07.08.2022, 19:33 | czytano: 3619

Tour de Konstytucja w Nowym Targu

NOWY TARG. W środę 17 sierpnia na Rynku zorganizowany zostanie tzw. "Przystanek na żądanie" w ramach akcji Tour de Konstytucja.
Wśród gości będzie sędzia Anna Głowacka, Danuta Przywara z zarządu Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, Robert Hojda jest z fundacji Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, a także adwokat Kinga Dagmara Siadlak.
Organizator spotkania, czyli Fundacja Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych za cele stawia sobie: "przybliżenie społeczeństwu doniosłości ustawy zasadniczej; propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich; propagowanie wiedzy o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE; promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie idei wolontariatu".

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ewka17.08.2022, 08:03
Do ol. Nie mogłam się powstrzymać. Jaki protest!? Przeczytaj najpierw program. Cóż z ciebie za Polak i patriota, jeżeli jeżysz się na słowo Konstytucja? Powinieneś iść, bo to wiedza ponadpartyjna.
ol12.08.2022, 12:14
Wstyd,dla kogo ten protest? Nie dla Polaków ale dla kasty,Berlina i Putina.Mamy już was dość,protestujcie do wyborów aż nam tak zbrzydniejecie,że nawet totalni was nie wybiorą.Do roboty a nie na ulice.
Andzejowski08.08.2022, 23:13
Szkoda Polski, jak się czyta takich "utalentowanych" jak nijaki Podatnik albo PAL. Powtarzaja te kacze myśli albo zbyszka "zera", i to jet ich pomysł na przyszłość ich i ich dzieci. Miłość do Putina i Orbana, a europa be. Ale poczekaj jeden z drugim, jak te pachołki sterowane przez agentów Putina, przejmą naprawdę sądy i będziesz miał sprawę z pisiorem. Co, może nieprawda z tymi pachołkami. A komu to niby najbardziej zależy, że Polska nie była w kręgu europejskim... Mam jeszcze jedno skromne pytanie, ile ksiązek wydano na temat powiązań Maciarewicza lun Rydzyka z ludźmi kremla,a ile było wytoczonych przez tych panów procesów, ba złożonych pozwów... Bawcie się dalej, ale ludzi młodych mi naprawdę szkoda. Taki to kraj...
PAL08.08.2022, 14:58
PO co nam konstytucja i skoro trybunał mamy w Karlsruhe ?
Ewka08.08.2022, 08:05
Szkoda tylko, że na to spotkanie nie przyjdą Polacy, którym to jest najbardziej potrzebna wiedza. Szczególnie ci, którzy uważają, że szerzenie wiedzy o POLSKIEJ Konstytucji i prawach z niej wynikających dla polskich obywateli jest jakimś działaniem dla jakiś obcych. Propaganda i zohydzenie słowa Konstytucja przez kogo i w jakim celu? Preambuła "pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka były w naszej Ojczyźnie łamane,

pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji publicznych zapewnić rzetelność i sprawność".
Osiol07.08.2022, 20:05
O konstytucji powinno się dyskutować po czwartej....i z atestowaną maską na pysku
I z tą maską o wolności opowiadac
Podatnik07.08.2022, 19:51
Proponuję aby sami popracowali w ramach wolontariatu ale dla Polski a nie UE pod rządami naszych przyjaciół z Berlina i Moskwy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl