22.04.2022, 12:37 | czytano: 2118

Funkcjonariusze Policji wciąż pomagają uchodźcom (zdjęcia)

Dzielnicowi i dzieci z przekazanymi pluszakami/ zdj. KPP w Zakopanem
ZAKOPANE. - Tatrzańscy policjanci każdego dnia kontrolują miejsca, gdzie uchodźcy z Ukrainy znaleźli dach nad głową. Rozmawiają z osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań pomocowych, a także z samymi uchodźcami, którzy niejednokrotnie uzyskiwali od funkcjonariuszy cenne wskazówki i porady - informuje asp.sztab. Roman Wieczorek.
Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Zakopanem przypomina, że w Ośrodku Wczasowym Dafne "schronienie znalazło około 120 uciekinierów ze strefy wojny i dla tych osób małopolscy policjanci i pracownicy Policji zorganizowali zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Tym razem małopolscy policjanci zakupili ponad 100 walizek i toreb - zgodnie z oczekiwaniami uchodźców, bowiem wielu z nich przybyło do naszego kraju tylko z tym co mieli na sobie. Dzieciom, w ramach akcji „Pluszowy Miś dla dziecka z Ukrainy” policjanci przekazali pluszowe misie. Pluszowi „bohaterowie” są także sukcesywnie przekazywani przez dzielnicowych, którzy odwiedzają miejsca zakwaterowania uchodźców. Taki "kocyk bezpieczeństwa” zapewnia dziecku po traumatycznych przeżyciach wsparcie psychologiczne i emocjonalne."
- Z okazji zbliżających się świąt prawosławnych, kierownictwo i pracownicy Ośrodka Wczasowego Dafne przygotowują świąteczne potrawy oraz drobne prezenty dla uchodźców z Ukrainy. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem uchodźców i w miarę możliwości poszukują dla nich artykułów podstawowej potrzeby, o które najczęściej proszą uchodźcy - dodaje asp. sztab. Wieczorek.

opr.s/ zdj. KPP w Zakopanem
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
karaluch23.04.2022, 18:08
Biedni ludzie zostali na Ukrainie do Polski przejechali bogacze. Dziś widziałem pięciu Ukraińców w wieku ok 30 lat rozbawieni przyjechali autem na które jeszcze długo mnie nie będzie stać. Czy takie 30 letnie byczki nie powinny wracać na Ukrainę.
z tąd23.04.2022, 15:47
Pamiętam czasy milicji,pomagali pałkami panowie władcy.Teraz to są fajni Ludzie,pomagają nie tylko na służbie.Brawo Policja! Na Was zawsze można liczyć.
mądry i skromny23.04.2022, 11:11
Co to? żadnego komentarza? smoki osły do roboty- ja chcę się bać- strasznych Ukrainek z ich strasznymi dzieciakami.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl