11.09.2022, 13:27 | czytano: 2439

Potyczki, turniej bardów, smaczliwe potrawy i biesiady, czyli XI Zlot Słowian i Wikingów "Góra Peruna"

Zlot Słowian i Wikingów pod Tatrami / arch. Podhale24
Kolejny raz na terenie schroniska Głodówka w gminie Bukowina Tatrzańska - zorganizowany zostanie Zlot Słowian i Wikingów "Góra Peruna".
Podobnie jak w latach ubiegłych - kilkudniową, rodzinną imprezę organizują grupy rekonstrukcyjne - Ród Dębowego Liścia z Łodzi, Drużyna Woje Peruna z Tarnowa, zakopiańska Drużyna Słowian Lugiowie oraz gospodarz terenu Ośrodek "Głodówka".
W programie znajdą się walki indywidualne, turnieje z orężem i z łukiem w rękach, bitwy, w tym zdobywanie leśnego grodu, pokazy i konkursy, dużo dobrej zabawy i biesiadowanie do białego rana.

Impreza trwać będzie od 16 do 18 września br.

Grupy i drużyny zlotowe pojawia się już w piątek, by rozstawić wioskę namiotową. Tego też dnia odbędzie się IV Perunowy Turniej Bardów. W zapowiedzi czytamy, że prezentowane będą "utwory o miłości, zaślubinach, dokazywaniu, szczęściu i długoletnim pożyciu oraz walce, mordobiciu, chaosie, gwałtach rabunkach i podpaleniach".


W sobotę 17 września - oficjalne rozpoczęcie festiwalu, prezentacja drużyn, a potem walki drużynowe, turniej łuczniczy, pojedynki wojów z losowaniem oręża, pojedynki indywidualne, wczesnośredniowieczne gry i zabawy, turniej na „najsmaczliwszą' wczesnośredniowieczną potrawę bezmięsną, a także rekonstrukcja bitwy i walka w kręgach. Wieczorem koncert kapeli "Jake Starsky: i biesiada przy muzyce.
Niedzielę rozpocznie turniej łuczniczy, finał pojedynków indywidualnych, walki drużynowe i potyczki leśne.s/ zdjęcia z poprzednich edycji Zlotów - Piotr Korczak i Michał Adamowski
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Szary12.09.2022, 10:16
Zacnie!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl