15.04.2022, 16:01 | czytano: 5545

Nietrzeźwy kierowca z narkotykami

zdj. ilustracyjne/ Podhale24
Policjanci z Rabki-Zdroju zatrzymali nietrzeźwego kierowcę audi, który dodatkowo miał przy sobie środki odurzające. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadanie narkotyków 37-latek odpowie przed sądem.
- Wczoraj wieczorem, dyżurny z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju otrzymał informację o kierowcy audi, który jedzie od miejscowości Czarny Dunajec w kierunku Rabki-Zdroju drogą wojewódzką nr 968 i ma problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Na miejsce został skierowany patrol, który w Chabówce zatrzymał do kontroli wskazany pojazd. Za kierownicą samochodu siedział 37-letni mężczyzna, który był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,3 promila. Dodatkowo na fotelu pasażera leżał młynek i dwa woreczki strunowe z zawartością marihuany. Za popełnione przestępstwa mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie - informuje podkom. Dorota Garbacz z KPP w Nowym Targu.
37-latek stracił prawo jazdy, a pojazd został odholowany na policyjny parking.

- Po wytrzeźwieniu zatrzymany usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i posiadania środków odurzających, za co grozi mu wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat - podsumowuje podkomisarz Garbacz.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl