04.02.2022, 16:22 | czytano: 1778

W Zakopanem walczą uczestnicy XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Juniorzy: lewej - A. Jojko, J. Habdas i A. Niżnik/ zdj. PZN
ZAKOPANE. Na Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha oraz na obiektach sportowych COS trwają zawody w ramach tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Złote medale w skokach narciarskich zdobyli już: Natalia Słowik (AZS Zakopane), Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane) i Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra).
Gospodarzem XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych jest województwo dolnośląskie, ale część dyscyplin rozgrywana jest poza tym województwem.
W programie tegorocznych zawodów znalazło się 14 dyscyplin: biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie (tor długi i short track), narciarstwo (alpejskie, klasyczne – biegi, skoki i kombinacja norweska), sporty saneczkowe, snowboard. W gronie zimowych dyscyplin znalazła się także koszykówka. Skoki narciarskie i kombinację norweską gości Zakopane.

Rozdano już trzy komplety medali w skokach narciarskich, a tytuły mistrzowskie zdobyli: Natalia Słowik (AZS Zakopane), Tymoteusz Amilkiewicz (AZS Zakopane) i Jan Habdas (LKS Klimczok Bystra).

Juniorka
Natalia Słowik - AZS Zakopane
Sara Tajner - SSR LZS Sokół Szczyrk
Marcelina Bełtowska - AZS Zakopane

Junior Młodszy
Tymoteusz Amilkiewicz - AZS Zakopane
Marcin Wróbel - AZS Zakopane
Klemens Joniak - LKS Poroniec Poronin

Junior
Jan Habdas - LKS Klimczok Bystra
Arkadiusz Jojko - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Adam Niżnik - TS Wisła Zakopane

O medale walczą także kombinatorzy norwescy. Złote medale na Średniej Krokwi oraz trasach biegowych Centralnego Ośrodka Sportu wywalczyli: Andrzej Waliczek (TS Wisła Zakopane) i Bartłomiej Kuchta (LKS Poroniec Poronin).
Junior Młodszy
Andrzej Waliczek - TS Wisła Zakopane
Grzegorz Mitręga - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
Jan Cudzich - TS Wisła Zakopane

Junior
Bartłomiej Kuchta - LKS Poroniec Poronin
Maciej Gąsienica-Daniel - AZS Zakopane
Miłosz Krzempek - Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe

Uroczyste otwarcie OOM zaplanowano na 15 lutego na Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Kiryka w Szklarskiej Porębie. Rywalizacja młodych sportowców potrwa do 15 marca. Patronat honorowy objął Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, a Burmistrz Miasta Zakopane Leszek Dorula znalazł się wśród członków komitetu honorowego.

Dziś rozegrano otwarty konkurs skoków kobiet i mężczyzn i skoki do kombinacji norweskiej HS - 104 oraz biegi. Jutro - drużynowy konkurs skoków i kombinacji norweskiej HS – 104 i otwarty konkurs skoków kobiet HS – 70. W niedzielę - bieg do kombinacji norweskiej drużynowej juniorów i juniorów młodszych.

PZN, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl