24.06.2022, 15:19 | czytano: 3292

5,5 mln zł dla podhalańskiej uczelni. Będą podwyżki dla pracowników

arch. Podhale24
NOWY TARG. Decyzją Ministra Edukacji i Nauki dr. hab. Przemysława Czarnka, zwiększona została wysokość subwencji ze środków finansowych na utrzymanie i rozwój potencjału dydaktycznego publicznych uczelni zawodowych na rok 2022 r. PPUZ uzyskała dodatkowe środki finansowe w wysokości ponad 5,5 mln zł.
"Zwiększone środki finansowe przeznaczone na wsparcie PPUZ w Nowym Targu świadczą o wysokim potencjale Uczelni oraz jej roli i znaczeniu nie tylko dla regionu Podhala, ale także dla całej Polski. Decyzja Ministra w zakresie przydzielonych środków finansowych jest kontynuacją zapewnień o wsparciu finansowym ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki, które padły podczas obchodów Święta Uczelni PPUZ w Nowym Targu, 20 maja 2022 r. Wysokość kwoty dowodzi również, że inwestycje, projekty i działania podejmowane przez PPUZ w Nowym Targu, a także wysokie standardy kształcenia i ciągłe starania podejmowane na rzecz rozwoju Podhalańskiej Alma Mater znajdują uznanie i poparcie Ministerstwa Edukacji i Nauki" - czytamy w przesłanym przez Podhalańską Państwową Uczelnię Zawodową, komunikacie.
Decyzją p.o. rektora dr Bianki Godlewskiej - Dzioboń 2 mln zł zostanie przeznaczone na wzrost wynagrodzeń dla pracowników Uczelni. Pozostałe ponad 3,5 ml zł przekazane będzie nowym władzom rektorskim "do dalszego rozdysponowania".

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Lisa02.09.2023, 15:31
Kiedy sąd oddala wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Hey I know this is off topic but I was wondering if you knew of any widgets I
could add to my blog that automatically tweet my newest twitter
updates. I've been looking for a plug-in like this for
quite some time and was hoping maybe you would have
some experience with something like this. Please let me know if you
run into anything. I truly enjoy reading your blog and I look forward to
your new updates. Jak złożyć wniosek do sądu o upadłość konsumencka?
dynamo gorce25.06.2022, 20:25
Do "z uczelni" - tekst godny wiernego poddanego. Dzień bez wazeliny to zapewne dzień stracony. No i szansa na szybką ścieżkę zawodową w obecnym układzie raczej marna. Hahaha, pecunia non olet!

Problem jednak w tym, że Pani BGD zanim nie obrosła w piórka malowane przez politycznych przebierańców, sama korzystała z tego układu i na uczelni, i wszędzie tam gdzie można było za fałszywą lojalność coś ugrać, załatwić, przepchać. Wyłącznie zresztą dla siebie. Najlepiej wychodziła jej zawsze dbałość o własną pozycję i własne cztery litery.

Nic też przez lata się nie zmieniło. Teraz wieje tylko na chwilę przychylny wiatr, a nabywana latami zdolność manipulowania przydaje się w tym mętnym świecie jak znalazł. Nihil novi.Nihil novi sub sole. Wszystko jednak ma swój koniec. Nawet kariera Dyzmów na PPUZ. Gdy jednak opadną weneckie maski to ujrzymy piękną i spektakularną katastrofę. "Bo gdy Titanic tonął to też orkiestra grała, bo gdy Titanic tonął to też był pełny szpan, dowódca miał do końca koszulę śnieżnobiałą, a para szła za parą w tan...".
z uczelni25.06.2022, 14:49
Zawsze Pani p.o. rektor BGD była dla nas wiarygodna przez ten ciężki burzliwy okres, zarządzania PPUZ Podhalanką, zawsze będziemy Panią wspierać, nigdy pani nie rzucała słów na wiatr.
Pokazała pani klasę. Jest Pani jedyną osobą która może i potrafi wyciągnąć Uczelnie z nepotyzmu jaki panował przez te wszystkie lata.
Pani BGD proszę zwrócić uwagę na działania prof. Wło...., robi wszystko, żeby panią zdyskredytować, jest bardzo niezadowolony z pani sukcesów. Temu Panu już podziękowano i nie powinno być miejsca dla tego Pana na tej Uczelni.
Osiol24.06.2022, 23:08
Do radykalny benek
Źle zrozumiałeś chodzi o absolwentów tyle energi w ich edukacje czy Ci rechabilitacji pracują jako rechabilitacji pozostałe kierunki to samo czy wykorzystują wiedzę czy to produkcja bezrobotnych za dotacje
Zestawienie ludzi którzy odnieśli sukces po tej uczelni było by najlepszą reklama tyle,, badań ''się tam prowadzi to to jest też istotne więc czemu go nikt nawet nie stara się zrobić???
Te insynuacje to czy sprzedano wiedzę która pozwala zarobić i pracować w ukończonym kierunku i ilu absolwentów to robi banalnie proste badanie
gandalf24.06.2022, 22:23
podwyzki bedom ino nie dlo syckik porzuccie wszelkom nadzieje juz downo opusciła tom kraine
Janusz24.06.2022, 19:00
Dlaczego mam wrażenie że to przedwyborcze kupowanie głosów na konkretnego kandydata na rektora?
stary górol24.06.2022, 18:30
...cosi mi sie widzi ze tyj skoły odpolitycnić sie racyj nie do.....Pani HM racyj przegro z politykom i kciołbyk sie mylic....
Po polsku24.06.2022, 17:30
Decyzją dra hab. Przemysława Czarnka...
albo
Decyzją dr. hab. Przemysława Czarnka...
Czarnek nie jest kobietą.
radykalny Benek24.06.2022, 16:47
Nick adekwatny do poziomu komentarza, Ośle. Jeżeli masz życiowy interes w posiadaniu takiej wiedzy, składaj wniosek o dostęp do informacji publicznej, a nie insynuuj podprogowo, że ktoś na uczelni pracuje niesłusznie/nielegalnie.
Michał24.06.2022, 16:14
No to Rydzyk będzie miał w Nowym Targu poważnego konkurenta.
Osiol24.06.2022, 15:26
Może aby wykazać ten poziom to lista czy statystyka ilu z nich pracuje zgodnie z kwalifikacjami zamknąć pyski takim jak ja opublikować statystykę no odwagi cywilnej he he he
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl