27.04.2022, 11:56 | czytano: 3060

Goryczkowa zamknięta ze względu na małego niedźwiadka (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Wyciąg narciarski w Kotle Goryczkowym został zamknięty. Wszystko po to, aby dać szansę młodemu niedźwiadkowi odnaleźć mamę.
Filmiki małego niedźwiadka błąkającego się po nartostradzie oraz w okolicach Myślenickich Turni sprawiły, że Tatrzański Park Narodowy podjął decyzję o zamknięciu zielonego szlaku prowadzącego z Kuźnic na Kasprowy Wiech. Decyzję z zeszłego tygodnia egzekwowali funkcjonariusze Straży Parku, który pilnują wejścia z Kuźnic w stronę Myślenickich Turni.
We wtorek Polskie Koleje Linowe na wniosek dyrektora TPN zdecydowały o zamknięciu wyciągu w Dolinie Goryczkowej, a także zamknięciu trasy zjazdowej, w tym nartostrady prowadzącej do Kuźnic. Na szczycie Kasprowego Wierchu pojawiły się stosowne znaki informujące o zamknięciu strasy zjazdowej oraz wyciągu. Niestety część osób mimo zakazów postanawia nadal zjeżdżać Doliną Goryczkową nie dbając o zakazy, a przede wszystkim o dobro zwierząt.

Bardzo możliwe, że nartostrada oraz wyciąg w Dolinie Goryczkowej pozostaną już zamknięte do kolejnej zimy. Wszystko za sprawą wiosny i budzącej się do życia przyrody. Spod śniegu zaczęły już wykopywać się świstaki, co może przesądzić o zamknięciu tras narciarskich z Kasprowego Wierchu.

ms/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Wyrocznia28.04.2022, 12:34
Sam mały niedźwiadek błąka się bez matki? Mam rozumieć, że szlak zamykają do czasu aż niedźwiadek zdechnie z głodu?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl