10.03.2022, 15:48 | czytano: 4369

Trwa zbiórka dla małej Matyldy z Kościeliska. Udało się zebrać ponad 5,7 mln zł, potrzeba jeszcze niewiele

Całe Podhale, ale też mieszkańcy Polski i Polonia mieszkająca za granicami kraju włączyły się do akcji zbiórki pieniędzy na operację małej Matyldy Różak z Kościeliska. Udało się zebrać ponad 5,7 mln zł. Nadal potrzeba jeszcze 1,9 mln zł.
Zaangażowanie wszystkich mieszkańców Podhala w pomoc dla małej Matyldy, która wymaga bardzo kosztownej operacji serca przybrała nieoczekiwanie duże rozmiary. Zbiórki i licytacje w internecie można liczyć w dziesiątkach tysięcy postów i pojedynczych wpłat.
Poza zaangażowaniem w internecie pojawiło się wiele akcji na samym Podhalu. Były kiermasze, koncerty, licytacje, zabawy z Nośwarniyjsymi Góroleckami i wiele innych inicjatyw, dzięki którym pula uzbieranych pieniędzy powiększała się każdego dnia.Udało się już zebrać ponad 75% kwoty niezbędnej na transport i operację ratującą życie. Niestety nadal do zebrania pozostaje kwota 1,9 mln zł.

Na specjalnej grupie „Armia dla Matyldy” (link tutaj) cały czas można licytować najróżniejsze przedmioty oraz usługi wystawiane przez wszystkich, którzy tylko chcą pomóc. Można także wpłacać bezpośrednio na konto dla Matyldy - www.siepomaga.pl/serduszko-matyldy.
Na kilka dni przed końcem zbiórki zaczyna się kolejna akcja „dieta dla Matyldy” zainaugurowana przez Pawła Michniaka, radnego Gminy Kościelisko z Dzianisza. Radny przekazał swoją dietę radnego na rzecz Matyldy i zachęca innych do wsparcia zbiórki.

- Rzucam wyzwanie wszystkim radnym, wójtom, burmistrzom i starostom ze wszystkich gmin, powiatów i województw w Polsce! - apeluje Paweł Michniak.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl