03.06.2022, 17:03 | czytano: 1864

Wręczono doroczne Nagrody Burmistrza Zakopanego (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński
ZAKOPANE. Podczas uroczystej Sesji Rady Miasta, która odbyła się w ramach Dni Zakopanego w Centrum Formacyjno-Szkoleniowym "Księżówka", przyznane zostały doroczne Nagrody Burmistrza. Tegorocznymi laureatami zostali: artysta rzeźbiarz Michał Gąsienica Szostak, społecznik i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 Piotr Kyc oraz wybitni narciarze i trenerzy Państwo Weronika i Edward Budni.
Jolanta Iwanicka, przewodnicząca Kapituły Nagrody Burmistrza, przedstawiła uchwały Kapituły, po czym burmistrzowie Leszek Dorula, Agnieszka Nowak-Gąsienica i Tomasz Filar z towarzyszeniem Wojewody Małopolskiego Łukasza Kmity wręczyli Laureatom nagrody oraz statuetki autorstwa Marcina Rząsy.
Nagroda Burmistrza przyznawana jest zakopiańczykom, którzy swój czas i serce oddają na rzecz naszej społeczności, z zapałem angażując się w działalność społeczną, kulturalną i sportową.

- Dziękuję Państwu w imieniu swoim i mieszkańców za Wasz trud, ale także za przykład jaki dajecie innym, pokazując, że wspólnie możemy wiele zdziałać dla naszego miasta. Warto za taką postawę dziękować, warto ją doceniać i gratulować - powiedział Burmistrz Leszek Dorula dziękując także za zaangażowanie kapitule i wszystkim, którzy zgłaszali kandydatów do nagrody.

Oto laudacje:

Michał Gąsienica – Szostak

Pańskie życie pod Giewontem naznaczone jest twórczością artystyczną od młodzieńczych lat.

Dzięki Pana pracy edukacyjnej i organizacyjnej jako dyrektora Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem, kolejne pokolenia młodych adeptów sztuki mogły poznawać tajniki sztuk plastycznych.Dziękujemy za promocję Zakopanego poprzez wystawy indywidualne i zbiorowe, poprzez Pana dzieła artystyczne, znajdujące się w świątyniach, jak i kolekcjach prywatnych.

To dzięki Panu, dobroczyńca Zakopanego – Władysław hrabia Zamoyski spogląda na „dobra” Zakopiańskie, które przekazał społeczeństwu.

Miasto Zakopane zawdzięcza Panu także obecny herb i flagę, które od 25 lat towarzyszą mieszkańcom podczas uroczystości, ale także w codziennym życiu.

Jako wyraz wdzięczności za działanie na rzecz Zakopanego przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2022.

Weronika i Edward Budni
W roku Jubileuszu 60-lecia zawarcia przez Państwa związku małżeńskiego, pragniemy podziękować za działalność na rzecz Miasta Zakopane.Jako sportowcy – narciarze, przez wiele lat promowaliście nasze miasto na arenach międzynarodowych, zarówno na igrzyskach olimpijskich, jak i zawodach krajowych. Po zakończeniu kariery sportowej całym sercem i doświadczeniem zaangażowali się Państwo w pracę na rzecz młodych zakopiańskich sportowców jako ich trenerzy. Ta Państwa wspaniała działalność trwa po dzień dzisiejszy, pomimo wieku emerytalnego. Państwa praca zaowocowała znakomitymi wynikami młodych ludzi, którzy obecnie reprezentują Polskę na arenach sportowych całego świata.

Państwa działalność na rzecz sportu w Zakopanem jest nie do przecenienia.

Przekazując wyrazy wdzięczności w imieniu mieszkańców Zakopanego i własnym, przyznaję Państwu Nagrodę Burmistrza AD 2022

Piotr Kyc

Wyrażamy wdzięczność za Pana pracę na rzecz Małej Ojczyzny- jako radnego miejskiego i powiatowego.

Dziękujemy także za Pana działalność edukacyjną na rzecz najmłodszych Zakopiańczyków. Od wielu lat jest Pan pedagogiem, uwielbianym przez wychowanków, który potrafi rozbudzić u nich ciekawość świata.

Pana działalność społeczna w zakopiańskich organizacjach pozarządowych: Stowarzyszeniu Przyjaciół Twórczości Jana Kasprowicza na Harendzie, Towarzystwie Gimnastycznym „Sokół” Gniazdo w Zakopanem, Stowarzyszeniu Absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego im. Oswalda Balzera w Zakopanem jest nie do przecenienia.

Dziękujemy za ogromną pasję fotograficzną, która nie tylko utrwala historię naszego miasta, ale i promuje Zakopane w świecie. Uznając Pana wieloletnie zaangażowanie i pracę na rzecz Zakopanego przyznaję Panu Nagrodę Burmistrza AD 2022.

UM Zakopane, opr,s/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Yayco04.06.2022, 21:05
Znakomity wybór państwa Budnych ich sukcesy w wychowaniu życiowym znakomitego sportowca jak i też własnego syna są niepodważalne. Gratulacje dla Pana Przewodniczącego Rady za ciepła współpracę z Panem Budnym (czy przy organizacji Mistrzostw Świata Juniorów w biathlonie też?)
inzynier mamoń04.06.2022, 10:27
"Nagroda Burmistrza Miasta Zakopanego"
Czy burmistrz funduje statuetki i całą hecę w księżówce z własnej kieszeni czy z pieniędzy Zakopiańczyków? Może "Nagroda Mieszkańców Zakopanego" byłaby bardziej adekwatna i wręczenie można by zorganizować przy minimalnych kosztach w urzędzie. Ale jak ego większe od kapelusza...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl