10.09.2022, 17:17 | czytano: 6275

Zamknięcie drogi Sieniawa-Klikuszowa. Być może na krócej, niż planowano

W tym miejscu powstanie nowa droga. Fot. GDDKiA
Według nieoficjalnych jeszcze informacji, droga powiatowa z Sieniawy do Klikuszowej ma zostać zamknięta 19 września. Po niedzieli możemy spodziewać się potwierdzenia tej daty.
We wrześniu na trzy miesiące całkowicie zamknięty zostanie odcinek drogi powiatowej między Sieniawą a Klikuszową. W tym czasie wybudowana zostanie nowa droga na tym odcinku, pod wiaduktem na trasie nowej zakopianki Rdzawka - Nowy Targ. Mieszkańcy gminy Raba Wyżna obawiają się dużych utrudnień w dojeździe do pracy w Nowym Targu
W minionym tygodniu odbyło się w tej sprawie spotkanie w Rabie Wyżnej. Najwięcej wątpliwości związanych z zamknięciem drogi mają mieszkańcy Sieniawy. Obawiają się trudności z dojazdem do pracy czy urzędów w Nowym Targu, szczególnie ci korzystający z komunikacji zbiorowej, a także uczniowie szkół ponadpodstawowych. Dla aut osobowych objazd ma prowadzić przez most w Pyzówce, natomiast busy zmuszone będą korzystać z okrężnej drogi przez Czarny Dunajec albo Chabówkę.

- Niestety nie da się zorganizować przejazdu przez plac budowy, ani wykonania objazdu - mówi po spotkaniu starosta Krzysztof Faber. Nie doszło na nim do przełomowych ustaleń. Ma dojść do spotkania z busiarzami i rozmowy o tym, jak zapewnić jak najmniej uciążliwy przewóz osób na trasie Sieniawa - Nowy Targ. Na spotkaniu ze strony wykonawcy padła też sugestia, że być może uda się skrócić czas budowy drogi z planowanych 3 do 2 lub półtora miesiąca.

r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
I. J.13.09.2022, 22:28
Dlaczego najpierw nie zrobią drogi pod tunelem i tam puszcza ruch? A następnie zaczną budować drogę nad tunelem?
fbb112.09.2022, 12:48
Śp. Stefan Kisielewski przypomina: "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju!"
Nihilnovi12.09.2022, 07:30
Bo pkp w zamian za wznowienie linii chce dodatkowych pieniędzy
szyna12.09.2022, 02:58
PKP ma ważniejsze rzeczy na głowie. Miliony do wydania. A trzeba wydawać z głową, tak by coś na tym zyskać.
kolejarz11.09.2022, 19:05
A dlaczego PKP nie zorganizuje komunikacji wahadłowej pomiędzy stacjami kolejowymi CHABÓWKA-PORONIN na okres wykonywanych prac drogowych na nowej zakopiance, nikt by nie miał problemu z dojazdem do pracy czy uczniowie do szkół.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl