19.07.2022, 13:58 | czytano: 6886

Jachymiak: Zbyszek nie zawiódł. Pieprzył jak potłuczony

Archiwum autora
FELIETON. - Zbyszek nie zawiódł. Pieprzył jak potłuczony. A obecni na sali słowa z ust mu spijali… Na czele z Grupą Polityczną Raba Ważna, która jest zbyszkową wypustką w teren – pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.
- Jednym z głównych kierunków politycznych naszej Rzeczypospolitej jest dyzmizm. Dyzma, przypomnę, to postać stworzona przez przedwojennego pisarza drugiej klasy, Dołęgę Mostowicza. Cwaniaczek i tupeciarz, któremu tępe polskie elyty zaproponowały tekę premiera. Znalazł się jednak jeden mądry, Żorż Ponimirski, i nieszczęściu zapobiegł. Polecam. Jak ktoś nie lubi czytać, to wystarczą ostatnie dwie strony.
Niestety, życie to nie literatura. Mamy teraz pandemię Dyzmów. Ale nie mamy Żorżów. Jarek, Tadeusz, Pinokio, Lulja, no i Zbychu... Przyjechał kilka dni temu do szkoły muzycznej w WK Mieście. Zwykle baczą tam, by nie fałszować. Tym razem właśnie lubego fałszu przyszli posłuchać, głównie strażacy i samorządowcy.

Zbyszek nie zawiódł. Pieprzył jak potłuczony. A obecni na sali słowa z ust mu spijali… Na czele z Grupą Polityczną Raba Ważna, która jest zbyszkową wypustką w teren. Przypomniał mi się film Milosza Formana „Pali się, moja panno!”. Strażacy urządzają tam bal. Jest tombola i wybory miss. Panny szykowne jak Krystyna Pawłowicz. I nagle wybucha pożar…

U nas na szczęście (pracowników urzędu skarbowego, a nieszczęście dla historiozofii) pożar w sąsiedztwie nie wybuchł. Tylko jakieś panie robiły za Żorża i przypomniały ile nas ten Zbyszek kosztuje. Ale nikt się nie przejął. Nie szkoda róż, gdy płonie las! Nasz Dyzma ogłosił właśnie, że staje na czele krucjaty broniącej chrześcijaństwa. Ja się zgadzam. Szkopuł tylko w tym, że najwięcej szkód chrześcijaństwu czynili przeważnie sami chrześcijanie…

Równie świeżym projektem autorstwa Dyzmy było uznanie 10 latków za godnych poprawczaka oraz poszerzenie wieku w którym można stosować zgodnie z prawem tortury. Dyzma dzielnie też walczy o prymat polskiego bezprawia nad prawem unijnym. I to mimo tego, że jego wieloletni szef, Lech K. , podpisał traktat lizboński, dający prawu unijnemu pierwszeństwo. Ktoś coś z tego rozumie? Nie? Ja też nie…

No i wreszcie największa jego zdobycz. Likwidacja niezależności sądów. W dobie oświecenia ukuto zasadny trójpodziału władzy. Jest podstawą zachodniej cywilizacji. Ale u nas sędziowie kradną kiełbasy. Więc nie mogą być niezależni. Trza im podpowiadać komu i jaki wyrok. Taka np. towarzyszka Lulja dzwoni do Jarka i wszystko wie. Szafa gra. Dzięki temu funkcjonuje największy bodaj w historii Rzeczypospolitej nepotyzm i korupcja.

I to nie jest grzech. Jak ktoś ma wątpliwości może zadzwonić do radia w Toruniu. Tam ci powiedzą, że łatwiej bogatemu przejechać Maybachem przez ucho igielne niż wrogowi Zbycha dostać się do nieba.

Ja o tym Toruniu, bo właśnie tu jestem. Zahaczyłem o meczyk żużlowy w drodze na badanie na rubieżach RP. Na zachód od areny, niczym Babia Góra z Nowego Targu, widnieje kopuła toruńskiego pałacu duchowego wodza narodu… I tu, w tym Toruniu, takiej jakieś rzeczy przyszły mi do głowy… Niby święte miejsce, a licho nie śpi !
W naszem zaś WK Mieście zaczyna się sezon ogórkowy. Jedna tylko rzecz poruszyła opinię. Projekt budowy nowej śmieciarni. Ludzie psioczą, a ja jestem za. Pamiętacie? Miał być zakład karny i nie wyszło. Miało być lotnisko. Miały być wyciągi, pałac lodowy. I kicha. Centrum chałtury powstało, ale to zysk ujemny. Nawet pegaz z niego zwiał. Owce też chciały, ale im związano ogonki i zabetonowano nóżki.

Idziemy w śmietnik ! Ja bym tylko chciał, żeby to był śmietnik historii. I żeby tam była aleja Dyzmów. I kopiec Naszej Watahy…

*

p.s.

Media donoszą, że Jarosław na następcę demokratycznie wybrał jednak Mariusza. Należy podziwiać Zbyszka, że mimo takiego dictum walczy. Organizuje krucjaty, jeździ, zbiera szable. Dojdzie do bitki? Czy znów wszystkich pogodzi o.Tadeusz? A oni mu potem drobną ofiarę…

Maciej Jachymiak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kuba17.08.2022, 16:52
Jachymiak ciągle.pieprzy jak potłuczony
mądry i skromny22.07.2022, 18:22
Tak- Wektorze- twój mózg działa jak zawsze i tacy jak ja, nie przekonają takiego jak ty- że białe jest białe a czarne jest czarne- w sumie to ja ci nawet zazdroszczę dobrego samopoczucia.
Wektor22.07.2022, 12:21
@dżiem. Bardzo słusznie, to rokuje na przyszłość, zwłaszcza że sposób postrzegania niektórych spraw, przez
niektórych adwersarzy, jest żałosne :).
-----------------------------------------

POWIEDZ STOP DEZINFORMACJI.

X: Władka pobił dzisiaj ojciec.
Y: To nie ojciec, tylko sąsiad, właściwie to znajomy, który był u sąsiada.
Omega: Tak w ogóle to pobił go kolega, który jest od tygodnia na wywczasie w Kołobrzegu.
Alfa: Jak to w Kołobrzegu?
Omega: Ano tak, że ów kolega przyjechał na jeden dzień, pobił kolegę i wrócił do Kołobrzegu.

Prawda jest taka, że Władka nikt nie pobił, co można sprawdzić, idąc do Władka, i go zapytać :).
NO BA :). Niby takie proste, zwłaszcza że ma się w kieszeni pudełko, które odpowiada na wszystkie
pytania, więc po co chodzić DO WŁADKA :). Przecież lepiej powielać kłamstwo, które żyje sobie
w internacie ku uciesze Lemingów. Po prostu lepiej kłamać, a nuż coś się przylepi.
Zresztą kto by się tam przejmował Władkiem, jak by to chodziło o Grzegorza..., to co innego... :). NO BA :).

"Przeczytałem, sprawdziłem, przekazuje", mózg działa poprawnie :).
wieśniak21.07.2022, 20:33
Oli: to prawda, tu masz rację, poddaję się.
wieśniak21.07.2022, 20:33
Oli: to prawda, tu masz rację, poddaję się.
ol21.07.2022, 19:01
Onego czasu,za śp.Jaśka z Gorc,pan Maciej miał zajście i teraz po latach odbija mu się na zdrowiu.Szkoda,bo to mądry facet tylko dziwnie upartyjniony w jedną stronę.
dżiem21.07.2022, 17:40
Tak bez @wania , jeśli czegoś nie potrafisz wyjaśnić , to znaczy , że tego nie rozumiesz , jeśli czegoś nie rozumiesz to istnieje domniemanie ,że zostałaś/eś zmanipulowana/y a pojęć których nie potrafisz wyjaśnić używasz jako stereotypów . Manipulacja ( ręczne sterowanie ) to sterowanie bez wiedzy obiektu sterowanego a stereotyp to skrócony proces poznawczy , który wywodzi się z obszaru tzw. "Ekonomiki myślenia" Oba pojęcia są narzędziami używanymi przez propagandę .Jeżeli propagandę określimy jako planowe działanie na psychikę ludzi , za pomocą bodźców o charakterze komunikacyjnych rozpowszechnianych masowo , to stereotyp możemy wykorzystać do kształtowania odpowiednich norm a manipulację do inicjowania pożądanych działań. I tak to działa - ja widać :)
mądry i skromny21.07.2022, 16:43
Do- Wektor- jakie prawa są nam zabierane? Zadam ci jedno pytanie- czy w telewizji publicznej utrzymywanej z naszych pieniędzy, wszystkie opcje polityczne mają swój czas antenowy, czy jest to tylko telewizja partii rządzącej? Odpowiedz tak lub nie.
mądry i skromny21.07.2022, 16:29
Czytałem parę razy Karierę Nikodema Dyzmy i w książce Ponimirski niczemu nie zapobiegł bo wzięli go za wariata a Dyzma z premierowania zrezygnował sam, może serial [z Wilhelmim] miał inne zakończenie albo doktor nas sprawdza. W każdym razie tamten Dyzma cenił spokój i nie pchał się do władzy [miał ku temu powody] a ci dzisiejsi wręcz przeciwnie, więc porównania są nie na miejscu.
oli21.07.2022, 12:18
@wieśniak....nie siej fermentu! Właśnie przyszedł mi rachunek za prąd i płacę więcej o 120 zł niż w roku ubiegłym.120 zł więcej,to po 10 zł na miesiąc w ciągu roku.
wieśniak21.07.2022, 09:01
Panie Gulaszu, świat się zmienił, wszystko dookoła doznało postępu technicznego (nawet aż za bardzo), tylko my górale, nie jak w malignie, ale raczej tak jak w starożytnym Rzymie, sporządzamy sobie listy proskrypcyjne, ludzie nagle popadają w łaskę bądź niełaskę "Zeżara", który od czasu do czasu robi sobie czystki we własnym obozie, nepotyzm, itd., czyli jednym słowem wszystko hula jak za króla ćwieczka, merytokracji zero, ziltch. Tymczasem dziś wszystko się dynamicznie rozwija, psychoanaliza również, niech Pan sobie przed snem kładzie obok łóżka notes z długopisem i każdorazowo natychmiast po obudzeniu zapisuje sobie sny jakie Pan miał zanim je Pan w ciągu dnia zapomni; po paru miesiącach z treści tych snów ułoży się Panu pewna logiczna sekwencja, dzięki której być może będzie Pan mógł zaglądnąć do swojej wypartej na jawie podświadomości, i być może zobaczy Pan ukrytą (wypartą) przyczynę pewnych Pana myśli w realu, np. ukryte znaczenie liczby pi w swoim komentarzu, tzn. dlaczego nie użył Pan jakiegoś bardziej popularnego czasownika dla okazania swej dezaprobaty wobec mojego komentarza, dlaczego zdecydował się Pan tę dezaprobatę częściowo zakamuflować w formie liczby pi, itp., itd.
Gulasz Juliusz Zeżarł21.07.2022, 07:48
@wieśniak
3,14......sz jak góral w malignie:)
Grażyna Mikołajska21.07.2022, 00:34
@ Wektor.A Pan tak poważnie? Cywilizowany,demokratyczny, to jakieś trudne słowa do zdefiniowania ? Żarty sobie Pan robi? Nie zauważa Pan jakie prawa i wolności są nam odbierane? Świetnie Pan cytuje, wiec proszę sobie poszukać w necie,
Gulasz Juliusz Zeżarł21.07.2022, 00:02
@wektor
Nie chce mi się pisać takich rozwleklych komenatrzy jak twoje, wiec pierwsze z brzegu

1. Uznanie przez tk pani Julii, z prokuratorem stanu wojennego jako sędzią sprawozdawcą, że Polacy nie maja prawa do niezależnego sądu.
2. Uzywanie oprogramowania szpiegującego do inwigilacji przeciwnikow politycznych
3. Nie podejmowanie przez prokurataurę doniesień NIK, jeżeli dotyczą dzialań ZP
4. Oddalenie sprawy z powodztwa cywilnego senatora Brejzy przeciwko Jaroslawowi Kaczynskiemu na utajnionym posiedzeniu- sąd użył jako pretekstu ustawy covidowej, bo przecież Jaroslaw stoi ponad prawem, nawet jak krzyczy, że w Polsce nie ma "świetych krów"

Możnaby wymienic jeszcze dziesiątki może nawet setki przykładów, ale takich propagandzistów jak ty przeciez fakty raczej nie przekonują, więc lepiej poczytam książkę.
wieśniak20.07.2022, 22:39
Nie, to nie jest narcyzm. Widać wyraźnie że Pan Maciej jest ponad tym wszystkim co pisze i że świetnie się bawi. Ja też kiedyś - sam tak dla siebie - testowałem to co on pisze pod kątem narcyzmu i megalomanii właśnie, ale te moje prywatne testy i analizy zawsze wypadały negatywnie - po prostu facet ma każdy element w treści tego co pisze pod idealną kontrolą, i wręcz podejrzewam że ma niejaką rozrywkę w analizowaniu naszych komentarzy do tego co pisze w swoich felietonach, przy czym jeśli jest dobrym psychoanalitykiem, a chociażby z racji posiadanego zawodu może nim być, to na podstawie naszych komentarzy tutaj będzie wiedział o nas więcej niż my wiemy sami o sobie, bo będzie umiał sobie otworzyć podświadomą część naszego mózgu, a wtedy będzie mógł pograć na naszych emocjach jak na flecie (np. w następnym felietonie). Dlatego bierzmy z niego przykład i zachowujmy dystans do tego co tu piszemy, nie zdradzajmy w komentarzach naszych emocji, tak samo jak nie powinno się opowiadać dobremu psychoanalitykowi naszych snów, bo w ten sposób wyciągnie on od nas rzeczy których sami o sobie nie wiemy (na następny felieton).
wieśniak20.07.2022, 22:39
Nie, to nie jest narcyzm. Widać wyraźnie że Pan Maciej jest ponad tym wszystkim co pisze i że świetnie się bawi. Ja też kiedyś - sam tak dla siebie - testowałem to co on pisze pod kątem narcyzmu i megalomanii właśnie, ale te moje prywatne testy i analizy zawsze wypadały negatywnie - po prostu facet ma każdy element w treści tego co pisze pod idealną kontrolą, i wręcz podejrzewam że ma niejaką rozrywkę w analizowaniu naszych komentarzy do tego co pisze w swoich felietonach, przy czym jeśli jest dobrym psychoanalitykiem, a chociażby z racji posiadanego zawodu może nim być, to na podstawie naszych komentarzy tutaj będzie wiedział o nas więcej niż my wiemy sami o sobie, bo będzie umiał sobie otworzyć podświadomą część naszego mózgu, a wtedy będzie mógł pograć na naszych emocjach jak na flecie (np. w następnym felietonie). Dlatego bierzmy z niego przykład i zachowujmy dystans do tego co tu piszemy, nie zdradzajmy w komentarzach naszych emocji, tak samo jak nie powinno się opowiadać dobremu psychoanalitykowi naszych snów, bo w ten sposób wyciągnie on od nas rzeczy których sami o sobie nie wiemy (na następny felieton).
Jan20.07.2022, 21:17
I cóż ci się marny pismaczyno znów nie spodobało w moim komentarzu?! Dureń może napisać że ktoś pieprzy a jak ja napisałem że twój "idol" piepSZy to już cię krew zalała. WOLNE MEDIA.WYPIERDALAĆ!
Ja20.07.2022, 18:06
Czy przypadek felietonisty to nie jest narcyzm? Może Pan Maciej się wypowie?
Ja20.07.2022, 18:06
Czy przypadek felietonisty to nie jest narcyzm? Może Pan Maciej się wypowie?
Ja20.07.2022, 18:06
Czy przypadek felietonisty to nie jest narcyzm? Może Pan Maciej się wypowie?
Jacek20.07.2022, 17:26
Grażyna Mikołajska Ja bym się wstydził firmować nazwiskiem męża takie głupoty, ale chyba mąż jest od Tuska.
Wektor20.07.2022, 17:24
@Grażyna Mikołajska 08:06. Mogłaby Pani to rozwinąć, jestem bardzo ciekawy kto i co WYKRADA i czym jest dla Pani
cywilizowany, demokratyczny świat. Jakie Państwa są dla pani cywilizowane, a jakie nie, i dlaczego.

"Widzi to cały cywilizowany, demokratyczny świat, niekoniecznie tylko UE. Źle się dzieje w państwie polskim
i uważajcie, bo nasze prawa i wolności są wykradane".
kolega20.07.2022, 11:15
Dobrze, że chociaż Pan pisze...reszta przysypia, garstka się nie boi, czy nie wstydzi..
Grażyna Mikołajska20.07.2022, 09:50
@ Janosik. A od Ciebie wali na sto kilometrów rządową szczujnią Kurskiego tzw. Kurwizją ,która opłacana jest przez rząd , jako tuba propagandowa PiSu z naszym podatków 2 miliardami rocznie, podczas gdy społeczeństwo musi robić internetowe zrzutki na śmiertelnie chore dzieci, bo rząd nie refunduje im lekarstw ani terapii. A to ,że premierem Tuskiem wycieracie sobie gębę od świtu do nocy i przy każdej okazji to świadczy jak jest wielki i jak się go boicie.
Janosik20.07.2022, 08:37
Wali od pana TVN-em na kilometr. Mówisz pan, że nie ma Żorżów? A przecież pan ma sporo z Zorża Ponimirskiego. Utracjusz, hulaka, który popadł w chorobę nerwową, dlatego był pod kuratelą Kunickiego.
Tylko tej kurateli panu brakuje. I złe obiekty pan atakuje.
Gdyby Tadeusz Dołęga-Mostowicz żył, pewnie napisałby drugą część p.t. Prezydent Europy, czyli kolejna kariera Nikodema Dyzmy.
Bo wie pan, klasyczny Dyzma to Donald Tusk, co świetnie pokazał w europejskiej polityce. W polskiej polityce zrobił karierę identycznie, jak Dyzma. Polecam film z 2002 Kariera Nikosia Dyzmy. Tam nawet aktor jest podobny do Tuska. A Zbyszkiem proszę se gęby nie wycierać, bo on robi to na co panu nigdy by nie starczyło odwagi.
Grażyna Mikołajska20.07.2022, 08:06
Chociaż nie wiem, jak ktokolwiek by tu bronił obecnej władzy, a drwił sobie i szydził z tych co są jej przeciw,to faktem jest (abstrahując już nawet od wszelkich traktatów, że Zbysio łamie wszelkie podstawy państwa demokratycznego i pcha nas w stronę Białorusi.PiS z Solidarną Polską uderzyli w święty fundament demokracji" tzw.'trójpodział władzy,na którym oparte są wszelkie demokracje. Widzi to cały cywilizowany, demokratyczny świat,niekoniecznie tylko UE. Źle się dzieje w państwie polskim i uważajcie, bo nasze prawa i wolności są wykradane.
Zbysiu20.07.2022, 00:09
Ha.ha,ha.Rozbawiłeś mnie Maćku.Rozumiem że jesteśmy na ty.Za moich czasów kojarzyli by Cę z Kobierzynem,,ale Ty teraz jesteś światowcem,więc nie chcę,,czegoś"pominąć.Chore i nie spełnione ambicje,jak to się nazywa naukowo?
Jakub19.07.2022, 23:04
Chociaż raz porządny felieton wyszedł temu Panu.
Jan19.07.2022, 22:24
Coś tam piepszył, ale ciebie lekarzyku i tak mało kto w piepszeniu pobije ha ha ha
Maciej Jachymiak19.07.2022, 22:04
do "jakub", pałac ojca T. też na zachodzie, czeski(?) błąd, mój :) napiszę prośbę o korektę
mwm19.07.2022, 21:53
Napisał kolejny swój durny felieton ten najmądrzejszy w mieście, ale inaczej.
Miro19.07.2022, 21:49
Oj biedny ten doktor,główka boli a już mądrzejszego od niego nima i kto go uleczy.
bmx19.07.2022, 21:45
Panie Jachymiak.Pańskie wypociny może spodobałyby się GW. Trzeba tam spróbować.Ale póki co to nie Zbyszek, tylko minister RP i z takim "miszczem"intelektu jak Pan nie jest na ty.
moim_zdaniem19.07.2022, 20:27
Maciek... Mniej żużla bo od tego patrzenia jak inni w kółko jeżdżą to się Panu widać, kołowaci pod ''kopułą''. No i czapka/kapelusik jak najbardziej wskazany, bo upały, słonko grzeje to potem różnie w główce się dzieje.
wieśniak19.07.2022, 19:08
Uwaga na tzw. dyzmatyków! Nie lekceważyć ich! Kilkanaście lat temu prof. Mirosław Karwat popełnił na ich temat całkiem niezłą książeczkę-traktacik społeczno-polityczny. W swoim utworze paranaukowym profesor UW wywodzi, że w całym procesie politycznym do którego zaprzęgnięto danego fajtłapę-popychadło (czyli dyzmatyka), w zaplanowanej przez nas dla niego roli przyszłego kozła ofiarnego oczywiście, pojawia się w końcu nagle i taki moment, kiedy to wskutek rozlicznych splotów okoliczności jakie nieodmiennie każdemu procesowi politycznemu zawsze towarzyszą, tenże właśnie dyzmatyk, którego pierwotnie z rozmysłem sami wzięliśmy do swojego ugrupowania tylko po to żeby go w newralgicznym dla nas momencie wrzucić pod autobus, nagle ten nasz dyzmatyk i fajtłapa przejmuje na moment pełną kontrolę nad sytuacją i do wrzucenia pod autobus faktycznie dochodzi, tylko że to on wrzuca nas, a nie my jego. Bardzo ciekawa książka prof. Karwata, nice read, compelling, ale Wy jej i tak nie przeczytacie (skoda casu, łod cytania to jeno łocy bolom, trza łoscendzać światło w chałupie bo i prąd śtyry razy podrozoł).
maniowion19.07.2022, 18:32
jaki portal, taki " felietonista"
maniowion19.07.2022, 18:32
jaki portal, taki " felietonista"
Osiol19.07.2022, 17:49
Traktatu lizbońskiego nikt nie rozumie a udaje każdy mądrego...
Kamieni milowych też nie rozumieją a udają ze rozumia...
Interesów amerykańskich na U nie widzieli i nigdy widzieć nie będą...
Przepisów nie znacie i nierozumiecie(jak rolnicy holenderscy)...
Kredytowych umów też nikt że zrozumieniem nie był w stanie przeczytac...
A dziś oczekujecie wybawienia, taniego węgla, niskich kredytów niskich podatkow.... To tylko może lub i nie jaroslaw
Wektor19.07.2022, 17:35
"I to mimo tego, że jego wieloletni szef, Lech K. , podpisał traktat lizboński, dający prawu unijnemu pierwszeństwo".

"Prawo unijne ma pierwszeństwo nad polskimi ustawami wyłącznie w zakresie kompetencji
PRZEKAZANYCH" - mówił w uzasadnieniu 07.10.2021 wyroku Trybunału Konstytucyjnego sędzia
Bartłomiej Sochański. Podkreślił także, że sytuacja, w której UE tworzyłaby normy poza
wskazanym obszarem (PRZEKAZANYCH), byłaby utratą suwerenności przez Państwo Polskie.

W uzasadnieniu wyroku sędzia sprawozdawca Bartłomiej Sochański podkreślał, że punktem
wyjścia do rozważań nad tą sprawą stał się poprzedni wyrok Trybunału z 11 maja 2005 r.
Jak mówił, wówczas Trybunał stanął na stanowisku, że przekroczeniem granicy integracji
byłoby przekazanie kompetencji państwa w takim zakresie, który powodowałby, że Polska
nie może funkcjonować jako państwo suwerenne i demokratyczne.

Sędzia podkreślił, że prawo unijne może działać z pierwszeństwem ponad ustawami jedynie
w dziedzinie kompetencji PRZEKAZANYCH. "Dopuszczenie do takiego stanu rzeczy, że
jakakolwiek organizacja międzynarodowa, w tym Unia Europejska, tworzyłaby normy, których
adresatem byłaby Polska, poza obszarem kompetencji i nadawanie tym normom waloru
bezpośredniości i pierwszeństwa - nie tylko przed ustawami, a także konstytucją - oznacza
utratę SUWERENNOŚCI. Trybunał kategorycznie stwierdza, że żaden organ RP na taki
stan rzeczy przyzwolić nie może" - powiedział sędzia.

To, czym są kompetencje PRZEKAZANE, można sobie smemu poszukać :).

W 2005 r. Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem sędziego Marka Safjana ustanowił zasadę,
zgodnie z którą "Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej w stosunku do
wszystkich wiążących ją umów międzynarodowych, w tym także umów o przekazaniu kompetencji
w niektórych sprawach. Konstytucja korzysta z pierwszeństwa obowiązywania i stosowania na
terytorium Polski" (wyrok z 11 maja 2005 r.).

Następnie została utwierdzona w następnych orzeczeniach TK, m.in. w postanowieniu z 19 grudnia
2006 r., zgodnie z którym "Trybunał Konstytucyjny jest zobowiązany do takiego pojmowania swej
pozycji, że w sprawach zasadniczych, o wymiarze ustrojowym zachowa pozycję "sądu ostatniego
słowa" w odniesieniu do polskiej Konstytucji, a także w wyroku z 24 listopada 2010 r.,
w którym stwierdzono, że "przekazanie kompetencji UE nie może naruszać zasady nadrzędności
Konstytucji i nie może łamać żadnych przepisów Konstytucji".

Jesteśmy i będziemy członkami UE. Realizacja interesów innych państw to nie europejskość,
tylko uległość. Polacy to wiedzą. Polexit to wymysł słabej opozycji, która nie ma żadnych
innych pomysłów. Jedyne co im pozostaje to straszenie Polaków własnymi urojeniami.
------------------------------------------------
"Taka np. towarzyszka Lulja dzwoni do Jarka i wszystko wie. Szafa gra. Dzięki temu funkcjonuje
największy bodaj w historii Rzeczypospolitej nepotyzm i korupcja".

Sławomir Neumanna - "Jeśli będziesz w Platformie, będę cię k... bronił jak
niepodległości". "Sąd to może wyp... w kosmos, może to prowadzić trzy lata - bez
znaczenia to jest - ocenia. Dodaje, że jego zdaniem akty oskarżenia będzie miało
60-70 proc. prezydentów miast. Na nikim to nie będzie robiło wrażenia - stwierdza.
Sądy dzisiaj - ja ci gwarantuję - nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej.
Przez rok nie zrobią k... nic. Będą prowadzić sprawy - i ch... - mówi szef klubu PO".

I jeszcze jedno.
Jak ktoś nabędzie w młodości troche lub więcej niż troche kultury i iteligencji,
(bo inteligencję się nabywa), to zawsze wypłynie, choćby spod dużej skały :D.
Anty Bolek19.07.2022, 17:30
Czyżby pan doktorek miał już 4 dniowy tydzień pracy.
kati19.07.2022, 17:01
Brawo Macieju. Zgadzam się w 100 proc.
Ja19.07.2022, 16:58
A kto napisał ta eamote? Ano ten nieszczęsny Dyzma
miasteczkowy19.07.2022, 16:40
Ale przez dwie kadencje rączka w rączkę z Solidarną Polską się dile robiło. Hipokryta
Byznes plan19.07.2022, 16:17
Tu na razie jest San Francisco ale będzie Big Śmietnisko a tam gdzie to wysypisko będzie stało Urzędowisko...
Aska19.07.2022, 16:14
Pan lekarz jak zwykle najmądrzejszy
Tomasz19.07.2022, 15:45
Pis felietonów M.Jachymiaka nie zdzierży i za pieniądze Orlenu (dobre) zmusi właściela Portalu do sprzedaży Podhale 24 jakiejś państwowej grupie medialnej.Brawo dla felietonisty za nie kierowanie się autoncenzurą i bezkompromisowość!
ss19.07.2022, 15:13
Słychać wycie znakomicie ha ha ha!!!!!!!
przeciwnik Przedstawicieli Okupanta19.07.2022, 15:03
Jak Maciuś wyśmiewa to znaczy że głosować należy na pewno na tego wyśmiewanego. Na Macieja ktoś odda swój głos? Chyba cyrylicą.
jakub19.07.2022, 14:44
Ha, ha, ha ... - ale panie Maćku, Babia jest na Zachód od Miasta.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl