22.05.2022, 21:23 | czytano: 4812

Werbunek na Krupówkach (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
Specjalny promocyjny namiot Wojska Polskiego stanął na zakopiańskich Krupówkach. Można było dowiedzieć się wszystkiego o służbie, ale też wypełnić podanie o przyjęcie do służby wojskowej.
W sobotę przed południem przy oczku wodnym na Krupówkach stanął specjalny punkt promujący Wojsko Polskie oraz możliwość zaciągnięcia się na rok do odbycia dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Mundurowi, którzy odpowiadali na wszystkie pytania przyznają, że z samego rana trzy osoby wypełniły podanie o przyjęcie do służby wojskowej.
W Polsce od dawna funkcjonuje wojsko zawodowe, a od kilku lat można zaciągnąć się do Wojsk Obrony Terytorialnej. Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa to nowość w ofercie Wojska Polskiego. 12 miesięczna służba będzie obejmować miesiąc szkolenia zasadniczego oraz 11 miesięcy szkolenia specjalistycznego. Całość jest płatna 4560 zł/miesiąc. Osoby, które w trakcie szkolenia stwierdzą, że to jednak nie dla nich, w każdej chwili będą mogły zrezygnować i wrócić do cywila. Odbycie dobrowolnej służby zasadniczej da pierwszeństwo w staraniu się o przyjęcie do służby zawodowej. Osoby takie będą miały także pierwszeństwo w rekrutacji na stanowiska urzędnicze w administracji cywilnej.

Wśród osób odwiedzających wojskowy namiot na Krupówkach pojawiali się zarówno mężczyźni, jak i kobiety zainteresowane służbą. Pojawiła się również matka, która chciała zapisać swojego syna.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
polityczny imbecyl25.05.2022, 13:09
Jako anglosaskie kondominium powinniśmy mieć liczna armię żeby amerykanie mogli walczyć ze złowrogim putinem do ostatniego Polaka.
Tatusiu ratuj23.05.2022, 23:26
Powinni teraz rozliczyć komunę. Może w końcu by się udało to czego się nie udało za czasów Wałęsy...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl