30.07.2022, 11:02 | czytano: 5360

Radny Bukowski do wójta: "Nie jesteśmy pańskimi myszami"

CZARNY DUNAJEC. Wiceprzewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Bukowski skrytykował wójta Marcina Ratułowskiego za wpis na Facebooku. - Nie pozwalam na to, żeby nas nazywać myszami, a pan robił się kotem i władcą, który sobie łapie te myszki za ogonek i robi z nimi co chce – powiedział ma sesji.
Na czerwcowej sesji radni nie udzielili wotum zaufania wójtowi Marcinowi Ratułowskiemu, który w czasie debaty i głosowania był na urlopie. Pod nieobecność wójta Tadeusz Czepiel ujawnił kulisy rewizji policji w jego domu, rzekome skandaliczne słowa wypowiedziane przez wójta oraz jego szokujące zachowania w urzędzie. Wygłosił emocjonalne, oskarżające 40-minutowe oświadczenie w tej sprawie.
Po sesji wójt Marcin Ratułowski opublikował na swoim profilu na Facebooku post ze słowami „Gdy kota nie ma, myszy harcują”.

Do tego posta odniósł się na ostatniej sesji wiceprzewodniczący Rady Gminy Bartłomiej Bukowski. - Pan wójt tak ładnie mówił dziś o szacunku, więc chciałbym mu zadać pytanie: gdzie się podział pański szacunek, w czasie pańskiego urlopu? Po tym jak rada gminy zdecydowała, że nie udziela panu wotum zaufania, umieścił pan wpis na swoim profilu społecznościowym „Gdy kota nie ma, myszy harcują”. Ja się z tym nie mogę zgodzić i nie pozwalam na to, żeby nas nazywać myszami, a pan robił się kotem i władcą, który sobie łapie te myszki za ogonek i robi z nimi co chce. To nie pasuje do pańskiego urzędu, nie powinien pan czegoś takiego robić. Rozumiem, że może był pan zdenerwowany po tym, jak się pan dowiedział, że nie zostało uzyskane wotum zaufania, ale sam pan sobie na to zapracował. Nie pozwolę na to, żeby nas tak traktowano, bo nie jesteśmy pańskimi myszami - dodał.

Wójt nie skomentował wypowiedzi radnego.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Kuma01.08.2022, 14:08
W biurku odnalazła się teczka, biała teczuszka. To miała być ta teczka najważniejsza w historii. Co w tej teczce było, do dziś nie wiem, nie sprawdzałem ? relacjonował.
Kaja01.08.2022, 14:05
Dunajczanie macie dumać nad tym czy wójt dobrze działa,dla dobra mieszkańców a nie słuchać urażonego Pana Czepiela który jak sam powiedział, że jakaś teczka się znalazła.
Nowotarzon31.07.2022, 16:53
Wybory parlamentarne w przyszłym roku. Wójt Ratułowski który ma ewidentnie znajomości w PiSie bo kasa się leję szerokimi strumieniami do gminy walczy z Bukowskim ktory jest od Hołowni no i sympatykami platformy która w wyborach wspiera m.in przewodniczący Tadeusz. Tak że wszystko się zgadza. Pytanie czy Ratułowski na jesień 2023 wystaruje do Parlamentu lub obejmie jakąś spółkę bo skarbu państwa bo nie tylko ma już wszystkie uprawnienia ale również doświadczenie w zarządzaniu duża gmina a za chwilę miastem. Poczekamy zobaczymy. Dobrze to będą mieli z Ratułowskim strażacy. Tyle co kasy załatwił na auta do gminy to można nimi cały powiat obdarzyć.
alik31.07.2022, 15:32
A to znaczy, że w Cz. D. ruszyła kampania wyborcza chociaż termin jeszcze nie znany i coś mi się wydaje, że bardzooo odległyyyyy!
ciekawy31.07.2022, 11:10
DLACZEGO WYSŁANE KOMENTARZE SĄ BLOKOWANE.
Osiol30.07.2022, 20:54
Myszy to siedzą cicho od diety wypłaty do wypłaty byle kaldun pełny był a te co bunt to koguty
Dunajcanka30.07.2022, 13:50
Bartek zapomniałeś jak w mieście startowałeś do Pana Watychy będąc niezadowolonym z wyniku na przeglądzie orkierst dętych masz krótką pamięć narobiłeś wstydu że hej a śmiesz pouczać wójta chore
Psycholog30.07.2022, 13:14
Słuchalem rady (całe 40 min wypowiedzi Pana Czepiela ) z psychologicznego punktu i z jego wypowiedzi wnioskuję że to co mówi nie pokrywa się z prawdą (to moje skromne zdanie)miota się i gubi w wypowiedziach...kto troszkę zna się na psychologi też to wyłapie. Oby Pan Marcin przeszedł w kolejnych wyborach. Młodzi do władzy a starzy koronka i dumać koło domu !
117km30.07.2022, 12:34
Jaki jeden taki drugi i trzeci wszystkich do pola Czepiela Dzielskiego i tych starych komunistów co tam jeszcze robia kto to na nich głosował.A w gminie sama rodzina pracuje tesciowa idzie na emeryture to synowa juz ma miejsce tata soltys córcia jusz ma stołek i tak by można było do nieskończoności szkoda sie wkurzać.A jest kandydat na nowego wójta słyszałem Panie Boze czymojci mnie bo nie wyczymom.
Franeksztachetazrodzinyplotow30.07.2022, 11:53
W czyim domu policja ? Napisane niezrozumiale
Franeksztachetazrodzinyplotow30.07.2022, 11:53
W czyim domu policja ? Napisane niezrozumiale
Kroczący30.07.2022, 11:32
Marcin Ratułowski Wójt Gminy Czarny Dunajec to świetny strateg. Zajął radnych jakimś wpisem na Facebooku a na sesji którą sam zwołał uzyskał zgody na wszystko o co zawnioskował. To klasyczne zagranie często stosowane w rządzie obecnym i tym poprzednim. Rada dla wójta zmiencie szefa rady.
piotrek30.07.2022, 11:29
trzeba było zapytać co tam słychać u cioci i wujka ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl