27.01.2022, 14:43 | czytano: 11229

Próbują reaktywować nieczynny wyciąg narciarski

Stok na Maciejowej. Arch. Podhale24.pl
W Rabce-Zdroju zawiązała się grupa, która chce reaktywować nieczynny wyciąg narciarski na Maciejowej.
W najbliższą niedzielę na nieczynnym stoku organizują "Zimowisko na Maciejowej". Odbędą się zawody w zjeździe na byle czym, będą zjazdy na skiturach, kuligi. Organizatorzy akcji działają na rzecz powrotu wyciągu na Maciejowej w Rabce-Zdroju. Chcą ściągnąć turystów i inwestorów na Słone, by przywrócić dawną świetność temu miejscu i działającemu tu przez lata wyciągowi narciarskiemu. Wyciąg w 2018 roku został zdemontowany. Jego właścicieli zniechęcił brak zgód niektórych posiadaczy gruntów na jego modernizację i uruchomienie nowych tras narciarskich.
Teraz coś drgnęło za sprawą stowarzyszenia Thinkville-Miasto Pomysłów. Na Słonem odbyło się spotkanie ws. ponownego uruchomienia wyciągu narciarskiego Maciejowej. Jak poinformowali przedstawiciele nieczynnej od 2018 roku stacji, spośród wszystkich zaproszonych właścicieli gruntów dawnego stoku Maciejowa i najbliższej mu części mieszkańców przyszło kilkanaście osób. Po zebraniu 50% gruntów stoku Maciejowa I i całości Maciejowa II pojawili się chętni do spółki inwestorskiej z kapitałem w wysokości 300 000 zł. Część mieszkańców proponuje daleko idące ustępstwa, jak rozebranie stodoły aby ułatwić dojazd i parking pod kątem ewentualnej inwestycji. Z resztą właścicieli gruntów podejmowane są rozmowy bezpośrednie dla przyspieszenia działań. Zależnie od zdobytych zgód właścicieli gruntów zaplanowane zostaną przez specjalistę nowe trasy i wyciągi do oferty inwestorskiej. Oferta zostanie wysłana do potencjalnych inwestorów i przekazana już zainteresowanym osobom w formie spółki. Potrzebny jest mediator między właścicielami gruntów a inwestorami i najlepiej jeden reprezentant np. spółki lub spółdzielni mieszkańców - poinformowano w komunikacie po spotkaniu.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Leszek30.01.2022, 23:01
Uruchomienie ponowne i rozbudowa wyciągów na Maciejowej oraz szukanie inwestora, który przedłuży i uruchomi nowy wyciąg na Polczakowce i wreszcie budowa nowego wyciągu w okolicy Ponic, to być albo nie być dla Rabki jako uzdrowiska - stacji narciarskiej.
Każda WŁADZA RABCZAŃSKA powinna postawić sobie to za główny cel.
To rozwój dla Rabki...miejsca pracy przy obsłudze wyciągów, bary na stokach, wypożyczalnie sprzętu sportowego, praca dla instruktorów narciarstwa/snowboardu, pensjonaty i kwatery, większy ruch w sklepach i w gastronomii w całej Rabce....itd
Dokończyć bulwary od Policji do rynku po dwóch stronach Poniczanki...dokończyć nawet w prostej formie szutrowej, tak by latem ludzie przyjeżdżali tu na rowery(jedyny prawie poziomy teren dla dzieci i starszych), a zimą założyć ślad dla niego czy na nartach. TERAZ, JUŻ...ZA 20 LAT TO BĘDZIE ZA PÓŹNO.
POZDRAWIAM - mieszkaniec Rabki
)
Do tego na lato baseny z podgrzewana wodą lub droga na skróty do Poręby, bo tam już są.
p27.01.2022, 19:30
trzy lata posuchy bezgotówkowej , i słoniany zmiękły - bo grosze by się przydały ...
oli27.01.2022, 17:46
Nic z tego nie będzie,nie myślę aby przez te lata niektórzy zmądrzeli.Wolą trzymać stodołę i pokazać innym ,że takiego ... bo oni są ważni.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl