25.01.2022, 12:39 | czytano: 7883

Studencki spot na youtube - żacy z "Podhalańskiej Wyższej" nie chcą rządów Bianki Godlewskiej-Dzioboń (video)

Kadr z nagrania
NOWY TARG. Nasila się opór studentów przeciwko pełniącej obowiązki rektora Biance Godlewskiej-Dzioboń. Na youtube pojawił się spot, w którym młodzież domaga się jej odejścia i powrotu zwolnionych wykładowców.
Przypomnijmy, Godlewska-Dzioboń - po odwołaniu Roberta Włodarczyka - została z nadania ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka powołana na p.o. rektora. Tej decyzji nie akceptuje większość społeczności akademickiej, która uważa, że do czasu wyborów nowego rektora, winna je pełnić - zgodnie z prawem - dr Maria Zięba.
W spocie, który właśnie pojawił się w sieci, studenci m.in. podkreślają, że to oni stanowią społeczność akademicką, chcą mieć głos w sprawach dotyczących uczelni, domagają się dotrzymania już uruchomionego - przed przejęciem władzy na uczelni przez Godlewską-Dzioboń - kalendarza wyborczego, według którego wybory mają się odbyć 1 lutego. Jedyną zgłoszoną kandydatką na funkcję rektora jest dr hab. Anna Mlekodaj. Bianka Godlewska-Dzioboń już natomiast zapowiedziała, że kalendarz wyborczy zostanie zmieniony.

Studenci żądają również powrotu na uczelnię zwolnionych przez p.o. rektora wykładowców. „Murem za wykładowcami”, „Murem za Ziębą”, „Wolna Podhalanka, Demokratyczne wybory”, „Nie chcemy dr Bianki Godlewskiej-Dzioboń” - to tylko kilka haseł, które znalazły się na trzymanych przez studentów tablicach.p/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kazik27.01.2022, 14:49
Zmienicie uczelnie jak wam nie pasuje.....
Zapomniałem ze nigdzie indziej byscie sie nie dostali..
Musicie wytrwać...
fla27.01.2022, 09:39
Widzę, że większość osób słabo zorientowana w temacie. Studenci protestują, bo: a) władze im wstrzymały stypendia, co ich nieco "zdenerwowało" i co ważniejsze - b) ponoć wielu wykładowcom we wrześniu dano nowe kontrakty - zamiast rocznych odnawianych (co nawiasem mówiąc też jest sprzeczne z prawem - 3 taki kontrakt powinien być na czas nieokreślony, przerabiano to niedawno na UP Kraków) kontrakty są to... czerwca 2022. A jak wiadomo, egzaminy dyplomowe robi się w lipcu. Więc studenci słusznie martwią się o sesję letnią. Oczywiście jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze - te 3 miesiące bez kontraktu pozwoli nowym/starym władzom PPUZ na spore oszczędności potrzebne do wkładu własnego na inwestycję przy starym szpitalu.

A co do zaangażowania studentów... Mają święte prawo do tego, żeby wyrażać swoje zdanie. To dorośli ludzie. Irytuje mnie taka narracja, że ktoś dzieci zmanipulował. Może i ktoś ich zainspirował, ale to są pełnoprawni obywatele naszego kraju. Mają prawa wyborcze, spora część z nich pracuje, płaci podatki a nawet pozakładała rodziny. Skończmy z PRLowską narracją że studenci mają się tylko uczyć.
Teofilia26.01.2022, 14:27
A może to po rodzinie lub znajomościach strajk? Hehe sprzydało by mnie się to zdjęcie nad kominek. Takie /.../ w pięknych czapeczkach i z tekturkami z przodu jak w modzie na sukcees :-).
oli26.01.2022, 11:51
Baca,nie tak do końca jak piszesz.Skoro nie potrzebują rady rodziców ,to niech idą na swój garnuszek i zarobią na swoją naukę i utrzymanie.
Instukcja26.01.2022, 11:10
Do jedynej kandydatura należało by dodać słuszna kandydatura
Lepiej to wygląda jak się czyta jedyna słuszna kandydatura.
mgr26.01.2022, 09:00
Ci studenci nie mają żadnego instynktu samozachowawczego. Nawet jak pójdzie po ich myśli to zawsze może zdarzyć się wykładowca co ich uwali na egzaminie, a na uczelniach nie jest to trudne. Po co im to.
Baca25.01.2022, 22:05
Studenci już są dorośli, nie potrzebują rodzicielskiego wsparcia do tego, aby ocenić, czy sprawy idą w dobrym, czy w złym kierunku. Obie strony próbują wpływać na studentów, jeszcze niedawno pisano, że są oni podzieleni, a teraz murem stoją za dr M. Ziebą i prof. Hodorowiczem! Co takiego się stało? Dlaczego studenci nie przyłączyli się do ekipy BGD? Czy ktoś z tej grupy próbował sobie odpowiedzieć na to pytanie? Dorośli studenci, bezpośrednio dotknięci "wojną na górze, postanowili upomnieć się o swoje prawa i wyrazić swoje zdanie, to kogoś dziwi? Jako dorośli już obywatele mają siedzieć cicho i nauczyć się takiej postawy, że na nic nie mają wpływu i nic od nich nie zależy? Tego ekipa pani BGD chce ich nauczyć, do tego przekonać m.in. w zamieszczonych tu komentarzach? Że mają się tylko uczyć i że jako dorośli ludzie mają zawsze godzić się na wszystko, co inni dla nich przygotowują? Takiej postawy obywatelskiej teraz uczą władze PPUZ, tego wymagają, aby skończyć spokojnie studia?
Kamil25.01.2022, 20:52
a podobno to jeden student zdrajca z samorządu studentów poparł Bianke i zataił dokument, w którym to studenci mieli zdecydować? Czy to prawda?
Antypis25.01.2022, 20:27
Do Gryms: Ale to już było. W marcu 68. Studenci do nauki, Poeci do piór, Syjoniści do Syjonu...
PRZEDSZKOLE25.01.2022, 19:57
Przecież oni są prześmieszni? zmanipulowani, biedni? Murem za hodorowiczem? Kto Wam kazał to napisać info za to obiecał? NIE DO WIARY. Z taka młodzieżą aż strach się bać co za przyszłość czeka ten naród? Nie gratuluje, współczuje
?
Ula25.01.2022, 19:42
Szanowni Studenci domagacie się odejścia dr Godlewskiej i powrotu zwolnionych wykładowców, a czemu nie domagacie się tego by wszystkie zajęcia kliniczne które zapewniają Wam wiedzę praktyczną odbywały się w placówkach wśród pacjentów a nie zdalnie. Czemu nie domagacie się wykładów tylko dla waszego kierunku zamiast wykładów łączonych?Opamiętajcie się czego się domagacie!!! Domagajcie się tego co ma wpływ na poziom Waszej wiedzy. A jak wykładowca będzie chory to będziecie się domagać by wrócił z L4 bo macie egzamin? A jak Wasz promotor ze względu na stan zdrowia będzie nieobecny kilka miesięcy i będzie Was musiał przejąć inny promotor to też będziecie się domagać jego powrotu? Nie sądzę. Jeśli macie nadmiar energii i czasu to przygotujcie i przedstawcie swoje badania na Konferencji dla studentów lub włączcie się w WOŚP.
Wicher25.01.2022, 19:33
Całym tym sporem powinni rozstrzygnąć wszyscy rodzice dzieci którzy tan się uczą bo to rodziców podatki finansują ta uczelnie a te wykożystane dzieciaki na zdjęciu podpuszczone to jest brzydka robota , bo oni do książek jak na razie , a czego ich tam uczą czy chcą uczyć to rodziców sprawa powinna być !
STAŚ25.01.2022, 18:28
To, nie jest już wkurzające, po prostu, jest nudne ?!!
Co ona robi?25.01.2022, 17:27
Czy ta cała Bianka wepchała się siłą na rektora? Czy ona pozwalniała ludzi? Teraz chce przekładać wybory? Kim że jest ta cała Bianka że sobie tak pozwala lekceważyć kariere i przyszłość młodych ludzi i wprowadza taką niezdrową atmosfere w momencie gdy są sesje i każdy zakuwa po nocach?
Ak25.01.2022, 17:10
Brawa dla studentów! Całym sercem popieram!
Senior25.01.2022, 16:56
Bianka działa na podstawie sfałszowanych dokumentów.Odwołany rektor siedzi teraz w biurze rektora razem z nią.
Zwolnili dyscyplinarnie wykładowców i zmusili do zwolnienia kanclerza.
Rozbój w biały dzień!
Wierzę że prawda szybko wyjdzie na jaw a oni już na zawsze znikną z Podhalański.
Brawo studenci!
Pamiętajcie że uczelnia jest dla Was!
poksi25.01.2022, 16:55
Jak bardzo trzeba być zaślepionym żeby nie widzieć, że nikt na Podhalańskiej nie chce Bianki i Włodarczka i ekipy. Kto jeszcze ma im to powiedzieć? Nie chcą ich studenci, nauczyciele, administracja, panie sprzątające, portierzy. A oni przyczepieni pazurami do krzeseł. Wiadomo że światem rządzi pieniądz i ... coś jeszcze.
oli25.01.2022, 16:38
No to macie wszystko zaliczone! Nie trzeba być wybitnym ale cwanym!
Emil25.01.2022, 16:24
Ruszą budowa kanalizacji w Chochołowiie zapraszamy Panie. Przygotowanie do zawodu,
staż będzie zaliczony.
gosc25.01.2022, 16:18
biedni zmanipulowani młodzi ludzie, żenujące jest wciąganie różnych grup w ten konflikt i wmawianie im, że pomogą wypowiadając się w mediach. Na rozstrzygnięcie prawne się czeka a nie wymusza uznania swojego zdania przez występowanie w mediach.
Por. Cez25.01.2022, 16:18
Pani BGD już zarządzała swoją pizzerią na rogu w rynku i doprowadziła do zamknięcia pizzeri. Teraz ktoś inny wynajmuje ten lokal i działa... Walczcie studenci bo Wszą szkołę też bedzie czekała plajta....
Besala25.01.2022, 15:50
Ktoś ten dziwny konflikt celowo podsyca. Uczelnia posiada kilka statutowych ciał, które mogą dopilnować uczciwego przebiegu wyborów nowego rektora (i to jest w tym wszystkim najważniejsze!). Pełnienie funkcji p.o. rektora do wyborów nie jest ani źródłem prestiżu, ani wielkich pieniędzy ani nawet ważnym elementem kariery. Chyba, że wszystkie strony konfliktu mają bolszewicką świadomość (nie jest ważne jak głosowali, ważne, kto liczy głosy). Ponadto jest prawo, jest statut uczelni i są sądy, do których należy rozstrzyganie sporów prawnych. Śmieszy orzekanie przez studentów, która z pań pełniących obowiązki rektora czyni to w sprzeczności z prawem, śmieszą "spontaniczne" apele różnych społeczności i stowarzyszeń. Rektor Włodarczyk został odwołany, należy powołać zgodnie z prawem nowego rektora. Dziwny konflikt i coraz liczniejsze środowiska biorące w nim udział pozwalają podejrzewać, że chodzi jednak o coś więcej.
ddd25.01.2022, 15:33
Oj każdy wie, że sesja na Podhalance to śmiechu warte - tak jak z resztą je poziom, więc nie kręcicie afery jeszcze wokół siebie jacy to Wy biedni jesteście. Gdy wchodził trend Covidowy jakoś nie płakaliście, że sesja zdalnie.... Ośmieszyli się już oni teraz Wy. Brawo!
Vox populi, vox dei25.01.2022, 15:19
Można być tylko dumnym z takiej młodzieży. Brawo! Walczcie o swoją godność i podmiotowe traktowanie władz uczelni. Trzymam kciuki!
Aaa25.01.2022, 14:59
Zadbajcie o swoje wykształcenie, to powinien być Wasz cel.
Już widzę grupę tych ludzi na zmywaku, oczywiście poza granicami naszego kraju.
Bądźcie zwarci jak kiść łatwiej na zmywakch.
p25.01.2022, 14:53
co to za uczelnia ? kto wami steruje , i na czyje polecenie wypowiadacie takie brednie ...
Emil25.01.2022, 14:46
Po pierwsze jesteście ignorantami obowiązującego prawa, gdzie maseczki, towarzystwo powinno być dokładnie ukarane.
Już niedługo będziecie mogli swoje wiadomości poddać ocenie na sesji.egzaminacyjnej.
Kto za wami stoi?
Kogo te pare osób reprezentuje?
Zdrajcy i Tchórze nie chowajcie się za plecami zmanipulowanej młodzieży.
UJoters25.01.2022, 14:34
Żenuła do kwadratu. Wielka się im krzywda dzieje bo ktoś im powiedział, że tamten powiedział że teraz to już będą mieć przej.... Skoro wy tworzycie społeczność akademicka, jak tam jeden geniusz wspomniał, to uczcie się sami, sami też sobie wypłacajcie stypendia i odśnieżajcie parking.
Brak słów25.01.2022, 13:50
Dlaczego jeszcze tą panią i jej poprzednikiem nie zajęła się Prokuratura. Jak długo będą tolerowane /.../
Gryms25.01.2022, 13:44
Tym studentom radziłbym ale przyłożenie się zdecydowanie do nauki a nie zabieranie głosu w tych sprawach.
Studencie do nauki !
XxX25.01.2022, 13:13
Brawo studenci.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl