w kadrach, Hodorowicz jest bez wstydu, bierze grube pieniądze z Podhalańskiej za nic robienie a innym wytyka i im liczy... nie tylko wziął niedawno nagrodę, ale sowite wynagrodzenie brał za rektora Grysa, za rektora Gulaka - przecież to było znane na uczelni że zaczął rozrabiać Gulaka wtedy gdy ten mu chciał obniżyć wynagrodzenie, które sięgało kilku tysięcy złotych miesięcznie - i brał za rektora Włodarczyka i bierze do tej pory...a przecież nic nie robił, tylko udawał że doradza i dba o dobro Podhalanki, ale "nigdy" nie za darmo, a przecież ma emeryturę i tak mu mało było żeby brać funkcje i etaty...do tego jeszcze kasę bierze jego najbliższa rodzina, syn Maciuś kiedyś słynny prorektor za Gulaka na "niepodstawowym miejscu pracy w Podhalance" a niedawno znowu pełnomocnik rektora Włodarczyka i nie za darmo...i też dostał nagrodę...i kto jeszcze dostaje nagrody i bierze kasę z rodziny Hodorowicza za działanie dla dobra żywicielki, przecież państwowej Podhalanki? Ludzie z Podhalańskiej teraz już mówią, że znowu syn Maciuś będzie prorektorem u nowego rektora, zatem czy Hodorowicz i jego syn Maciuś działają dla dobra Podhalańskiej czy dla własnego interesu? Jakby tak było to wiemy już dlaczego Hodorowicz tak bardzo się zaangażował? bo syn awansuje stanowiskowo i finansowo...czy to jest zdrowa sytuacja, czy ludzie tego nie widzą i czy Podhalanska nie może działać bez tego klanu rodzinnego, który doi do dna tę państwową żywicielkę? dlaczego Hodorowicz nie powie publicznie ile wziął do tej pory pieniędzy z Podhalańskiej?opinia publiczna z chęcią chciałaby się dowiedzieć i może wtedy wyszłoby ile kosztuje "opieka" i "troska" o dobro Podhalańskiej.....
Kumpel z przedszkola :)22.01.2022, 02:54
Nie możemy już słuchać tego mędrca z Bukowiny. Zrozum wreszcie: uczelnia to nie jest Twoja własność. Daj już nam spokój. Ludzie boją się powiedzieć Ci prawdę w oczy bo znowu wykreujesz marionetkę rektora i będziesz się mścił pośrednio. Daj już spokój, wstydu oszczędź hipokryto!
Gieno22.01.2022, 01:40
Tak dokładnie Panie "krokodyl" potwierdzam Pan wypowiedź.
Na starej stronie ppuz Pan Prof. Stanisław Hodorowicz dostał nagrodę Rektora przyznaną przez dr Włodarczyka (przypuszczam, że nie była ona mała) a teraz co ?
Nie jest Panu chociaż trochę głupio Panie Stanisławie H. - może powinien pan oddać tą nagrodę !
Zdjęć już nie ma - pewnie zostały usunięte ze strony przez informatyków Uczelni.
Spotkanie i wręczenie nagród przez dr Włodarczyka odbyło się w dniu 14.10.2021 r. - może ma ktoś jakieś archiwalne zdjęcia ?
Wykładowca PONE22.01.2022, 00:51
Przeciwko komu Pan Stanisław Hodorowicz się wypowiada ?
Przeciwko stanowisku Ministra ?
Po prostu nie udało mi się załatwić w Ministerstwie tego co chciał.
Myśli, że jest Bogiem i trzeba mu się kłaniać do końca życia bo doprowadził do utworzenia Uczelni i zatrudnił tam swoją rodzinę ?
Gdyby nie on zrobiłby to ktoś inny, ale na pewno bez takich *** zdrad !
Wstydzę się za tego człowieka.
Janek22.01.2022, 00:36
Nie było by bitwy gdyby każdy tam zarabiał minimalną krajową. Proszę przeglądnąć pracowników skąd są , gdzie pracują dodatkowo i powinowactwo i się otworzą oczęta. Amen
krokodyl21.01.2022, 23:57
Profesor Hodorowicz jest bez honoru. Nie jest twórcą, bo to majątek państwowy, a jedynie pierwszym rektorem. Nie może odejść od /.../ Uczelni, wraz z synem Profesora, synową, a kiedyś druga synowa też pracowała w tej Uczelni. Kto jeszcze z rodziny Profesora Hodorowicza będzie zatrudniony w Uczelni? Profesor Zając, związany z Uczelnią w Chełmie, to koleś profesora Hodorowicza. W takim razie, o jakim to obiektywizmie tutaj mówimy, gdy koleś kolesiowi wydaje opinię!!!!
Maska21.01.2022, 23:22
Zastanawia mnie jedna sprawa- dlaczego az tyle hejtu wylewa sie na ta pania Dzioboń.. tak naprawde wypowiadają sie tutaj w tak obrazliwy sposob ludzie zwiqzani z ta uczelnia, ktorzy sa po przeciwnej stronie.Nie jest dziwne to ze kobieta z zewnatrz wchodzi do nowotarskiej uczeni i nagle jest taki hejt, czytajac wszystkie art wczesniejsze pokazuje ze sama sobie tej funkcji nie wymyslila, ma poparcie z ministerstwa- wiec czemu wieloletnim pracownikom az tak zalezy zeby ktos nowy nie wszedl we wladze tej uczelni? Czyzby mogla rozbic uklady, ukladziki? ludzie dajta spokoj kobicie bo widac ze ma łeb na karku i moze takich ludzi nam potrzeba!!
Studenci21.01.2022, 22:53
bianka ODEJDŹ!
Marlena21.01.2022, 22:45
Litosci, niech juz ucichna te wasnie i spory!! Wstyd- jedyna uczelnia wyzsza w miescie a taki balagan!! Zamknijcie ta szkole skoro nie mozna sie dogadac i znalezc uczciwej kadry zarzadzajacej
Robert21.01.2022, 22:30
Widziałem na YT jak Bianka z Andrzejem chwaliła Hodorowicza - wyglądali na takich zżytych.
A teraz co?
To znaczy, że Hodorowicz grał z Bianką i Andrzejem w komedii na Benefisie wraz z odwołanym Rektorem Włodarczykiem?
Kopia21.01.2022, 22:16
Profesor mediatorem? Dobre. A kto podkręca Ziebe? Ona sama nie jest na tyle mądra. Profesor jest żywotnie zainteresowany sprawa i steruje tym konfliktem z tylnego siedzenia. To teraz modne w epoce pisu
Matrix21.01.2022, 22:12
Temu panu juz dawno podziękowaliśmy?yhy teraz nie jest stroną konfliktu?no tak stroną nie jest, jednak pobudzaczem konfliktu.. HIPOKRYZJA dziekujemy juz za pana bezcenne? rady..
Fran21.01.2022, 22:09
Trolle, trolle. Boli was, że niezależny senator stwierdził że Bianka jednak działa bezprawnie. I co z tym zrobić? Odwracanie uwagi od tekstu ubliżaniem Hodorowiczowi. Wyszukana technika manipulacji.
Długoletni pracownik PPUZ21.01.2022, 21:34
Ale Pan profesor miał już swoje 5 minut w swojej kadencji.
Dlaczego się wtrąca, dlaczego nie chce odejść z honorem z Uczelni?
To, że kiedyś był Rektorem i założycielem Uczelni mamy przed Panem klękać?
(Wszyscy wiemy, że ma Pan chody w Ministerstwie i może Pan dużo załatwić po znajomości) nie daje to jednak dziś Panu prawa do osądzania i podejmowania decyzji kluczowych o Uczelni.
Panie Hodorowicz, niedawno na Pana Benefisie (Benefis Profesora Stanisława Hodorowicza - co można oglądnąć na yutubie) - dr Bianka dała z siebie wszystko i wypowiadała się o Panu przychylnie z Kanclerzem A. Sasułą a teraz jedno nieporozumienie i przekonała Pana do siebie pani M. Zięba?
Gra Pan na wiele frontów!
Odwiedza Pan Uczelnie, ale po co, aby namieszać?
Kim Pan jest? Królem / władcą Uczelni Nowego Targu?
Pana czas już minął - niech Pan to przemyśli....
słuchaczka21.01.2022, 21:30
Dlaczego p. dr B. G-D tak bardzo chce być p.o. rektora PPUZ? Splendor wynikający z pełnienia funkcji p.o. rektora przez okres 1, 2 lub 3 tygodni jest mały w porównaniu z obowiązkami oraz niechęcią społeczności akademickiej. Może trzeba coś ukryć, zatuszować, zemścić się, itp.
Nowy rektor ma objąć stanowisko w najbliższym czasie i życzę "Podhalance" dobrego, mądrego i szlachetnego przywódcy.
Zofia Materowa21.01.2022, 20:59
Do autora artykułu: Twórcą Podhalańskiej nie jest Pan Hodorowicz tylko Pani Pałka, tylko że Ona nie szuka poklasku.
Żakuś21.01.2022, 20:54
Panie profesorze przecież to pana najbliższa współpracownica. Bianka, Bianeczka. Sam nie wiem o co chodzi i czy akcja z Bianeczką to nie jest przypadkiem mydlenie oczu?
harnaś21.01.2022, 20:25
Gdzie już nie był ten człowiek , a tak naprawdę , ani z niego polityk , /.../

Naruszenie regulaminu. Moderator.
Ja do nie21.01.2022, 20:06
Mały człowieczku nawet do pięt nie dorastasz Panu profesorowi.Najpierw przeczytaj w jakiej roli wystąpił.Musisz wrócić do przedszkola
Ania21.01.2022, 20:06
Myśle że to dopiero początek informacji o nieprawidłowościach jakie Pani Bianka ma na swoim koncie
STAŚ21.01.2022, 19:54
ale jazda !
Czy, ktoś jest w stanie ogarnąć, i wytłumaczyć o co biega ??!!!
nie21.01.2022, 19:48
blagam niech ten dziadek juz sobie da spokoj... czarnek stwierdzil kto jest rektorem, a ten dalej swoje... wielki tworca uczelni... co on p.. w ogole... niech poslucha ludzi z nowego targu co maja do powiedzenia na jego temat... wszyscy maja dosc tego klanu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl